Connect with Us

Berat/ Nis procedimi penal për dy nga pjesëtarët e grupit të hashashit

Kronika

Berat/ Nis procedimi penal për dy nga pjesëtarët e grupit të hashashit

Publikuar

-

Policia e Beratit, pas operacionit “Ballolli 2015”, ka nisur procedimin penal për dy shtetasit e arrestuar ditën e martë për veprën penale “prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Procedimi penal ndaj 47-vjeçarit Vladimir Selenica dhe 25-vjeçarit Taro Ahmeti filloi pasi në vijim të kontrolleve të ushtruar nga në fshatin Çorogjaf të Beratit, janë  gjetur 3 parcela të kultivuara me bimë kanabis sativa.

Në këto 3 parcela janë gjetur të kultivuara rreth 300 rrënjë bimë narkotike.

LEXO EDHE:  Artan Hoxha publikon fotot në fushat më hashash

Pesë persona përfunduan në pranga dhe 20 kilogramë lëndë narkotike e dyshuar hashash u sekuestruan nga policia e Beratit në operacionin e koduar “Ballolli 2015”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Kontrolli i policisë “fundos” 26-vjeçarin/ Ja çfarë iu gjet në banesë

Publikuar

-

Nga

Një 26-vjeçar ka rënë në prangat e Policisë së Durrësit, pasi akuzohet për armëmbajtje pa leje.

Mësohet se në pranga ka rënë shtetasi G. M., 26 vjeç, banues në Durrës.

Sipas uniformave blu, pas kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Policisë në banesën e tij, iu gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale një armë zjarri tip “TT”, disa fishekë, si dhe 2 kapele me mbishkrimin policia.

LEXO EDHE:  Nuk i binden urdhërit të Policisë/ Një i arrestuar, shoqërohen dy të tjerë

LEXO EDHE:  Nxënësit u helmuan nga tymi i hashashit/ Policia fsheh ngjarjen

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprat penale “Armëmbajtja pa leje”, për të cilën parashikohet dënimi me burgim deri në 7 vjet, “Mbajtja pa të drejtë e uniformës” dhe “Prodhimi i mjeteve për falsifikm të dokumenteve”.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Goditet një tjetër rast i trafikut të lëndëve narkotike/ Prangosen tre shtetas, sekuestrohet drogë dhe dy automjete 

Publikuar

-

Nga

Policia E Elbasanit, ka goditur një tjetër rast të prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike.

Mësohet se në kuadër të këtij operacioni janë vënë në pranga tre shtetas, si dhe janë sekuestruar rreth 13 kg lëndë narkotike kanabis dhe automjetet me të cilat udhëtonin.

Uniformat blu bëjnë të ditur se në pranga kanë rënë shtetasit: V. P., 31 vjeç, N. B., 44 vjeç dhe Xh. K., 29 vjeç, lindur në Gramsh.

Sipas policsë, arrestimi i tyre u bë pasi në aksin rrugor Gramsh-Kodovjat, shërbimet e Policisë gjatë kontrollit të ushtruar në automjetitn tip “Opel” kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale një sasi lënde narkotike cannabis sativa.

Në vijim të operacionit, specialistët për Hetimin e Narkotikëve kanë bërë të mundur gjetjen edhe të sasisë tjetër të lëndës narkotike, të fshehur nga këta persona në aksin rrugor Gramsh-Kodovjat, ku në total u gjetën dhe u sekuestruan rreth 13 kg lëndë narkotike kanabis dhe dy automjete.

LEXO EDHE:  Shiti tokat e bashkisë/Procedohet penalisht Fatmir Guda, ish kryebashkiaku i Leskovikut

LEXO EDHE:  Nuk mbyllën lojrat e fatit/ Procedohen penalisht 5 perona

Policia vijon punën për identifikimin dhe arrestimin e personave të tjerë që janë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Përplasja e trageteve në Portin e Durrësit/ Reagon menjëherë Drejtoria Detare

Publikuar

-

Nga

Drejtoria e Përgjithshme Detare ka dhënë informacion zyrtarë, pas lajmit se në portin e Durrësit dy tragete janë përplasur me njëri tjetrin.

Në njofim sqarohet se gjatë manovrave për të dalë nga porti, trageti A/F CLAUDIA pasi ka tërhequr spirancën është shtyrë nga era e fortë dhe ka prekur me fërkim tragetin BARI dhe AF MARINA.

Menjëherë kanë hyrë ne veprim dy rimorkiatorët të cilët kanë shmang përplasjet, dhe trageti CLAUDIA ka dalë nga porti dhe ka vazhduar lundrimin për në Ankona.

“Sot ne oren 19:30 ne portin e Durresit ka ndodhur nje incident. Gjate manovrave per te dale nga porti trageti A/F CLAUDIA pasi ka terhequr spirancen eshte shtyrë nga era e forte dhe ka prekur me ferkim tragetin BARI dhe AF MARINA. Menjehere kane hyre ne veprim dy rimorkiatoret te cilet kane shmang perplasjet, dhe trageti CLAUDIA ka dale nga porti dhe ka vazhduar rrugen per Ankona.

LEXO EDHE:  Nuk mbyllën lojrat e fatit/ Procedohen penalisht 5 perona

LEXO EDHE:  Nuk i binden urdhërit të Policisë/ Një i arrestuar, shoqërohen dy të tjerë

Ju bejme me dije se nuk ka asnje demtim te anijeve dhe te pasagjereve te cilet udhetonin me linjen e Ankones.”/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE