Connect with Us

Fier, vjedhje ne kazino, ne kerkim autoret

Kronika

Fier, vjedhje ne kazino, ne kerkim autoret

Publikuar

-

Një qendër lojërash fati në  Fier është grabitur nga një person i armatosur. Sipas burimeve nga policia, shuma e parave të vjedhura është 110.000 lekë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 02:00 të datës 6 tetor në lagjen “15 Tetori”. Policia e cila ka shkuar në vendin e ngjarjes ka nisur hetimet për identifikimin dhe kapjen e autorit të vjedhjes.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Detaje të reja nga aksidenti i mbrëmshëm/ Viktima, vëllai i Blerina Gjylametit

Publikuar

-

Nga

Detaje të reja kanë dalë lidhur me aksidentinj e mbrëmshëm në aksin Elbasan -Tiranë, ku një person humbi jetën.

Mësohet se viktima është Elton Maçolli 42 Vjeç, vëllai i deputetes së PS, Blerina Gjylameti.
42-vjeçari punonte në bazën ajrore të helikopterëve në Farkë.

Kujtojmë se aksidenti i rëndë ndodhi mbrëmjen e djeshme në tunelin Tiranë-Elbasan, ku makina e Maçollit pas një përplasjes me një maune shpërtheu në flakë.

LEXO EDHE:  “Janë vjedhur xhepat e shqiptarëve”/ Kërkohet dorëheqja e Metës dhe hetimi ndaj tij

LEXO EDHE:  Plagosja në Fier/ Zbardhen detaje të tjera

Makina tip “Seat” me të cilën udhëtonte 42-vjeçari ishte e pajisur me impiant gazi dhe dhe pas përplasjes ka shpëthyer në flakë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Përgjaken rrugët/ Autovetura përplaset me komionin, një i vdekur

Publikuar

-

Nga

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në autostradën Tiranë-Elbasan.

Mësohet se dy automjete, një autoveturë me targa të huaja dhe një kamion  janë përplasur me njëri-tjetrin e për pasojë ka humbur jetën një person.

Identiteti i viktimës nuk bëhet ende me dije, ndërkohë që policia ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të shkaqeve./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Zjarr në Elbasan/ Rrezikohet Uzina e Lëndëve Plasëse të Mjekësit

Publikuar

-

Nga

Një zonë me shkurre është përfshirë nga flakët në fshatin Mjekës.

Si pasojë e erës dhe barishteve të thata, zjarri rrezikon që të prekë Uzinën e Lëndëve Plasëse të Mjekësit e cila ndodhet vetëm 100 metra larg.

Në vendin e ngjarjes kanë shkuar dy automjete zjarrfikësish, ku po punojnë për shuarjen e flakëve./CNA.al

LEXO TE PLOTE