Connect with Us

Video/ Rufeja godet avionin

Bota

Video/ Rufeja godet avionin

Publikuar

-


Ky është momenti ku rrufeja godet krahun e një avioni, që ishte futur në mesin e një stuhi. Avioni po fluturonte nga Koreja e Jugut në drejtim të Singaporit.

Goditja ka shkaktuar tmerr tek udhëtarët, por fatmirësisht nuk ka pasur asnjë problem.

Ngjarja ka ndodhur pak ditë më parë. Pas kontrolleve, ekspertët dolën në përfundimin se avioni nuk ka pësuar asnjë defekt.

LEXO EDHE:  Zbulohet “misteri” për avionin që i dhuroi Turqia Shqipërisë/ Ofrohet për fluturimet charter

Ekspertët thonë se zakonisht rrufetë nuk i shkaktojnë probleme avionëve sepse ata janë të pajisur me sisteme antirrufe.

Vetëm në raste të veçanta, dëmet mund të jenë të lehta, sidomos nëse rrufeja godet hundën e avionit.

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=mTowZ0PkPyk” width=”560″ height=”315″]

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kosova & Rajoni

Haradinaj thirrje sërish Kurtit/ Mos e hiq taksën pa na njohur Serbia

Publikuar

-

Nga

Ish kryeministri i Kosovës dhe kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj i ka bërë sërish thirrje Haradinajt që të mos dorëzohet përballë presionit për heqjen e taksës dhe marrëdhënien me Serbinë.

Haradinaj i ka kërkuar Kurtit që taksën ta heq veç nëse Kosovën Serbia e njeh si shtet të pavarur dhe sovran.

“Kosova nuk ka asnjë garancë se heqja e taksës 100% për produktet e Serbisë e sjellë Marrëveshjen Finale për njohjen reciproke në kufijtë ekzistues”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

Ndërkohë sipas tij, sot, Serbia vazhdon të armatoset nga Rusia me pajisjet me të reja ushtarake, ndërsa Qeveria Kurti premton heqjen e taksës duke siguru pushtimin ekonomik të Kosovës nga Serbia.

“I bëj thirrje publike Kurtit dhe partnerëve të tij qeverisës që mos të hiqet taksa pa njohje. Pushtetet nuk janë asgjë kur është në pyetje ruajtja dhe mbrojtja e sovranitetit të vendit”, ka deklaruar ish-kreu i Qeverisë.

LEXO EDHE:  Zbuloni orën e përshtatshme për të udhëtuar me avion

LEXO EDHE:  Rrëzohet avioni/ Humbin jetën 8 persona

“Tregu vetëm për njohje!”.

E këto reagime të Haradinajt rrodhën si pasojë e deklaratave që lider të LDK’

 

LEXO TE PLOTE

Bota

Përhapja e coronavirusit/ Shkon në 76 numri i të prekurve në Itali

Publikuar

-

Nga

Ka shkuar në 76 numri i personave të infektuar me koronavirus në Itali.

Tashmë numri ka shkuar në 47 persoan të prekur në Lombardi, 17 në Veneto (përfshirë një operator, një mjek dhe një infermiere), 2 raste në Emilia Romagna, 2 në Lazio (dy turistët kinezë) dhe një në Piemonte.

Mbrëmjen e djeshme kryeministri Giuseppe Conte deklaroi se janë duke marrë masa të jashtëzakonshme për parandalimin e përhapjes së coronavirusit.

LEXO EDHE:  Malajzi/ Gjashtë të vdekur pas rrëzimit të një helikopteri

LEXO EDHE:  Venecia/Germanwings ulje emergjente, pasagjerët nuk ishin mirë

“Ne kemi miratuar një dekret me masat për kontrollin dhe menaxhimin e urgjencës epidemiologjike. Qëllimi është të mbrojmë shëndetin e italiane. Në zonat ku ka perhapje më të madhe është porositur pezullimi i aktiviteve sociale e publike”, tha ai./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Bota

Alarm në Itali/ Shkon në 58 numri i të prekurve nga Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Ka shkuar në 58 numri i personave të infektuar nga koronavirusi në Itali.

46 prej tyre janë konfirmuar në Lombardi dhe 12 në Veneto, ndërsa është konfirmuar edhe rasti i parë në Milano.

Ndërkaq, qeveria Conte ka thirrur mbledhjen e jashtëzakonshme të këshillit të ministrave për të vlerësuar masa të reja për të ndaluar përhapjen e epidemisë.

LEXO TE PLOTE