Connect with Us

Ndalohen vëllezërit Hasanbelli, në kërkim për trafik droge e prostitucioni në Itali

Kronika

Ndalohen vëllezërit Hasanbelli, në kërkim për trafik droge e prostitucioni në Itali

Publikuar

-

Dy vëllezër me mbiemër Hasanbelli janë arrestuar pasi ishin shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Italia për akuzën “Trafik droge”, “Organizatë Kriminale, ndihmë dhe nxitje prostitucioni.

Policia e Elbasanit, në bashkëpunim me Interpol Tirana, bënë ndalimin e shtetasve në kërkim ndërkombëtar:

Geron  Hasanbelli, vjeç 41 dhe dhe Mikel Hasanbelli, vjeç 37.

Geroni njihet dhe me emrin Gentian ndërsa Mikeli me emrin Erion. Ata u ndaluan nga efektivat e policisë, pasi Gjykata e Milanos Itali, ka lëshuar Urdhër Arresti për veprat penale; “Trafik droge”, “Organizatë Kriminale, ndihmë dhe nxitje prostitucioni”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Të shtëna me armë zjarri në Durrës/ Plagoset një person

Publikuar

-

Nga

Një person ka mbetur i plagosur me armë zjarri pak më parë në qytetin e Durrësit.

Sipas informacioneve paraprake dyshohet se personi të cilit ende nuk i dihet identiteti është plagosur në këmbë.

Ngjarja ka ndodhur në zonën e plazhit.

Ende nuk dihen rrethanat në të cilat ka ndodhur plagosja, ndërkohë që mësohet se policia dhe ambulanca janë nisur drejt vendit të ngjarjes.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Itali/ Shqiptari masakron me thikë pronarin e lokalit

Publikuar

-

Nga

Një 21 vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e Policisë italiane nën akuzën e tentativës së vrasjes.

Mësohet se i riu punonte në një bar në Roça Imperiale dhe mbrëmjen e djeshme, para se të mbyllte punën, ka sulmuar pronarin me thikë në shpinë dhe krahë.

Fatmirësisht italiani ka mundur ti shpëtojë plagëve të marra, falë disa kalimtarëve që kanë dëgjuar thirrjet për ndihmë.

Ndërkaq, i riu shqiptar ka tentuar të largohet  por është ndaluar në autostradën 106 në San Nicola di Roça Imperiale.

LEXO EDHE:  Arrestohet pengmarrësi i vajzës nga Ukraina

LEXO EDHE:  Foto me armë në rrjetet sociale/ Prangoset 50 vjeçari

Shqiptari i arrestuar për vrasje në tentativë, tani është në burg./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Me 2 burgime të përjetshme/ Gjykata rrëzon kërkesën e Admir Tafilaj për të ulur dënimin

Publikuar

-

Nga

Gjykata e Burrelit, me gjyqtarë Murat Lleshi ,ka rrëzuar kërkesën e kapobandës, Admir Tafilaj, i cili kërkonte ulje dënimi.

Tafilaj është i dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e dy vëllezërve Pjetrushi, por edhe me një tjetër të përjetshëm si kreu i grupit të strukturuar kriminal i njohur ndryshe si “grupi tritoli”.

Në faktet që Drejtoria e Burgjeve paraqiti theksonte se ky i dënuar  nuk krijon bindjen e një qëndrimi pendues ndaj veprave penale për të cilat është dënuar, madje në dhomën e qelisë së tij  janë gjetur sende të ndaluara si telefona etj./CNA.al

LEXO TE PLOTE