Foto/ 44 fotot më të çmendura të ditës së martesës – CNA
Connect with us

Satire Politike

Foto/ 44 fotot më të çmendura të ditës së martesës

Publikuar

-

 Dita e Dasmës për shumë çifte është njëra ndër ditët më të rëndësishme të jetës. Megjithatë, disa njerëz këtë ditë e shënojnë më mënyra shumë të çuditshme. Foto e mëposhtme tregojnë më shumë se çdo fjalë e shkruar më shumë.

Portali gadoo.com.br ka përzgjedhur 44 fotot më të çmendura të ditës së martesës së çifteve nëpër botë.

44 fotot më të çmendura të ditës së martesës (FOTO)

Fotos estranhas - e divertidas - de casamento

2

3

4

4

5

6

7

8

9

10

11

13

14

15

16

17

18

18

19

20

21

22

23

24

25

27

29

30

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

Aktualitet

“Ju vraftë Zoti e ju qërrofshin sytë”/ Shpërthen humori në rrjet

Publikuar

-

By

Një deklaratë me mallkime, që politikani Neritan Ceka ka bërë në një studio televizve, ka sjëllë edhe reagimin e fortë në rrjetet sociale.

Që nga mbrëmja e së hënës, rrjeti ka shpërthyer në humor, duke e irnozuar Neritan Cekën, që ashtu si Ferdinand Xhaferi, që tashmë në rrjet të gjithë e identifikojnë si “njeriu i diellit”, atë do ta identifikojnë si “njeriu i mallkimeve”.

LEXO EDHE:  Foto/ Zbulohet skema e blerjes së votave

Kjo deklaratë e Cekës, si dhe çështje të tjera të politikës janë ironizuar në faqet e humorit në rrjetet sociale.

Më poshtë memet më pikante:

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Dy ditëlindjet surprizë të 12 qershorit

Publikuar

-

By

12 qershori është një ditë e zakonshme e vitit, por ka dy evente të mëdha. E para është ditëlindja e Partisë Socialiste, pra reformimi i saj nga Partia e Punës, në PS. Ndryshimi u bë në Kongresin e famshëm të 12 qershorit 1991, dhe drejtimin e saj e mori Fatos Nano.

Nga atëherë, kanë kaluar rreth 30 vjet dhe në këto vite kjo parti ka pasur dy kryetarë, Fatos Nanon deri në vitin 2005 dhe Edi Ramën, nga 2005 deri sot.

Por, 12 qershori, rastësisht është edhe ditëlindja e Lulzim Bashës, kryetari i Partisë Demokratike.

Luli, nuk lindi si demokrat. Edhe ai lindi në një familje komunistësh, shërbëtorë të vegjël të të një regjimi diktatorial.

LEXO EDHE:  Foto/ Zbulohet skema e blerjes së votave

Por, Luli do të bëhet i madh dhe askush nuk e kishte parashikuar që “Luli i vocërr”, do të bëhej kaq i madh, sa do ti dilte përballë partisë me të cilën ka lindur në të njëjtën datë, do ta sfidonte dhe do ta kërcënonte atë.

Dhe nga një frikacak i vogël, dhe qurrash me pantallona trecerekshe, kur të mbushte moshën 45 vjeç, do të sfidonte “dhëmbë për dhëmbë”, Partinë Socialiste, që kur ishte Partia e Punës e kishte rritur në gjirin e saj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Foto-Si e kaloi Rilindja Fahriun, nga paçeja tek byreku

Publikuar

-

By

Fahriu njihet në rrjetet sociale, por edhe te demokratët dhe socialistët si një njeri i paçes dhe pilafit. Këtu nuk ka asnjë gjë të keqe, sepse në zonën nga është ai në zona të ftohta si Pogradeci, e hanë paçen shumë.

Por, që kur u themelua koalicioni i Rilindjes në 2013-ën, midis Ilir Metës dhe Edi Ramës, u vu re një ndryshim i madh tek Fahriu. Ai nuk po hante më paçe dhe pilaf, siç hante në kohën e qeverisë Berisha-Meta, por filloi të hante byrek.

