Douglas Costa në Bayern Munich ? – CNA
Connect with us

Sport

Douglas Costa në Bayern Munich ?

Publikuar

-

Bayern Munich ka arritur marrëveshje me Shakhtar Donetskun për transferimin e mesfushorit ofanziv, Douglas Costa, ka bërë të ditur “Sport 1”.

Gjiganti bavarez do të paguajë 35 milionë euro për transferimin e brazilianit, ndërsa marrëveshja do të zyrtarizohet së shpejti.

Trajneri Pep Guardiola ka vendosur ta përforcojë repartin ofanziv pas telasheve të mëdha me dëmtime  në edicionin e shkuar të dy mesfushorëve të krahut, Arjen Robben e Franck Ribery.

LEXO EDHE:  Neuer nuk bind më/ Bayerni piketon portierin e rivalëve

 

Aktualitet

Arrestohet McGregor/ Momenti kur kampionit irlandez i vihen prangat (Video)

Publikuar

-

Një kamera e vendosur në trupin e një polici ka zbuluar sot momentin e arrestimit të irlandezit Conor McGregor rreth një muaj më parë, pak orë pasi ai u denoncua nga një fans. Arrestimi i ndodhur në Majemi erdhi pas një incidenti që ish-kampioni i dyfishtë i botës në artet marciale mikse pati me një fans, duke i thyer celularin në momentin që po bënte foto.

LEXO EDHE:  Neuer nuk bind më/ Bayerni piketon portierin e rivalëve

TMZ Sport ka siguruar pamjet e arrestimit të ikonës së arteve marciale mikse dhe i ka bërë publike ato sot. Kjo çështje mes irlandezit dhe fansit mësohet të jetë zgjidhur dhe palët kanë gjetur një marrëveshje, me McGregor që pritet të rikthehet në kafaz verën e këitj viti. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Plas te Napoli pas eliminimit nga Europa League/ Babai i yllit të madh shpërthen kundër Ancelottit

Publikuar

-

Eliminimi nga Europa League duket se do të sjellë pasoja të rënda te klubi i Napolit. Edhe pse Carlo Ancelotti ka shkuar te ky klub me synime për të qëndruar për një kohë të gjatë aty, duket se ai nuk gëzon mbështetjen e plotë të skuadrës dhe kjo kuptohet qartësisht nga reagimet e familjes Insigne.

Lorenzo Insigne ka mbetur shumë i pakënaqur nga zëvendësimi i tij në minutën e 63-të të ndeshjes, ndërsa kërkonte që të jepte deri në fund kontributin në fushë. Jo rastësisht, ai qëndroi në këmbë pranë pankinës për shumë minuta pas zëvendësimit duke ndjekur ndeshjen, i tensionuar ndërsa shihte se si skuadra e tij nuk arrinte të bënte diferencën kundër Arsenalit dhe të gjente golin.

Por babai i tij, Carmine Insigne, në daljen nga stadiumi pas ka lëshuar disa komente që me siguri do të rritin edhe më shumë tensionin në radhët e skuadrës, në momentin kur diskutohet vazhdimësia e mëtejshme e shumë prek yjeve, me Insinjen të parin. “Ancelotti è un pacco!” është fraza e tij në italisht, e cila e përshtatur në gjuhën shqipe do të thotë “Ancelotti është një dështim”.

LEXO EDHE:  Neuer nuk bind më/ Bayerni piketon portierin e rivalëve

Vetë trajneri pas ndeshjes ka deklaruar se nuk kishte pasur përplasje me futbollistin. “Nuk ishte i mërzitur me mua, i vinte keq për ndeshjen dhe që e kishin vërshëllyer”, tha ai. Por në rrjetet sociale ka filluar menjëherë të vihet ën dyshim aftësia e Ançelotit për të menaxhuar një skuadër ashtu siç do të dëshironin napolitanët, të cilët panë ekipin të dilte jashtë në turneun e fundit ku i kishte mbetur një shpresë për të siguruar trofe në këtë edicion.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Gjoka flet para ndeshjes së radhës/ Ja si Kukësi e ka ndihmuar Partizanin këtë sezon

Publikuar

-

Kukësi do të ketë një përballje me Tiranën ditën e nesërme. Trajneri i verilindorëve, Ernest Gjoka fola për sai përket takimit dhe piketoi edhe objektivat e klubit.

“Gjërat po bëhen më të vështira. Ne kemi përcaktuar objektivat , duhet të blindojmë vendin edytë dhe të shkojmë në finalen e Kupës” u shpreh fillimisht tekniku.

“Tirana është në moment të vështirë, e dimë që nesër do të jenë agresivë. Kjo do të rrisë më shumë adrenalinën e ndeshjes. Kemi objektivat tona dhe duhet patjetër rezultat pozitiv. Shkalla e vështirësisë së takimit është maksimale.”

Humbja me Flamurtarin

“Futbolli prandaj është i bukur se është i paparashikueshëm. Kur menduam se gjithçka e kishim në kontroll, kundërshtari na ndëshkoi. Në analizën që kemi bërë u kam thënë çunave se ajo ndeshje duhet të na bëhet mësim. Po të shënonim do të ishte ndryshe”

Takimet e radhës

“Këto tetë javë janë sa për një vit. Kështu për ne nuk më të dielë apo të mërkurë. Problemi janë dëmtimet, madje të parikuperueshme dhe që zgjasin. Kam besim se çdo lojtar do të jap maksimumin në fushë.”

LEXO EDHE:  Neuer nuk bind më/ Bayerni piketon portierin e rivalëve

Pikët diferencë me Partizanin

“Edhe kur nuk isha këtu thuhej se kjo skuadër ka cilësi. Një nga faktorët që ka ndikuar është se ekipi ka luajtur jashtë. Nuk ka gjetur ekuilibër. Skuadra nuk ka dhënë maksimumim me cilësitë që ka . Prurjet e janarit nuk e kapën mentalitetin, duhet të kuptojnë se janë skuadra elitare. Edhe Partizani ka bërë kampionat të mirë, por edhe Kukësi e ka ndihmuar pa dashje të shkëputet më shumë”

Sezoni i ardhshëm

“Presidenti po mundohet që tani që të sigurojë një shtëpi për Kukësin, që të jetë një stadium i përhershëm për gjithë vitin tjetër. Do të ishte pozitive. Një vend që po mendohet nga presidenti të marrë stadium me qira është një stadium që ka shumë banorë nga Kukësi.”

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet20:38 - 18 Prill, 2019

Qeveria gjermane ashpërson rregullat e dëbimit të emigrantëve

Qeveria gjermane miratoi projektin e “ligjit të kthimit të rregullt”, në mënyrë që të mos dështojnë kaq shumë riatdhesime. Ai...

Aktualitet20:15 - 18 Prill, 2019

Në përmbyllje të fushatës presidenciale në Maqedoninë e Veriut

Marrëveshja e Prespës, emri i ri i shtetit, anëtarsimi në NATO dhe në BE, zhvillimi ekonomik, raportet ndëretnike dhe politikat...

Aktualitet16:04 - 18 Prill, 2019

Ndërhyrjet ruse në zgjedhje/ Raporti Mueller gati për publikim

Një nga ngjarjet mbizotëruese në presidencën dyvjeçare të Donald Trump-it kalon në një fazë të re të enjten me publikimin...

Aktualitet09:06 - 18 Prill, 2019

Çfarë presin Kosova dhe Serbia nga takimi i Berlinit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksander Vuçiç, nuk presin që në takimin e Berlinit me (29.04)...

Aktualitet22:12 - 17 Prill, 2019

Merr fund “telenovela” e zgjedhjeve në Turqi/ Shpallet fituesi i Stambollit

Ekrem İmamoğlu, kandidati i Partisë Republikane Popullore (CHP) për kryebashkiak të Stambollit në zgjedhjet lokale të mbajtura muajin e kaluar...

Aktualitet21:19 - 17 Prill, 2019

Djegia e katedrales “Notrë Dame”/ Feston ISIS: Paçi një ditë të mbarë!

Pas djegies së Katedrales së “Notrë Dame de Paris”, ISIS ka ndarë mesazhe në rrjetet sociale. Së bashku me publikimin...

Aktualitet21:05 - 17 Prill, 2019

Ngelën në mes të shkretëtirës/ Çifti gjen mënyrën brilante për të shpëtuar

Një çift e ka gjetur veten në vështirësi, pasi iu është prishur makina në mes të shkretëtirs. Shantelle Johnson dhe...

Aktualitet20:23 - 17 Prill, 2019

Rekord botëror/ Femrat “pushtojnë” parlamentin finlandez

Partia Socialdemokrate (SDP) në Finlandë ka fituar votimet duke marrë 40 vende me 17.7 % të votave nga 200 vende...

Aktualitet20:03 - 17 Prill, 2019

Hyn në fuqi Kodi i ri Penal/ Ashpërsohen dënimet për korrupsionin

Në Kosovë këtë javë ka hyrë në fuqi Kodi i ri Penal që parasheh shtim dënimesh për shkelësit e ligjit,...

Aktualitet19:10 - 17 Prill, 2019

SHBA, sanksione të tjera ndaj Kubës, Nikaraguas, Venezuelës

Qeveria amerikane do të njoftojë sot sanksione shtesë ndaj Venezuelës, Kubës dhe Nikaraguas, masa më e fundit kundër qeverive socialiste...

Aktualitet19:03 - 17 Prill, 2019

Policia shkoi ta arrestonte/ Vret veten ish presidenti peruan

Ka ndërruar jetë ish-presidenti peruan, Alan Garcia, i cili qëlloi veten sot me një armë zjarri. Ngjarja ndodhi pasi policia...

Taulant Balla zbulon nesw do te rikandidohet veliaj? Taulant Balla zbulon nesw do te rikandidohet veliaj?
Aktualitet16:10 - 17 Prill, 2019

Përplasjet tek Bregu i Lumit/ PD padit Veliajn

Partia Demokratike ka ngritur padi penale ndaj Policisë së Shtetit, Policisë Bashkiake si dhe ndaj kryetarit të bashkisë së Tiranës...

Aktualitet14:20 - 17 Prill, 2019

Sqarimi i një zhgënjimi

Kapitulli Nr. 15 i hapjes te Negociatave per anetaresimin ne B. E. ( per ENERGJINE ) si dhe V.K.M. Nr....

Aktualitet09:08 - 17 Prill, 2019

BE nuk duhet ta braktisë anulimin e Brexitit

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk deklaroi se BE nuk duhet të ngutet, për shkak të një lodhjeje nga Brexiti....

Aktualitet22:39 - 16 Prill, 2019

Djegia e Katedrales/ Çfarë i tha Trump presidentit Marcon?

Shtëpia e Bardhë deklaroi se  presidenti Donald Trump i i ka shprehur ngushëllimet e tij presidentit francez Emmanuel Macron për...

Aktualitet18:44 - 16 Prill, 2019

Kandidati për president i SHBA bën transparent statusin e tij si milioner

Bernie Sanders, kandidati presidencial demokrat në SHBA, publikoi të hënën taksat për 10 vitet e fundit, duke dhënë detaje të...

Aktualitet18:40 - 16 Prill, 2019

Lutje dhe himne për Katedralen “Notrë Dam”

Brigada e zjarrëfiksave të Parisit tha të martën se struktura e katedrales së famshme të Notrë Damit është shpëtuar, së...

Aktualitet14:30 - 16 Prill, 2019

Alarm për bombë në Spanjë/ Evakuohet kulla 235 e lartë

Një alarm për bombë ka ngritur në këmbë policinë e Madridit. Sikurse bëjnë të ditur mediat e huaja, policia ka...

Aktualitet20:47 - 15 Prill, 2019

Foto-Francezët në panik/ Përloten gjatë djegies së katedrales historike

Katedralja më e famshme në Paris dhe Europë “Notre Dame” është përfshirë nga flakët pasditen e sotme. Pavarësisht ndërhyrjes së...

Aktualitet20:36 - 15 Prill, 2019

Zjarri gllabëroi majën e “Notre-Dame”/ Reagon Donald Trump

Flakët e zjarrit kanë pushtuar katedralen e famshme në Paris “Notre-Dame”. Për disa minuta zjarri ka përfshirë pjesën më të...

Aktualitet20:03 - 15 Prill, 2019

Konsumonte kokainë me miqtë/ Arrestohet avokati i njohur

Një avokat është arrestuar nga policia italiane, nën akuzën e trafikimit të drogës. Sipas informacioneve 51 vjeçari Francesco Bizzarri, ka...

Aktualitet19:50 - 15 Prill, 2019

Notre-Dame/ Flakët pushtojnë katedralen e famshme të Parisit

Një zjarr i madh ka rënë pasditen e sotme në katedralen e famshme të Notre-Dame në Paris. Sipas informacioneve objekti...

Aktualitet19:06 - 15 Prill, 2019

Video-Bullizohet nga të rinjtë/ Transgjinorja rrihet barbarisht

Një transgjinore është rrahur në mënyrë barbare nga disa të rinj në Dallas të SHBA-së. Sipas informacioneve 23 vjeçarja është...

presidenti i shba, donald trump presidenti i shba, donald trump
Aktualitet18:46 - 15 Prill, 2019

Trump i bën thirrje kompanisë Boeing të riparojë avionin 737 MAX

Presidenti amerikan Donald Trump i bëri thirrje të hënën kompanisë Boeing që të riparojë avionin 737 MAX dhe t’i ndryshojë...

Aktualitet18:40 - 15 Prill, 2019

BE e vendos përfundimisht reformën e së drejtës së autorit

Reforma e së drejtës së autorit, që ka ngjallur shumë debate në BE, u miratua. Qeveria gjermane dha aprovimin për...

Aktualitet18:35 - 15 Prill, 2019

Vdes Mira Markoviç, bashkëshortja e Slobodan Millosheviçit

Mirjana Markoviç, e veja e ish presidentit serb Sllobodan Millosheviç, ka vdekur në kryeqytetin e Rusisë, Moskë , ku kishte...

Aktualitet17:23 - 15 Prill, 2019

ISIS publikon shifrat tonditëse/ Ja sa njerëz kanë vrarë për 3 ditë

Grupi terrorist ISIS pretendon se ka vrarë 362 njerëz për 3 ditë, pas hakmarrjes për rënien e Kalifatit Islamik. Ata...

Aktualitet17:38 - 14 Prill, 2019

Eufori kineze në Dubrovnik/ Kina shpëtimtarja e Ballkanit?

Një numër kontratash nënshkruan me Kinën pjesëmarrësit e samitit të grupit 16+1 në Dubrovnik. Ndërkohë që Europa Lindore e Juglindore...

Trending

Read previous post:
Përfundon numërimi për këshillat bashkiakë në Shkodër

Ka përfunduar numërimi i votave për Këshillin Bashkiak të Shkodrës. Mësohet se Partia Demokratike ka fituar 21 këshilltarë, ndërsa Lëvizja...

Close