Connect with Us

Ishte i shpallur në kërkim për plagosje, arrestohet në Qafë-Thanë 27 vjecari

Kronika

Ishte i shpallur në kërkim për plagosje, arrestohet në Qafë-Thanë 27 vjecari

Publikuar

-

Policia e Korçës ka vënë në pranga një 27-vjeçar  të shpallur në kërkim në Itali. Mësohet se është arrestuar shtetasi Saud Muça, për të cilin Gjykata e Apelit në Firence ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg”.

Muça akuzohet për “plagosje të rëndë” dhe “kundërshtim të zyrtarit publik”. Kapja dhe arrestimi i shtetasit Muça, për qëllim ekstradimi drejt Italisë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Në kërkim për trafik droge dhe organizatë kriminale/ Prangoset 27-vjeçari

Publikuar

-

Nga

Policia e Kurbinit ka vënë në pranga një të kërkuar, për veprat penale “Kultivimi i narkotikëve”, Kryerja e veprave penale nga organizatë kriminale” dhe “Grup i strukturuar kriminal”.

Mësohet se i arrestuari është shtetasi, Bajram Hidri, 27 vjeç, banues në Vinjollë, Kurbin.

Sipas uniformave blu, ky shtetas ishte i shpallur në kërkim në qershor të vitit 2018, pasi Gjykata e Krimeve të Rënda Tiranë,e ka dënuar 4 vite burg për veprën penale “Kultivimi i narkotikëve “,”Kryerja e veprave penale nga organizatë kriminale dhe “Grup i struktuar kriminal”.

LEXO EDHE:  Reforma e Drejtësisë/ Diskutohen masat antikorrupsion në Korçë

LEXO EDHE:  Armë dhe municione në banesë/ Arrestohet në flagrancë i riu nga Korça

Materialet procedurale u referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin, për veprime të mëtejshme.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Autobusi përplaset me makinën e policisë/ Plagosen tre persona

Publikuar

-

Nga

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Laprakë, ku një autobus i linjës “Tirana e re”, është përplasur me makinën e policisë.

Mësohet se si pasojë e përplasjes tre gra, të cilat ishin pasagjere në autobus, kanë mbetur të plagosura.

Sipas uniformave blu, të plagosurat janë F.D 53 vjeçe, S.GJ, 65 vjeçe dhe V.M 48 vjeçe, të cilat ndodhen nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

LEXO EDHE:  Reforma e Drejtësisë/ Diskutohen masat antikorrupsion në Korçë

LEXO EDHE:  Ndërpritet dasma në Korçë: Nusja bëhet tapë dhe i bën të pabërën dhëndrit

Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

E rëndë në Tiranë/ Makina tenton të shtypë nënën me fëmijën

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në Tiranë, ku një makinë ka tentuar që të shtypë një nënë me fëmijë teksa po dilte nga kursi i kërcimit.

Ngjarja ka ndodhur tek bulevardi i ri i në Yzberisht, dhe sipas asaj që raporton Abc News ka qenë një kalimtar i rastësishëm që ka mbrojtur nënën me fëmijën duke dalë para makinës.

LEXO EDHE:  Plagoset në punë/ Pranga pronarit

LEXO EDHE:  Basha në Korçë me sloganet e Enver Hoxhës/ “Si është rinia sot, do të jetë vendi nesër”

Kalimtari, një djalë i ri, ka mbetur i plagosur si pasojë e përplasjes dhe është transportuar me urgjencë në spital .

Ndërkaq, autori ka braktisur makinën dhe është larguar nga vendi i ngjarjes.

Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE