Luana dhe Marina Vjollca

Motrat e pandara Vjollca, janë konsiderohen nga publiku i rrjeteve sociale si vajzat më seksi të ekraneve. Jo më kot ato kanë shumë ndjekës dhe në rrjetet sociale.

12

Enca Haxhia

Është më e vogla në këtë listë (20 vjeç), por është padyshim një femër seksi. Format e saj të kolme, Enca nuk heziton aspak ti nxjerrë edhe në publik.

3

Aurela Hoxha

Që në daljet e saj të para publike, Aurela Hoxha është cilësuar si një femër shumë seksi dhe me shumë stil.

11109824_1837285873164040_6799464392870837697_n

Çiljeta Xhilaga

Ka qenë ndër të parat femra të showbiz-it që ka guxuar të zhvishet nëpër sete të ndryshme fotografike. Çili është komentuar gjithnjë për gjoksin e saj të madh.

4

Olta Gixhari

E kanë cilësuar shpesh si “Marilyn Monroe”. Aktorja durrsake Olta Gixhari, është padyshim një nga femrat më provokuese të kinematografisë shqiptare.

5

Bleona Qereti

LEXO EDHE:  Masat anti-Covid/ Vijon radha kilometrike në kufi me Kosovën

Bleona është ndër femrat e vetme të showbizi-t shqiptar, që ka pozuar nudo në sete të ndryshme fotografike. Format e saj trupore të lenë pa fjalë.

6

Ledina Çelo

Një tjetër bukuroshe seksi mund të konsiderohet edhe këngëtarja Ledina Çelo. Ajo është nënë e dy fëmijëve, por format e saj trupore përngjajnë me ato të 20 vjeçareve.

8

Elvana Gjata

Nuk mund ti mungote kësaj liste as ylli i popit shqiptar, Elvana Gjata. Vitet e fundit Elvana kujdeset shumë për trupin e saj, duke kaluar orë të gjata në palestër.

7

Xhesika Berberi

Modelja Xhesika Berberi është një tjetër bukuroshe shqiptare, që publiku i rrjeteve sociale e konsideron si një vajzë shumë të bukur dhe seksi.

9

Ilda Bejleri

Gazetarja sportive, Ilda Bejleri është një tjetër vajzë me forma të kolme dhe të rrumbullakosura. Veçanërisht këtë verë, ajo ka provokuar shumë me fotot e saj me bikini.

10

Albana Osmani

Moderatorja e Top Channel, Albana Osmani është komentuar shpesh si një femër jo vetëm me stil por në të njëjtën kohë edhe shumë seksi. Format e saj fizike na i dëshmojnë më së miri këtë fakt.

11