Connect with Us

Anika Dokle: Veliaj, gënjeshtar më i mirë se Rama

Aktualitet

Anika Dokle: Veliaj, gënjeshtar më i mirë se Rama

Publikuar

-

Vajza e deputetit socialist Namik Dokle, Anika Dokle është shprehur se për sa kohë nuk përgenjështrohet, Kryebashkiaku Erion Veliaj është një gënjeshtar më i mirë madje se edhe Kryeministri Edi Rama. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Dokle ka komentuar emisionin e mbrëmshëm të Opinion, ku i ftuar ishte Erion Veliaj, Ropert Rakipllari, Sazan Guri, Alfred Lela dhe Eduart Zaloshnja. Sipas Dokles, Veliaj u favorizua shume nga paneli,ndërsa i konsideroi të ftuarit si semi ambientaliste, pseudosondazhiere, gjysem gazetare. Ndërkohë Dokle shton se është kundër betonizimit të Parkut të Liqenit Artificial në kryeqytet.

Postimi në Facebook nga Anika Dokle

LEXO EDHE:  Nga Andi Bushati/ Pse Rama bëri kthesën e fortë ndaj Tahirit

anika doklePer t’i thene gjerat me emrin e vet dhe per te qene racionale, debatin e mbremshem per Tiranen e fitoi Veliaj.
Jo arrogant, ne njohje te gjithe problematikave te qytetit, i qete, i artikuluar, i favorizuar shume nga paneli, i perbere nga semi ambientaliste, pseudosondazhiere, gjysem gazetare dhe nje moderator ne diten jo me te mire te tij.

A genjen Veliaj? Per sa kohe nuk e pergenjeshtrojne po aq mire sa ai genjen, mbetet versioni me “i mire”. Madje me i mire se edhe vete Rama.
Nuk eshte arrogant, se paku.

P.S. Une vazhdoj te jem kunder betonizimit te Parkut Te Liqenit…

anika dokle

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Çfarë ndodhi në Korçë?/ Policia arreston të plagosurin dhe shokun e tij

Publikuar

-

Nga

Shpërthimi me tritol në Shkodër/ Zbardhen detajet e para

Mbrëmjen e djeshme në qytetin e Korçës u vetplagos me armë zjarri një 33-vjeçar.  Policia e Korçës ditën e sotme ka vënë në pranga shokun e tij 32 vjeçar për kallëzim të rremë.

Mësohet se shtetasi me iniciale A.A së bashku me shokun e tij të vetëplagosur Marsel Rusi kanë krijuar prova të rreme me qëllim shmangien nga e vërteta e ngjarjes.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë për veprime të mëtejshme hetimore./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

U tha se u plagos në fundshpinë/ Detaje të reja nga ngjarja në Korçë, i riu me shenja në kokë

Publikuar

-

Nga

Filmoi dëshminë për blerjen e votës/ Dhunohet 37-vjeçari në Lezhë, katër kushërinj në pranga

Detaje të reja kanë dalë nga ngjarja e djeshme në Korçë ku një 33 vjeçar mbeti i plagosur më armë zjarri.

Mësohet se Marsel Rusi është nisur drejt spitalit të Traumës, në Tiranë pasi ka shenja në kokë. Ndërkohë mbrëmjen e djeshme u raportua nga policia ishte vetëplagosje në funshpinë.

Policia dhe grupi hetimor po vijojnë hetimet për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Vrasja e 41-vjeçarit në Elbasan/ Dalin detaje të reja

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë ka tronditur sërish qytetin e Elbasanit mbrëmjen e djeshme. Ku nga një atentat mbeti i vrarë një 41 vjeçar, Everest Çeka, ndërsa u plagos edhe bashkëshortja e tij.

Detaje të reja janë mësuar për këtë ngjarje ku gazetarja Klodiana Lala është shprehur se pak para se të ndodhte vrasja, kishte marrë gruan nga puna. Pasi kanë drekuar së bashku, çifti janë nisur nga shtëpia e tyre që e kane pas gjykatës së vjetër në Elbasan dhe kanë ikur te shtëpia e prindërve të Silvanës.

Sapo kanë dalë në rrugicë, 50 metra nga shtëpia e vjehrrit, makina tip Benz e autorëve i ka goditur nga mbrapa. Everesti ka ndaluar dhe aty është afruar një person i veshur me të zeza dhe e ka qëlluar.

LEXO EDHE:  Hapja e negociatave me BE/ Deputetët holandezë “shuplakë” Ramës

LEXO EDHE:  “Populli shqiptar po mjerohet”/ Qytetarët "masakrojnë" Ramën

Viktima Çeka ka marrë 15 plumba në trup./ CNA.al

LEXO TE PLOTE