Connect with Us

Foto qesharake të meshkujve që imitojnë femrat në instagram

Kuriozitete

Foto qesharake të meshkujve që imitojnë femrat në instagram

Publikuar

-

/

Një llogari qesharake në rrjetin social instagram e titulluar ‘Brosbeingbasic’ në të cilën publikohen poza qesharake dhe interesante të meshkujve duke imituar pozat e preferuara të femrave Dhe ata kanë mbledhur shumë imazhe nën ‘tag-un’ #justwakinguplikethis (sapo jam zgjuar kështu) të cilat do t’ju shkrijnë së qeshuri, pasiqë jo çdo ditë mund të shihni poza të meshkujve duke fotografuar këmbët në plazh apo duke bërë dush me vaskën përplot trëndafila.

560e38ba2c3b551d2cc23301_082dfe57-3465-4c97-8388-f02fba1ccc6b.jpg
560e38ba2c3b551d2cc23301_2c55e7d9-6562-41d8-89d5-b98ec7f4ca19.jpg
560e38ba2c3b551d2cc23301_89e14299-131d-4ee7-b408-6ce65c7b2bbd.jpg
560e38ba2c3b551d2cc23301_5f453abc-bcfe-41c5-97ed-752f6598fe2f.jpg
560e38ba2c3b551d2cc23301_d78a4b0e-3f42-4da5-bd3d-ebc68881f545.jpg
560e38ba2c3b551d2cc23301_c598c826-722a-4eb8-be13-7940edd060c1.jpg
560e38ba2c3b551d2cc23301_3d471c27-34da-45f4-9f4d-864aec612d56.jpg
560e38ba2c3b551d2cc23301_108a9131-bf43-46e4-b008-8454f791ff83.jpg
560e38ba2c3b551d2cc23301_36636aee-7151-49aa-85b8-e46c2e2e247c.jpg
560e38ba2c3b551d2cc23301_25d7737e-69c4-4ce2-81eb-a1dcc924f60a.jpg
560e38ba2c3b551d2cc23301_62f6cd2e-5e37-469e-8114-cb0150f89634.jpg
560e38ba2c3b551d2cc23301_e4e138c5-44b2-4f01-808b-049e151a350d.jpg
560e38ba2c3b551d2cc23301_48c157f6-9de2-4387-b8a9-465992fb9fdf.jpg
560e38ba2c3b551d2cc23301_a091cbbe-3576-473d-9bbe-9c26e2af94d7.jpg
560e38ba2c3b551d2cc23301_e2d63e9f-c466-4c2e-a68a-29e672c949b1.jpg
Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

FOTOT- Makina fluturuese, që në tre minuta shndërrohet në aeroplan së shpejti në shitje

Publikuar

-

Nga

cna kuriozitet

Makina fluturuese e së ardhmes është vetëm nja hap larg daljes në shitije.

Kjo për shkak se anija ‘AirCar’ me modalitet të dyfishtë, e cila mund të shndërrohet nga një mjet rrugor në një aeroplan në më pak se tre minuta, tani është zyrtarisht e certifikuar për të fluturuar pasi ka kaluar testet e sigurisë në Sllovaki.

Asaj iu dha statusi i ri pas përfundimit të më shumë se 200 uljeve dhe ngritjeve dhe 70 orësh testime rigoroze të fluturimit sipas standardeve të Agjencisë Evropiane të Sigurisë së Aviacionit (EASA).

Krijuesit e AirCar thanë se testet përfshinin gamën e plotë të manovrave të fluturimit dhe performancës, përpara se të shtonin se anija “demostronte një stabilitet të mahnitshëm statik dhe dinamik në modalitetin e avionit”.

LEXO EDHE:  Me fustanin e lagur pas trupit/ Moderatorja e sportit provokon me foton e fundit

LEXO EDHE:  Mozzik ka ditëlindjen, publikon foto kur ishte foshnje (Foto)Ata thanë se procedurat e ngritjes dhe uljes së AirCar u arritën edhe pa nevojën e pilotit për të prekur kontrollet e fluturimit.

Tani që anijes i është dhënë Certifikata e Vlefshmërisë për fluturim nga Autoriteti Sllovak i Transportit, krijuesit thonë se një model i ri prodhimi pritet të certifikohet në 12 muaj.

Nuk janë zbuluar ende detaje të çmimit për automjetin, por mos u habitni nëse e shihni të fluturojë vitin e ardhshëm./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Nga forma tek tiparet/ Detaje të fytyrës që mund të zbulojnë personalitetin tuaj të vërtetë

Publikuar

-

Nga

Kemi dëgjuar shpesh njerëz që thonë se bukuria dhe inteligjenca nuk kanë lidhje me njëra-tjetrën, pasi ekzistojnë paragjykimet se njerëzit e bukur nuk e përdorin shumë intelgijencën. Por disa njerëz pa e ditur mund të ndikohen nga ” efekti halo “. Më poshtë do të lexoni se si forma e fytyrës tuaj tregon shumë gjëra për personalitetin.

Fytyrë e gjerë

Testosteroni dhe estrogjeni kanë një rol si në sjellje ashtu edhe në atë se si duken fytyrat tona. Testosteroni i lartë  lidhet me kockat më të forta të nofullës dhe estrogjeni i lartë me ballin më të  butë , buzët më të harlisura dhe konturet më të buta dhe më të rrumbullakëta . Tek gratë, këto tipare përgjithësisht lidhen me vlerësime më të larta të feminitetit, atraktivitetit dhe shëndetit, dhe ato zbulojnë fertilitet më të lartë. Mollëzat më të gjera janë gjithashtu të lidhura me testosteronin shtesë. Ky konsiderohet një  tregues i  agresionit më të lartë dhe gjithashtu i bujarisë . Meshkujt me këtë tipar të fytyrës shihen si më të sigurt dhe ata e ndjejnë veten kështu.

Fytyrë e rrumbullakët

Femrat me fytyrë të rrumbullakët janë më bujare . Një fytyrë në formë të rrumbullakët është shpesh një shenjë e një personi të sjellshëm, vetëmohues dhe të kujdesshëm. Njerëzit me këtë tipar mund të jenë  miq të vërtetë . Megjithatë, ata gjithashtu mund të japin shumë nga vetja dhe t’i vënë nevojat e njerëzve të tjerë para të tyret, duke lënë pas dore mirëqenien e tyre. Këto lloje fytyrash perceptohen si më të pafajshme dhe, për shkak të kësaj, më të besueshme. Forma e rrumbullakët e kokës së një personi mund të jetë gjithashtu një  tregues i problemeve të mundshme me apnea e gjumit. Në fakt, njerëzit me këtë karakteristikë mund të priren të gërhijnë më shumë.

Forma ovale e fytyrës

Nëse fytyra duket e gjatë dhe mollëzat më të gjera se nofulla, forma e fytyrës është ovale. Njerëzit me këtë formë fytyre ndoshta perceptohen nga të tjerët si më ekstrovertë dhe miqësorë . Kjo nuk do të thotë që njerëzit me fytyra ovale janë natyrshëm flutura sociale. Por ata priren të jenë më miqësorë dhe të gjejnë lehtësi me fjalët, duke ditur se si t’i përdorin ato për t’i  bërë të tjerët të ndihen të mirëpritur dhe rehat .

Fytyrë në formë zemre

Një fytyrë në formë zemre  karakterizohet nga një ballë i madh dhe një mjekër më e vogël, si një trekëndësh i përmbysur. Thuhet se ata janë  vetë-analizues dhe me mendje të fortë . Njerëzit me këtë formë fytyre priren të kenë forcë të jashtëzakonshme të brendshme dhe janë mjaft kokëfortë . Ata kanë shumë energji, fuqi të brendshme dhe intuitë të fortë, duke ditur se kur duhet të veprojnë për të arritur objektivat e tyre.

LEXO EDHE:  Foto/ Aktet më të bukura të vandalizmit

LEXO EDHE:  Foto/ Kostumet për njerëzit që pëlqejnë të veshin të zezënAta janë gjithashtu shumë krijues dhe të dashur , por gjithashtu mund të jenë emocionalisht të paqëndrueshëm dhe të pavendosur. Njerëzit me këtë formë fytyre mund të jenë shumë të ngrohtë dhe lehtësisht i bëjnë njerëzit e tjerë të ndihen të veçantë, pasi u pëlqen të shprehen. Ata e duan pasionin që vjen me rënien në dashuri, por mund të mos qëndrojnë kur gjërat zgjidhen ose bëhen më të zakonshme.

Forma e fytyrës në formë “diamanti”

Njerëzit me këtë formë fytyre thuhet se  kënaqen duke qenë nën kontroll. Duke dashur dhe synuar perfeksionin, ata janë të orientuar drejt detajeve dhe prodhojnë punë cilësore . Të mprehta si diamante dhe shumë të sakta me fjalë, mund të priten nëse kalohen në mënyrë të gabuar.

