Connect with Us

I madhi Met Veliu shpall fitoren mbi gjykatësin/ Akuzon opozitën, Shkullakun dhe Bushatin

Aktualitet

I madhi Met Veliu shpall fitoren mbi gjykatësin/ Akuzon opozitën, Shkullakun dhe Bushatin

Publikuar

-

Ish-gazetari i Top Channel, Muhamed Valiu ka reaguar lidhur me arrestimin e gjykatësit Ibrahim Valiu, i cili u arrestua mbrëmjen e djeshme nga forcat e policisë së kryeqytet. Përmes një postimi në rrjetet sociale ai ka akuzuar opozitën, duke nënkuptuar se një deputet i saj ka ndërhyrë në procesin gjyqësor që Veliu kishte kundër portalit Lapsi.al për shpifje. Ai ka akuzuar Botuesit e këtij portali, Andi Bushatin dhe Armand Shkullakun se nuk kanë raportuar për gjykatësin e korruptuar.

Statusi i Muhamed Veliut

Gjyqtari Ibrahim Hoxha nje tjeter simbol i korrupsionit ne gjyqesor provoi frohtesine e prangave te policise se shtetit.
Prokurorit te ceshtjes dua ti sjell ne venendje nje fakt.
Nese e kane patur ne pergjim Hoxhen 6 muajt e fundit le te shikojne me vemendje se me cilin deputet te opozites ka biseduar ne telefon dhe eshte takuar kur po gjykonte rastin tim kundra kalemxhinjve.
Ky deputet beri ate qe di ta bej me mire sekserin ne nje kohe kur cirret se ulerituri duke na bere moral per reformen ne drejtesi.
Ku jeni fsheshur Bushat?
Ku ndodhesh Shkullak?
Pse nuk po shkruani per Ibrahimin simbolin e korrupsionit ne Gjykaten e Tiranes?
Aaaaa e kuptova. Jeni merzitur shume.
Ja pra ky ishte gjyqtari qe ju beri krenar per fitoren e gjyqit perballe meje.
Dilini per zot tani fitores bashke me Ibrahimin.
Beteja ime per drejtesi perballe shpifesve dhe ibrahimerve te korruptuar sebashku me avokaten Arnida Çapi nuk ka per tu ndalur asnjehere.

veliu

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Greqia ndërton dy kampe të reja për migrantët

Publikuar

-

Nga

cna lajme bote

Greqia ka hapur edhe dy kampe të tjera “të mbyllura” refugjatësh. “Fillon një epokë e re”, tha ministri i Migracionit, Notis Mitarachi me rastin e hapjes së objekteve në ishujt Leros dhe Kos. “Ne po i çlirojmë ishujt tanë nga problemi i migracionit dhe pasojat e tij. Imazhet që kujtojmë nga viti 2015 deri në 2019 tani janë një gjë e së kaluarës,” tha Mitarachi.

Me ishujt e saj në Egje, Greqia ishte pika kryesore e ardhjes në BE për më shumë se një milionë azilkërkues nga viti 2015, shumica e të cilëve vinin nga Siria, Iraku dhe Afganistani. Ata erdhën me gomone nga Turqia – me shpresën për një jetë më të mirë në Evropë. Por atje shpesh u duhej të qëndronin në kampe të mbipopulluara për një kohë të gjatë.

 Pa liri lëvizjeje

Kampet e reja për refugjatë janë të rrethuara me gardhe me tela me gjemba, të pajisura me kamera vëzhgimi dhe makineri me rreze X për kontrollet e sigurisë, si dhe dyer dhe porta magnetike që mbeten të mbyllura gjatë natës. Ato janë të vendosura në zona të largëta, gjë që kufizon më tej lirinë e lëvizjes së migrantëve. Në ndryshim nga kampet e mëparshme, këto të rejat kanë edhe ujë të pijshëm, tualete dhe më shumë masa mbrojtëse për banorët.

LEXO EDHE:  Një arkë me peshk, 2 mijë euro për një vend pune/ Rovena Voda ankimon vendimin e gjykatës

LEXO EDHE:  Po festonte Pashkët me familjen/ Arrestohet bosi i madh i mafias italiane “Kushte njerëzore”

Një objekt i parë i këtij lloji u përurua në shtator dhe dy të tjerë do të hapen në ishujt Lesbos dhe Kios. Bashkimi Evropian ka kontribuar me 276 milionë euro për ndërtimin e kampeve të reja të refugjatëve.

BE po hap “një faqe të re” në politikën e saj të migracionit, u tha gazetarëve zëvendëskryetari i Komisionit, Margaritis Schinas. Evropa do të vazhdojë të jetë një “strehë për të gjithë ata që ikin nga diktatura, lufta dhe persekutimi dhe është në interesin tonë që ne të ofrojmë kushte njerëzore”, shtoi greku. Sipas vlerësimeve të fundit të OKB-së, aktualisht në Greqi ka rreth 96.000 refugjatë dhe azilkërkues./DW

LEXO TE PLOTE

Kronika

Video-Hapet rruga e Arbrit/ Rama shfaq pamjet në ditën e Çilirimit

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se sot, është hapur Rruga e Arbrit.

Me një video të rrugës, të postuar në rrjete sociale, Rama iu uron shqiptarëve, 29 Nëntorin, festën e Çlirimit të Shqipërisë.

Në fakt, hapjen  këtij segmenti rrugor, sot, Rama e kishte njoftuar ditë më parë.

Kujtojmë se ministrja Belinda Balluku ka deklaruar të shtunën, se rruga do të hapet në mënyrë të pjesshme, pasi e gjitha përfundon në pranverë.

LEXO EDHE:  Një arkë me peshk, 2 mijë euro për një vend pune/ Rovena Voda ankimon vendimin e gjykatës

LEXO EDHE:  Shpërndanin heroinë dhe kokainë në Tiranë/ Arrestohen 2 personaPunimet për “Rrugën e Arbërit” nisën në verën e vitit 2009 dhe zgjatën më shumë se 12 vite.

Tashmë distanca Tiranë-Klos është vetëm 35 km. Rruga kalon në gjashtë tunele dhe ka dy ura.

Ura e Vashës  është më e larta në Ballkan, 250 metra e gjatë dhe 158 metra e lartë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Ekonomi

Leku zhvlerësohet, euro bie pikiatë/ Kursi i këmbimit, 29 Nëntor 2021

Publikuar

-

Nga

cna lajme ekonomi

Dollari amerikan blihet me 105.3 Lekë dhe shitet me 111.3 Lekë.

Euro blihet me 119.1 Lekë dhe shitet me 124.1 Lekë.

Paundi britanik blihet me 141.5 Lekë dhe shitet me 146.5 Lekë.Franga zviceriane blihet me 114 Lekë dhe shitet me 119 Lekë.

Dollari kanadez blihet me 82.5 Lekë dhe shitet me 87.5 Lekë.

LEXO EDHE:  Ekzekutimi i Behar Sofisë/ Arrestohet autori dhe 3 bashkëpunëtorët

LEXO EDHE:  Kapet 2 milionë euro drogë në Gjermani/ Tre shqiptarë të arrestuar

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimi valutor, sipas Credins Bank./CNA.al

LEXO TE PLOTE