Fotot e para të Fahriut që ne kemi sjellë fillojnë me Niko Peleshin, takimet në Korçë janë konsultative, nuk ka paçe përpara, por mesa duket Nikoja e këshillon Fahriun që të ndryshojë rrugë.

Ka edhe disa foto të tjera me Nasip Naçon dhe eksponentë të tjerë të LSI-së, gjatë kohës që këta qeverisnin me Edi Ramën, ku Fahriu shikohet duke ngrënë byrek dhe larë duart.

Njësoj e kemi parë duke ngrënë byrek edhe ndërsa priste Vangjush Dakon në Durrës dhe së fundi e pamë sërish me byrek kur e takoi Vangjush Dakon dhe Blendi Klosin në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.

Pra, më në fund Rilindja ka bërë një ndryshim të madh, edhe tek Fahri Balliu. Për këtë duhet të falenderojmë zv.kryeministrin Erion Braçe, duhet të falenderojmë ministren për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropalin, për punën e tyre dhe kontributin e madh brenda Rilindjes, dhe brenda Fahriut, si trashëgimtar i Partisë së Punës dhe Partisë Socialiste të vërtetë.

LEXO EDHE:  "Ndryshim total"/ Këngëtarja shqiptare poston foton me bikini dhe i habit të gjithë me linjat

Të cilët na bënë të mundur që më në fund Fahri Balliu të shpëtojë nga paçeja dhe të vërsulet tek byreku.

Nuk duhet se çfarë do të bëjë Fahriu në rast se do të ketë një qeveri të përbashkët Rama-Basha. Çfarë do të hajë pas byrekut? Kjo është pyetja që po i shqetëson të gjithë./ CNA.al

Fafahri balliu kapet mat ne durres

Foto-Ditë “zie” për Fahriun/ I mbaron paçeja, rikthehet te byreket

Fotot ekskluzive-Fahriu kapet në pazarin e radhës me Dakon e Klosin

Video-Nuk do ta besoni/ Fahri Balliu na mëson si lahen duart, pas paçes dhe pilafit

Foto/ Fahri Balliu “pushton” rrjetin

Video/ Kur Fahriu ushqehet me duar

Paqja e fshehtë/ Fahri Balliu pajton Tom Doshin me Ilir Metën

Zbulohet ministri tjetër i Ramës në krah të Fahri Balliut

 

Çfarë i kërkon Fahri Balliu ministrit të Ramës?!

Foto-Video ekskluzive/ Fahri Balliu kapet në pazar me ministrin e Ramës

“Babai” i Lulzim Bashës, në pazar me ministrat e Edi Ramës/ Zbulohet i radhës

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet19:08 - 18 Qershor, 2019

A i ka mbajtur Presidenti Trump premtimet e bëra?

Ndërsa demokratët vazhdojnë përplasjen njëvjeçare për të parë se kush do të sfidojë Presidentin Donald Trump në zgjedhjet 2020, presidenti...

Aktualitet18:47 - 18 Qershor, 2019

Erdogan e quan “martir”/ Funerali i ish presidentit egjiptian, Mohamed Morsi

Ish presidenti egjiptian Mohamed Morsi, udhëheqësi i parë i zgjedhur në mënyrë demokratike në vend, i cili u detyrua më...

Aktualitet18:39 - 18 Qershor, 2019

Shtetet e Bashkuara ratifikojnë marrëveshjen e ekstradimit me Kosovën

Ministri i Drejtësisë në Kosovë, Abelard Tahiri, tha të martën se ka marrë një letër të nënshkruar presidenti i Shteteve...

Aktualitet18:26 - 18 Qershor, 2019

Gjoka bën deklaratën që nuk pritej: Më mirë që na ra Debreceni

Kukësi do të përballet me Debrecenin në turin e parë të Europa League dhe në kampin verilindor e kanë pritur...

Aktualitet19:48 - 17 Qershor, 2019

Ndërron jetë në sallën e gjyqit ish Presidenti i “Pranverës Arabe”

Mohamed Morsi, ish presidenti i  Egjiptit, i dalë pas lëvizjes së njohur si “Pranvera Arabe”, që rrëzoi nga froni presidencial...

Aktualitet19:04 - 17 Qershor, 2019

Vizitë në Sarajevë/ Palmer: Rusia po bllokon Ballkanin Perëndimor

Zëvendësi i ndihmësit të Sekretarit amerikan të Shtetit për Evropën, Matthew Palmer ka deklaruar se SHBA angazhohet për një raport...

Aktualitet18:37 - 17 Qershor, 2019

Vendimi pritet të shtyhet/ Mogherini: Çelja e negociatave të bëhet sa më shpejt

Federica Mogherini, përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikën e Jashtme edhe njëherë ka kërkuar nga vendet anëtare të BE...

Aktualitet18:31 - 17 Qershor, 2019

Maqedoni e Veriut, hidhet poshtë varianti i zgjedhjeve të parakohëshme

Kryeministri maqedonas Zoran Zaev bëri të ditur të dielën në mbrëmje se nuk do të ketë zgjedhje të parakohëshme parlamentare...

Aktualitet18:18 - 17 Qershor, 2019

“I ke dhënë ndonjë gjë a si ke dhënë”/ Qytetari i ankohet drejtorit të Ramës se nuk ka marrë lekët e votave

Në audiopërgjimin nr.5, publikuar nga gazetari i “Bild”, zbulohet biseda mes drejtorit në ministrinë e Brendshme Arben Keshi me dy persona...

Aktualitet14:13 - 17 Qershor, 2019

Lëvizja pa viza/ Avramopoulos: Kujdes, BE do të marrë masa

Numri i hyrjeve legale të azilkërkuesve në BE po rritet. Veçanërisht persona nga Amerika Latine dhe Ballkani Perëndimor e kanë...

Aktualitet12:00 - 17 Qershor, 2019

Presionet dhe sinjalet/ Grindje serioze mes Iranit dhe Britanisë së Madhe

Edhe Britania e Madhe beson se Irani qëndron pas sulmeve ndaj dy anijeve. Kjo ka shkaktuar pakënaqësi në Teheran, i...

Aktualitet09:04 - 17 Qershor, 2019

Humb jetën një pushuese në Vlorë

Një trup i pajetë është gjetur mëngjesin e sotëm në plazhin e vjetër të Vlorës. Viktima është identifikuar si Shoha...

Aktualitet19:36 - 16 Qershor, 2019

BE damkos Rusinë për dezinformim

Gënjeshtra, teori komplotiste, #hashtag-e me urrejtje. Në zgjedhjet europiane të majit janë përdorur instrumenta dezinformimi me origjinë në Rusi, shprehet...

Aktualitet18:11 - 16 Qershor, 2019

Operacioni “Krasta”/ Jepet vendimi për Suela Mustën

Gjykata e Elbasanit ka vendosur sot masën “Arrest shtëpie” për gazetaren Suela Musta e arrestuar nga policia gjatë operacionit të...

Aktualitet10:33 - 16 Qershor, 2019

Thaçi për L’Express/ Në Hagë shkoj vetëm si dëshmitar

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur  për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës në të përjavshmen francese “L’Express”. Ndër të...

Aktualitet10:27 - 16 Qershor, 2019

Negociatat me BE/ Zaev: Ne kërkojmë datën, jo anëtarësimin e menjëhershëm

Maqedonia e Veriut është njëri nga vendet e Ballkanit Perëndimor që mori dritën jeshile nga Komisionit Europian për të filluar...

Aktualitet12:33 - 15 Qershor, 2019

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Senatori amerikan: Vuçiç e di që do jetë e dhimbshme

Ron Johnson, senatori amerikan, ka thënë se e beson vullnetin e Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe Presidentit serb Aleksandër...