Në shumë vende, kjo formë fytyre  konsiderohet mesatare në pamje. Kjo mund të jetë një gjë e mirë , pasi njerëzit, në përgjithësi, priren t’i konsiderojnë fytyrat me pamje mesatare më të besueshme se ato me karakteristika të veçanta ose unike.

Forma drejtkëndore e fytyrës

Njerëzit me një  lloj fytyre më të gjerë kanë shumë energji natyrore dhe qëndrueshmëri të lartë. Ata gjithashtu priren të marrin përsipër projekte të mëdha dhe kanë një mendje të fortë dhe mendje analitike. Të aftë për të qëndruar të qetë dhe të përqendruar, edhe në mjedise me stres të lartë, ata mund të jenë liderë të lindur nga natyra.

Mendimtarë dhe planifikues të mirë , ata janë të prirur t’i  përmbahen logjikës dhe të mos flasin për ndjenjat e tyre. Meshkujt me këtë formë fytyre priren të ndihen “më të fuqishëm”, por në fakt perceptohen si “më pak të besueshëm”.

Fytyrë bebe

Tiparet e “fytyrës së foshnjës” mund të ngatërrohen me fytyrën e rrumbullakët, por këtu përfshin detaje specifike, si sytë e mëdhenj dhe një hundë dhe mjekër e vogël. Njerëzit me këto tipare mund të perceptohen si  më naivë , më pak dominues, apo edhe të nënshtruar. Por ata janë, në  fakt , të ndershëm, të ngrohtë dhe të sjellshëm. Gratë me këto tipare, në kultura të ndryshme anembanë globit, konsiderohen si lloji më tërheqës nga të gjithë./ A.E-CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

E padëgjuar më parë/ Qyteti ku para se të shkoni duhet të hiqni apendicitin

Publikuar

-

Nga

cna kuriozitet

Lëvizja në një qytet të ri mund të jetë gjithmonë e vështirë ndërsa përshtateni me mjedisin tuaj të ri. Por lëvizja në këtë qytet të vogël, në veçanti, mund të jetë e vështirë, pasi kërkon që banorët e tij të heqin apendicitin nëse duan të jetojnë atje.

Kushdo që kërkon të zhvendoset në fshatin Antarktik të Villa Las Estrellas në ishullin King George do të duhet tashmë të përgatitet për temperaturat e ulëta.

Arsyeja pse duhet të hiqni apendesitin?

Sipas BBC , spitali më i afërt është mbi 600 milje larg vendbanimit kilian, që do të thotë se kujdesi shëndetësor është i kufizuar. Dhe ndërsa mjekët qëndrojnë në bazën e kërkimit, nuk është e garantuar që do të ketë një kirurg të aftë për të trajtuar apendicitin, i cili kërkon kirurgji të shpejtë.

Pra, të gjithë banorët që lëvizin atje duhet t’i nënshtrohen një apendektomie parandaluese për të shmangur çdo situatë jete ose vdekjeje.

Vendbanimi i largët ka një grumbull shtëpish, së bashku me një shkollë, bibliotekë, zyrë postare, stacion radio, bankë dhe supermarket.

LEXO EDHE:  I dhanë fund lidhjes dy muaj pas fejesës/ Ish partneri i këngëtares e përjeton, kapet duke qarë

LEXO EDHE:  Foto/ Aktet më të bukura të vandalizmit

Është një nga vendbanimet e pakta në Antarktidë ku disa njerëz jetojnë prej vitesh.Ndërsa janë kryesisht studiues dhe personel nga forcat ajrore ose marina e Kilit që përbëjnë 100 persona në bazë, ata me kontrata afatgjata shpesh sjellin të gjithë familjet e tyre.

Por çuditërisht kushtet e ngrirjes, ku temperaturat bien deri në -47C, kërkojnë që njerëzit të qëndrojnë brenda ose mund ta gjejnë veten në rrethana të rrezikshme.

Kjo do të thotë se njerëzit kryesisht jetojnë në ishull vetëm gjatë verës por kjo do të thotë se drita e ditës është konstante.

Qentë janë të ndaluar, në rast se përhapin sëmundje infektive në kafshë të egra, dhe është e rrallë të shohësh perime të freskëta.

Por ka pinguinë të cilët janë mjaft miqësorë falë ligjeve që i ndalojnë ata të gjuhen, gjë që është mjaft e dobishme./ CNA.al

Marrë nga Mirror.co.uk

LEXO TE PLOTE