Connect with Us

44-vjeçari kinez plagoset rëndë në minierën e Bulqizës

Kronika

44-vjeçari kinez plagoset rëndë në minierën e Bulqizës

Publikuar

-

Një  inxhinier kinez ka mbetur i plagosur mëngjesin e sotëm në minierën e Bulqizës . Për shkak të gjendjes së rënduar, ai  është transportuar në Spitalin Ushtarak të Tiranës.

Mësohet se 44-vjeçari kinez, Chang Ui Li, ka qenë duke punuar në minierën e “Albchrome”, në Bulqizë.

Në të gdhirë të ditës së sotme, 44-vjeçari është plagosur rëndë te pusi i ri që po hap kompania e blerë nga biznesmeni Saimir Mane.

LEXO EDHE:  Tepelenë/ Plagos me armë zjarri një person, arrestohet 72-vjeçari

Ndërkohë, nuk dihen ende rrethanat se si ka ndodhur ngjarja. Ndërsa, policia ka nisur hetimet.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

Aksident i rëndë në Cërrik/ Shoferi në gjendje të dehur, humb kontrollin e mjetit dhe plagoset

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një aksident rrugor është regjistruar mbrëmjen e sotme në aksin Gramsh-Cërrik.

Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur pranë fshatin Banjë, ku shtetasi me inicialet B.B., 29 vjeç, banues në fshatin Gostimë, Cërrik, duke drejtuar mjetin tip “Smart”, në gjendje të dehur ka humbur kontrollin e mjetit duke mbetur i plagosur.

 “Më datë 26.09.2021, rreth orës 19:30, në aksin rrugor Gramsh-Cërrik, në fshatin Banjë, shtetasi B.B., 29 vjeç, banues në fshatin Gostimë, Cërrik,  duke drejtuar mjetin tip “Smart”, në gjendje të dehur ka humbur kontrollin e mjetit dhe për pasojë drejtuesi i mjetit është plagosur dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve”, thuhet në njoftimin e policisë. /CNA.alLEXO EDHE:  Tepelenë/ Plagos me armë zjarri një person, arrestohet 72-vjeçari

LEXO EDHE:  Të shtëna me armë zjarri/ Plagoset rëndë një person

 

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

E rëndë në Kavajë/ I doli zjarri jashtë kontrollit, humb jetën në luftë me flakët 59-vjeçari

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një ngjarje e rëndë është regjistruar këtë pasdite në Kavajë.

Mësohet se një 59 vjeçar me inicialet R.P, duke tentuar të shuaj zjarrin në tokën e tij, është asfiksuar nga tymi dhe për pasojë ka ndëruar jetë.

Kavajë/Informacion paraprakRreth orës 14:50, ka rënë zjarr në një sipërfaqe toke në fshatin Sterbeg, Kryevidh. Dyshohet se duke tentuar të shuaj zjarrin në tokën e tij, është asfiksuar nga tymi dhe për pasojë ka ndëruar jetë shtetasi R. P., 59 vjeç, banues në fshatin Sterbeg, Kryevidh, Kavajë.

LEXO EDHE:  Plagosi kushëririn me mjete të forta/ Arrestohet 25 vjeçari në Tropojë

LEXO EDHE:  Zbardhet motivi i plagosjes së trefishtë në Elbasan

Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Fëmijët gjejnë 2 kallashnikovë në shtëpinë e pabanuar

Publikuar

-

Nga

Disa fëmijë të mitur kanë gjetur dy armë të tipit model 56, kalibër 7.62mm një banesë pronari i të cilës jeton prej vitesh në Angli.

Policia mbërriti në vendngjarje, ndërsa dyshohet se armët janë hedhur në oborrin e shtëpisë, pasi ngjitur me shtëpinë është një rrugicë, në të cilën kalojnë njerëzit e lagjes.

LEXO EDHE:  Krimi pushton vendin/ Pas vrasjes në Elbasan, kërcet arma dhe në Korçë, një i plagosur

LEXO EDHE:  Plagosja e dyfishtë në Zall Herr/ Komandoja qëllon me qytën e armës 23-vjeçarin, i fut plumbin një tjetri

Banesa është në pronësi të shtetasit, F. Ibi në lagjen e quajtur “Kala”.Teksa kanë nisur hetimet, janë siguruar dhe kamerat e një banese për t’i hedhur dritë ngjarjes dhe për të zbuluan personin qe ka hedhur armën në banesën e mbyllur./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE