Connect with Us

Pogradec/ Falsifikoi dokumentat shkollore, procedohet penalisht ish-Drejtori i Gjimnazit

Aktualitet

Pogradec/ Falsifikoi dokumentat shkollore, procedohet penalisht ish-Drejtori i Gjimnazit

Publikuar

-

Specialistët e Seksionit kundër Krimit Ekonomik-Financiar, kanë nisur procedimin penal në gjendje të lirë ndaj shtetasit T.B, 50 vjeç, banues në Pogradec. Procedimi ndaj tij filloi pasi, nga verifikimet e kryera dyshohet se ky shtetas, në vitin 2011, kur ka qenë me detyrë Drejtor i Shkollës së Mesme të Përgjithshme, në fshatin Trebinjë, ka falsifikuar regjistrin e amzave dhe ka lëshuar vërtetime dhe dëftesa pjekurie të falsifikuara, për  persona të ndryshëm,  të cilët  nuk kanë  frekuentuar këtë shkollë.

LEXO EDHE:  Ishte zhdukur që prej datës 31 dhjetor/ Gjendet trupi i pajetë i peshkatarit

Materialet i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Pogradec, për veprën penale: “Falsifikimi i dokumenteve shkollore” parashikuar nga neni 187/2 i Kodit  Penal.

 

# # #

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Greqia mbyll kufirin në doganën e Kapshticës/ Kthen mbrapsht dhjetra automjete

Publikuar

-

Nga

Greqia mbyll kufirin në doganën e Kapshticës/ Kthen mbrapsht dhjetra automjete

Në Pikën Kufitare të Kapshticës pala greke nuk lejon asnjë automjet me targa shqiptare që të kalojë kufirin. Ai që duhet të ishte një vendim i përbashkët mes dy doganave dhe i njoftuar të paktën 24 orë para, është marrë nga pala greke në mënyrë të paprecedent, duke krijuar fluks dhe radhë në kufi.

LEXO EDHE:  Kapet i dënuari me 4 muaj burg/ Akuzohej për “dhunë në familje”

LEXO EDHE:  Çuni i Fahriut lë me gisht në gojë peshkatarin e Pogradecit

Mësohet se policia e vendit fqinj ka kthyer mbrapsht dhjetra automjete, ndërsa një vendim i tillë do të qëndrojë në fuqi të paktën deri të hënën e ardhshme.

Ndërkohë automjetet e kthyera janë kryesisht në pronësi të shtetasve që kanë dokumentacion grek dhe që janë rezident në Greqi. /CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Video-“Rama përdori terror, la vendin pa maska, ngriti male me kufoma”/ Berisha: Fajin e kanë qytetarët

Publikuar

-

Nga

Video-"Rama përdori terror, la vendin pa maska, ngriti male me kufoma"/ Berisha: Fajin e kanë qytetarët

Ish-kryeministri Sali Berisha demaskon kryeministrin Edi Rama, përmes një videoje, ku ky i fundit dëgjohet të flasë për menaxhimin e situatës së epidemisë në vend.

Rama dëgjohet të thotë se Policia dhe Ushtria nuk mund të kontrollojë të gjithë qyetarët pas lirimit të masave, dhë në këtë rast përgjegjës për mbrojtjen dhe rastet e shtuara duhet të jenë vetë qytetarët.

Berisha gjen rastin të komentojë edhe për ditët e para të shpërthimit të epidemisë në vend, kur Rama, sipas tij përdori terror dhe manipuloi shifrat, në vend që të jepte mesazhe sensibilizimi.

“Fajin e kanë qytetaret! Fajin me së pari e ka ai qe nuk mori asnje mase per luften kunder Covid-19;
Qe la vendin pa teste e pa maska. Qe perdori dhune, terror policor e ushtark, tanke e gazra helmuese kunder qytetareve ne vend te maskave dhe testeve ne luften kunder virusit;
Qe ne vend te ndergjegjesimit perdori tmerrimin e qytetareve me fjalime terroriste per 18 mije te vdekur, male me kufoma etj etj dhe ata tani si reagim i kundert nuk duan tja degjojne me emrin si terrorist dhe nuk besojne asgje; Qe shnderroi me praktiken qe ndoqi spitalet ne bomba biologjike; Qe mashtroi dhe manipuloi gjer ne neveri çdo shifer e te dhene”, shkruan Berisha, i cili bashkëngjit edhe videon që CNA.al e sjell më poshtë. /CNA.al

LEXO EDHE:  Pogradec/ Vodhi 600 mijë €, mbyllen hetimet për ish drejtorin e një banke

LEXO EDHE:  Pogradec/ Dhunoi fizikisht ish-dhëndrin, arrestohet 57-vjeçari

LEXO TE PLOTE

Kronika

Momente paniku afër tunelit të Krrabës/ Makina merr flakë në ecje, disa të lënduar

Publikuar

-

Nga

Momente paniku afër tunelit të Krrabës/ Makina merr flakë në ecje, disa të lënduar

Një automjet është përfshirë nga flakët këtë pasdite. Ngjarja ka ndodhur në aksin e rrugës kombëtare Elbasan-Tuneli i Krrabës.

Në momentin që automjeti ka shpërthyer në flakë ka qënë në lëvizje afër vendit të quajtur Mamël jo shumë larg tunelit.

Sipasojë e flakëve kanë pësuar lëndime të lehta pasagjerët të cilët janë jashtë rrezikut për jetën.

LEXO EDHE:  Pogradec/ Sekuestrohen 16 kallëpe eksploziv, arrestohet 28 vjeçari

LEXO EDHE:  Zjarri shkrumbon dy banesa në Pogradec

Ndërkohë ende nuk dihen shkaqet e këtij incidenti./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE