web counter

Ndërtimet pa leje/ Policia arreston 7 persona, 7 të tjerë në kërkim

3 Gusht 2015, 13:35, Aktualitet CNA

Strukturat e Policisë së Shtetit kanë vazhduar mbikqyrjen e territorit, në parandalimin e ndërtimeve të paligjshme. Sipas njoftimit zyrtar te Policise se Shtetit në fushën e ndërtimeve të paligjshme , gjatë javës së kaluar nga ana e Strukturave të Policisë së Shtetit në të gjithë vendin janë evidentuar 60  raste të ndërtimeve pa leje.

Për këto raste janë evidentuar dhe proceduar 60 autorë nga të cilët,  7 autorë janë arrestuar në flagrancë, 46 autorë ndiqen në gjendje të lirë dhe  7 autorë janë shpallur në kërkim.

Lajmet e fundit nga