Aktualitet09:06 - 15 Qershor, 2019

Ballkani dhe krimet e luftës

Radioja kombëtare e Gjermanisë „Deutschlandfunk“ (DLF) me rastin e 20 vjetorit të fundit të luftës në Kosovë transmetoi disa reportazhe...

Aktualitet22:05 - 14 Qershor, 2019

Bllokohet puna në doganën e Kapshticës/ Serverat jashtë funksioni

Prej 6 orësh pika doganore e Kapshticës është jashtë çdo funksioni. Sipas informacioneve paraprake, serverat janë jashtë funksioni, ndërsa më...

Aktualitet18:50 - 14 Qershor, 2019

Emërohet shefi i hetimeve në Prokurorinë Speciale të Kosovës

Emërohet shefi i hetimeve në Prokurorinë Speciale pranë Gjykatës Speciale për Krimet e Luftës në Kosovë. Prokurori me francezo-amerikan Alex...

Aktualitet19:32 - 11 Qershor, 2019

Miratohet dorëheqja e Nikolla Gruevskit nga posti i deputetit

Parlamenti i Maqedonisë së Veriut ia miratoi dorëheqjen nga posti i deputetit Nikolla Gruevskit, ish-kryeministrit të arratisur në Hungari. Ky...

Aktualitet09:20 - 11 Qershor, 2019

Foto-AKU bën “namin” në pikat kufitare/ Sekuestrohen lëngje frutash, pije energjike dhe kripë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit vijon me rigorozitet kontrollet e mallrave ushqimore në Pikat e Inspektimit Kufitar me qëllim parandalimin e...

Aktualitet19:06 - 10 Qershor, 2019

Greqia në zgjedhje të parakohëshme/ Pavlopulos pranon kërkesën e Tsipras për shpërndarjen e Parlamentit

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras i ka kërkar Presidentit të Greqisë shpërbërjen e parlamentit grek për ta çuar vendin në zgjedhje...

Aktualitet23:06 - 9 Qershor, 2019

Vëllimi “Deti nuk ka portë”/ Ku mund ta gjesh heroin poetik të Aleksandër Çipës

Nga Josif Papagjoni -Për Aleksandër Çipën kam pasur një simpati, që rridhte brenda meje si ai mushti, së paku i...

Aktualitet22:49 - 9 Qershor, 2019

Nga përdorues kokaine tek gara për kryeministër/ Njihuni me Michael Gove

Pretendenti për kryeministër në Britaninë e Madhe, Michael Gove, ka dhënë një prononcim të çuditshëm për gazëtën prestigjoze “Daily Mail”....

Aktualitet21:05 - 8 Qershor, 2019

Ujë dhe gaz lotsjellës ndaj protestuesve/ Tensionohet situata tek Kuvendi

Është tensionuar situata tek Kuvendi. Protestuesit kanë hedhur shashka e kapsolla ndaj policisë. Ndërkohë që për të shpëndarë turmën, polica...

Aktualitet20:47 - 8 Qershor, 2019

Zhvendoset protesta/ Fillon marshimi drejt parlamentit

Dy orë nga protesta e opozitës që zhvillohet në sheshin përballë Kryeministrisë, tashmë marshimi ka nisur drejt Parlamentit. Teksa mbylli...

Aktualitet09:51 - 8 Qershor, 2019

Foto-Eksporti i produkteve shtazore/ Shqipëria nënshkruan memorandumin me Kinën

Shqipëria dhe Kina kanë nënshkruar një Memorandum Mirëkuptimi mes tyre për bashkëpunimin mbi importin dhe eksportin e produkteve ushqimore dhe...

Trending

Read previous post:
Arratiset lordi meksikan i drogës, Joaquin Guzman

Joaquin Guzman, lordi meksikan i drogës i njohur ndryshe si “El Chapo”, është arratisur për të dytën herë nga burgu...

Close