Connect with Us

“Brilanti”, policia arreston pese te dyshuar per shperndarje droge

Kronika

“Brilanti”, policia arreston pese te dyshuar per shperndarje droge

Publikuar

-

Policia e Tiranës ka bërë të ditur se ka finalizuar me sukses operacionin e koduar “Brilanti”, duke goditur një grup të strukturuar të shpërndarjes së lëndëve narkotike, i cili drejtohej nga shtetasi Marsel Xeba, ndërsa në pranga kanë rënë edhe 4 persona të tjerë.

Mësohet se të arrestuarit janë: Marsel Xeba, Ilirjan Xeba, Andi Xeba,Skerdi Xhelo dhe Lavdimir Xeba. Për këta persona, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë, një ditë më parë kishte dhënë masa e sigurisë personale “Arrest në burg” për veprën penale të “Prodhim, shitje të lëndëve narkotike, e kryer në bashkëpunim”.

Policia ka bërë të ditur se personat e arrestuar kanë qenë në hetim prej disa muajsh dhe gjatë kontrollit të banesave janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale një sasi prej 648.7 gramë lëndë narkotike e dyshuar si kanabis sativa.

Policia ka arrestuar në flagrancë në muajin mars, në kuadër të këtij operacioni edhe shtetasit Fjordi Leka dhe Gëzim Gashi, të cilët shisnin lëndë narkotike kanabis sativa në zonën e ish-Bllokut. Ndërsa në 25 Qershor janë arrestuar edhe Xhuljo Qejvanaj e Noel Papuli, të cilëve u janë gjetur 21 qese të ndara në doza kanabisi. Sipas policisë të gjithë këta shtetas drejtoheshin nga Marsel Xeba.

LEXO EDHE:  Bënë "namin" në Korçë/ Arrestohen dy të rinjtë

Bëhet e ditur nga policia se më datë 1 Korrik, shtetasi Andi Xeba është kapur në flagrancë me një dozë kanabis sativa, që dyshohet se do e shiste. Policia, në ndjekje të aktivitetit të tij kriminal, më 4 Korrik arrestoi në flagrancë blerësin Ylber Ahmetllari, këngëtari njohur me emrin “Cozman”.

Gjatë kontrollit në banesën e shtetasit Marsel Xeba, policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale 7.15 kanabis, si dhe 25 fishekë. Gjithashtu policia sekuestroi edhe 4 automjete, me të cilat dyshohet se ushtrohej aktiviteti kriminal i shitjes së lëndëve narkotike.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Vijon “telenovela” Shullazi/ Shtyhet sërish seanca gjyqësore, zbulohet arsyeja

Publikuar

-

Nga

Gjyqi kundër Emiljano Shullazit dhe anëtarët e tjerë të grupit të tij vijon të shtyhet.

Sot është shtyrë sërish seanca në Gjykatën për Krimin e Organizuar dhe Korrupsionin.

Mësohet se shkak për shtyrjen e seancës, është bërë mosformimi i trupës gjyqësore, pasi Këshilli i Lartë Gjyqësor ende nuk është shprehur nëse Etleva Temo dhe Artur Kalaja që janë nga Apelet e rretheve mund të gjykojnë si anëtar të Gjykatës së posaçme të Apelit.

Kujtojmë këtu se procesi ka ngecur në Apel, prej më shumë se një viti, pasi Shullazi dhe grupi i tij apeluan vendimin e shkallës së parë.

LEXO EDHE:  Në kërkim për trafik narkotikësh/ Prangosen dy të shumëkërkuarit

LEXO EDHE:  Vetëdorëzimi i Balilit/ Klodiana Lala zbardh të tjera detaje

Emiljano Shullazi u dënua nga Shkalla e Parë e Krimeve të Rënda me 14 vite burg, ndërsa grupi në total me 55 me për krijim të grupit të strukturat kriminal, gjobvënie dhe kanosje për shkak të detyrës.

Tashmë dosja ndodhet në Gjykatën e Apelit Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit.

LEXO TE PLOTE

Kronika

I shpallur në kërkim/ Arrestohet 25 vjeçari në Vlorë

Publikuar

-

Nga

Policia ka ndaluar shtetasin e shpallur në kërkim J.M., 25 vjeç, banues në Vlorë.

Ndalimi i tij u bë pasi ky shtetas ishte shpallur në kërkim për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Vepër penale për të cilën Gjykata e Shkallës së Parë Vlorë e ka dënuar me 2 vite e gjysëm burgim.
Materialet iu referuan Prokurorisë për veprime të mëtejshme./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Kapet me kokainë/ Arrestohet 21 vjeçarja në Durrës

Publikuar

-

Nga

Goditet një tjetër rast i shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla.

Në vijim të goditjeve të njëpasnjëshme ndaj shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla, specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës arrestuan në flagrancë shtetasen: A. B., 21 vjeçe, banuese në Durrës.

Gjatë kontrollit fizik ndaj kësaj shtetaseje, u gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale një sasi prej 13.5 gr. lëndë narkotike, e dyshuar kokainë.

LEXO EDHE:  Operacion masiv në të gjithë vendin/Policia bën “kërdinë”, ja zonat e mbushura me drogë

LEXO EDHE:  Në kërkim për trafik narkotikësh/ Prangosen dy të shumëkërkuarit

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

LEXO TE PLOTE