Connect with Us

Horoskopi 7 Maj 2016

Life Style

Horoskopi 7 Maj 2016

Publikuar

-

DASHI21. mars – 20. prill

Qielli i dashurisë se çifteve do kthjellohet edhe me tepër gjate kësaj dite. Dielli do rilinde dhe ambienti do ngrohet mjaftueshëm. Priten momente te këndshme. Beqaret do mendojnë gjate gjithë kohës për dashurinë dhe ka rrezik te lëndohen nëse nuk gjejnë personin e ëndrrave. Ne planin financiar gjendja do jete goxha me e mire se disa kohe me pare dhe do arrini te bëni me tepër investime.

DEMI21. prill – 21. maj

Neptuni do krijoje një klime harmonike dhe te këndshme ne jetën tuaj ne çift. Nuk do keni aspak probleme me partnerin dhe do e favorizoni me tepër dialogun. Beqaret me shume gjase do hedhin hapa me tej me një person qe kane pak kohe qe e kane njohur. Edhe financat do jene te mira. Nëse nuk tregoheni impulsive me shpenzimet keni për tu pasuruar shpejt.

BINJAKET22. maj – 21. qershor

Bashkëpunimi me partnerin do forcohet edhe me tepër gjate kësaj dite. Do ja kaloni mjaft mire me partnerin dhe do ju vini kapak njëherë e mire problemeve te se shkuarës. Beqaret do kenë disa konflikte te vogla ne pune dhe nuk do e kenë mendjen për te kërkuar dashurinë. buxheti do varet tërësisht nga mënyra sesi ju do i menaxhoni te ardhurat. Po gabuat do keni probleme shume serioze.

GAFORRJA22. qershor – 22. korrik

Edhe ata qe kane pasur probleme apo qe marrëdhënia ne çift ju është ftohur, sot do kalojnë një dite pozitive. Te dy palët do i shohin gjerat me një sy tjetër. Beqaret do jene tejet ëndërrimtare dhe mund te zhgënjehen nga realiteti. Me e mira do jete te qëndroni me këmbë ne toke. Ne planin financiar do jeni te logjikshëm dhe do dini gjithmonë si t’i menaxhoni te ardhurat.

LUANI23. korrik – 22. gusht

Do keni divergjenca te forta sot me partnerin tuaj dhe ne disa momente mund te mendoni edhe te ndaheni prej tij. Mire është te mos nxitoheni, por te bëni durim. Beqaret do bëjnë mire t’ia lënë gjerat kohës sepse kane për te pasur një jete me te kënaqshme. Ne planin financiar do jete Jupiteri ai qe do sjelle fat dhe prosperitet. Situata do vijnë duke u përmirësuar.

VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator

Marrëdhënia ne çift do jete shume e paqëndrueshme sot. Here do debatoni fort me partnerin dhe here do dashuroheni plot pasion me te. Beqaret do e kërkojnë ne vendin e gabuar princin e tyre te kaltër dhe nuk do mund ta gjejnë dot atë. Me financat duhet te bëni sa me shume kujdes sepse i gjithë terreni ka për te qene i minuar sot. Mendoni edhe për te ardhmen.

PESHORJA24. shtator – 23. tetor

Dite harmonike dhe e mbushur me emocione te veçanta do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do ndiheni mire ne çdo moment. Beqaret, ka mundësi qe nëpërmjet punës te realizojnë disa njohje interesante, te cilat mund te shndërrohen ne histori afatgjata dashurie. ne planin financiar planetët do kenë ndikim mjaft pozitiv. Situata sa do vije e do përmirësohet.

AKREPI24. tetor – 22. nëntor

Ka rrezik qe jete jeta juaj ne çift te ndërlikohet tej mase sot. Nuk do bëni as lëshimin me te vogël ndaj partnerit tuaj dhe nga ana tjetër do kërkoni gjera te pamundura prej tij. Beqaret nga ana tjetër do kenë sukses ne dashuri dhe shume gjera do ju ndryshojnë. Ne planin financiar bëjini me kujdes llogarite nëse nuk doni qe te mbeteni pa para brenda pak ditësh.

SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor

Yjet do bëjnë te pamundurën qe t’iu afrojnë edhe me shume me partnerin tuaj gjate kësaj dite dhe do ja arrijnë qëllimit. Pasioni do rikthehet furishëm ne jetën tuaj ne çift. Beqaret nuk do ndihen aspak mire me statusin qe kane, por nuk do bëjnë as përpjekjet e duhura për ta ndryshuar atë. Buxhetin do dini si ta menaxhoni me maturi dhe situata do mbetet e mire.

BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar

Nen ndikimin negativ te Plutonit sot do shtohen mosmarrëveshjet me partnerin. Do jeni gjate gjithë kohës ne stres te madh dhe nuk do dini çfarë hapash te hidhni. Beqaret sado qe te mundohen nuk do arrijnë dot ta ndryshojnë statusin. Gjendja e financave do vazhdoje te mbetet e mire. Do i menaxhoni me kujdes paratë qe keni neper duar dhe nga ana tjetër do keni edhe mbështetjen e familjareve.

UJORI21. janar – 19. shkurt

Sado qe te mundoheni gjate kësaj dite, nuk do arrini dot ta ndryshoni jetën tuaj ne çift. Debatet do jene te njëpasnjëshme edhe pse jo aq te forta si me pare. Beqaret nuk duhet te mendohen gjate për ta joshur dike qe pëlqejnë sepse një tjetër person do tregohet me i shkathet. Ne planin financiar do keni vështirësi te njëpasnjëshme dhe vetëm mbështetja e te afërmve do ju nxjerre nga telashet.

PESHQIT20. shkurt – 20. mars

Dite intensive do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Ne çdo moment do mendojnë te bëjnë gjera interesante ne mënyrë qe rutina te shmanget. Beqaret do e adhurojnë pafund një person dhe mund te bëjnë sakrifica për ta bere për vete. Ne mbrëmje do marrin atë qe dëshirojnë. Ne planin financiar do keni shume fat, por duhet te bëni kujdes me çdo shpenzim.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Life Style

Çfarë është filofobia dhe si ta kuptojmë nëse vuajmë prej saj?

Publikuar

-

Nga

A e dini se çfarë është filofobia? Ju mund të mos e keni dëgjuar kurrë këtë term më parë, por me siguri e keni dëgjuar termin fobi të angazhimit më shumë se një herë ose madje njihni dikë me frikën e angazhimit.

Por çfarë mund të bëhet kur është vetë partneri që e përjeton këtë frikë? Po sikur pyetja është që ju vetë vuani nga filofobia?

Si fillim njihuni se çfarë kuptimi mbart termi “filofobi”.

Filfobia përcaktohet si një ndjenjë e intensitetit të lartë të frikës nga angazhimet. Zakonisht i referohet frika e kryerjes me një person tjetër në kushte romantike. Mundësia e thjeshtë e një zotimi gjeneron një gjendje të madhe stresi dhe shqetësimi për njerëzit filofobë, duke kushtëzuar shëndetin e tyre mendor dhe marrëdhëniet e tyre me personin tjetër.

Eshtë një frikë krejtësisht iracionale, duke mos qenë një zgjedhje ose pretendim nga ana e personit që e vuan atë. Për këtë arsye, duhet të shmangni fajësimin e dikujt që vuan nga filofobia, pasi është normale që ky person të kalojë një kohë të keqe për shkak të kësaj filofobie.

Simptomat e filofobisë

Si është një person me filofobi? Ka shume të dhëna ose shenja se një person është një filofob, disa prej tyre mund të identifikohen shumë lehtë, dhe përfshijnë:Sjelljet shmangëse dhe ikja nga mundësia e fillimit të një marrëdhënieje, ose që lindin kur një marrëdhënie zyrtarizohet ose zgjidhet.

LEXO EDHE:  Horoskopi për ditën e sotme sipas astrologut të famshëm italian/ Ja çfarë ka parashikuar ai

LEXO EDHE:  Horoskopi, e martë, 6 Gusht 2019

Një nivel i lartë stresi dhe ankthi të personit filofob, duke treguar shqetësim dhe acarim. Kjo ndodh veçanërisht në situata të ndërveprimit me njerëzit me të cilët ata po krijojnë lidhje ose ekziston mundësia e mundshme e krijimit të tyre.

Izolimi dhe vetmia “e vetë-imponuar”Aktualisht të nxitur nga frika dhe frika, këta njerëz priren të izolojnë veten e tyre, për shkak të shmangies së marrëdhënieve të përmendura në radhë të parë.

Ata krijojnë pengesa të forta emocionale, duke shmangur ndarjen e ndjenjave të tyre me të tjerët, duke përfshirë këtë si në formën e komunikimit verbal ashtu edhe jo verbal. Kjo do të thotë, ato mund të tregojnë mungesë gjestesh ose se këto janë “anormale”.

Shkaqet e filofobisë.

Shumë ekspertë tregojnë incidencën më të lartë të filofobisë në ato njerëzit që kanë pësuar trauma ose keni çrregullime ankthi ose çrregullime të personalitetit. Prandaj, është vërtetuar se dy shkaqe të qarta të filofobisë janë, nga njëra anë, përvoja aversive ndaj të cilave individi është ekspozuar, duke rezultuar në trauma në një masë më të madhe ose më të vogël, dhe çrregullime psikologjike të llojeve të ndryshme, nga ana tjetër./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Plase bombën”/ Ndjekësi ka një kërkesë të veçantë për Sindin

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

Sindi Loci, ish konkurrentja e “Përputhen”, vazhdon të jetë një prej emrave më të komentuar në median rozë. Kjo përshak së Sindi, pothuajse në çdo intervistë flet hapur për skandalet që ndodhin brenda emisionit.

Për këtë arsye, një prej ndjeksësve e ngacmon Sindin për të treguar nëse di dicka më shumë në lidhje më skandalet e edicionit të ri të “Përputhen”.

Sindi a ka ndonjë lidhje sekrete aty brenda “Përputhen” që e di edhe ti, dhe do të plasësh bombën”, i shkruan ndjekësi.

LEXO EDHE:  Horoskopi, e premte, 9 Gusht 2019  

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 27 dhjetor 2020Nderkohë që Sindi ja kthen, “Unë nuk “plas bomba” pëe askënd që nuk më ka prekur dhe nuk e njoh personalisht. Nuk kam pse gjykoj apo demaskoj askënd që nuk ja di zanafillën e historisë. Në këtë pikë jam njeri që shoh punët time”.

Kujtojme se së fundi është shpallur nje “luftë e heshtur” midis Arjanit dhe Sindit dhe të dy herë pas here “thumbojnë” publikisht njëri-tjetrin.

Ndiqni galerinë e mëposhtme./CAN.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Veshur me bikini të kuqe/ Modelja 26 vjeçare i vë “flakën” rrjetit

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

Annelese Milton është një modele, autore dhe një show-girl e famshme në Sidney të Australisë.

Ajo njihet gjithashtu për fotot provokuese që poston në rrjetet sociale.

Supermodelja seksi e Instagramit, ku numëron 490 mijë ndjekës, ka postuar së fundmi një foto shumë provokuese ku shfaqet me nje palë bikini ngjyrë të kuqe në material gjarpër dhe është siguruar të “thyejë”rrjetin.

LEXO EDHE:  Horoskopi e premte 20 janar

LEXO EDHE:  Horoskopi 2017

Annelese, 26 vjeç është gjithashtu një ambasadore e kompanisë së famshmë të modës “FashionNova”.Për më shumë ndiqni galerinë e mëposhtme./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE