Connect with Us

Parandalimi i rrudhave rreth syrit

Femra

Parandalimi i rrudhave rreth syrit

Publikuar

-

 

Hidratimi dhe ushqimi i zonës rreth syve është i vetmi ilaç për të parandaluar dhe vonuar shenjat e plakjes, stresit dhe lodhjes. Këtu e keni një maskë për këtë punë.

Lëkura rreth syve është më e hollë se në pjesët e tjera të trupit, më e ndjeshme dhe kërkon kujdes të veçantë.

Hidratimi dhe ushqimi i zonës rreth syve është i vetmi ilaç për të parandaluar dhe vonuar shenjat e plakjes, stresit dhe lodhjes.

Natyra si gjithmonë vjen në dispozicion, duke ofruar përbërës të thjeshtë, por të çmuar, të cilët janë ideal për një trajtim natyror kozmetik. Si të përfitojmë nga ajo? Mjafton të përgatisim një maskë ushqyese me mjaltë dhe vaj bajame të ëmbël.

Bashkoni një lugë (të mesme) mjaltë me një lugë (të vogël) vaj bajame të ëmbël. Përziejeni mirë derisa të bëhet një masë unike dhe aplikojeni në zonën rreth syve me mollëzat e gishtave, më pas përhapeni me lëvizje rrethore.

LEXO EDHE:  Erion Dasho ironizon Komitetin Teknik/ Do parandalojnë valën e dytë duke mos lënë të ikë e para

Mbas 20 minutash, shpëlajeni fytyrën me ujë të bollshëm.

Në fund, aplikoni një krem ushqyes.

Mjalti, aleat i çmuar si në tryezë ashtu dhe në kozmetikë, është i pasur me antioksidantë, të cilët ndihmojnë për ta bërë lëkurën e butë dhe elastike.

Po ashtu, vaji i bajames së ëmbël, ushqen lëkurën, duke luajtur në këtë mënyrë një veprim të rëndësishëm për të parandaluar rrudhat.

Zona rreth syve do të shfaqet e relaksuar, si pas një jave të bukur pushimesh.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Tre rregulla bukurie që do t’ju bëjnë të dukeni mirë pa u munduar shumë

Publikuar

-

keshilla bukurie

Mblidh flokët gjatë gjumit

Mund t’i kapësh me një lidhëse, apo thjesht t’i largosh nga fytyra. Është shumë e rëndësishme që të largosh flokët nga fytyra gjatë gjumit.  Flokët kanë elemente të dëmshëm si pluhur apo elemente të tjera, që mund të shkojnë në lëkurën e fytyrës gjatë gjumit.

Hiq makeup-in para se të flesh

Pjesa më e madhe e grave bën tualet çdo ditë, kjo bën pjesë në normalitetin e tyre. Ka rëndësi që çdo natë para se të bini në gjumë të hiqni tualetin. Kjo duhet bërë për të çliruar poret dhe për t’i dhënë mundësi atyre që të marrin oksigjen.  Gjithashtu nëse qendroni për shumë kohë me makeup në fytyrë nga bllokimi i poreve mund t’ju krijohen akne, apo puçra.

LEXO EDHE:  Galaxy S7 dhe LG G5 do përdorin skaner për njohjen e irisit të syrit

LEXO EDHE:  Sytë nga qielli, hëna pritet të japë “spektaklin” më të madh për vitin 2019

Të qendrosh e hidratuar

Hidratimi gjatë ditës ndihmon në uljen e fryrjes si dhe në eleminimin e toksinave në trup.  Kjo bën që edhe lëkura të duket më e butë si dhe të jetë më e shëndetshme.  Të pish ujë rregullisht gjatë ditës është një këshillë që mjekët dhe estetistët e japin me shumë entuziazëm. Kjo jo vetëm për shëndetin e lëkurës, por edhe për shëndetin e përgjithshëm./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Femra

Brenda mendjes së grave/ Ju zbulojmë fantazitë më të errëta të tyre

Publikuar

-

fantazite e grave

Një studim tregon se gratë mund të arrijnë orgazmën edhe me anë të imagjinatës. Ajo çka imagjinojnë më shumë gratë është një burrë i tretë në marrdhënien e tyre.

Një tjetër  ekspert shprehet, se gratë nuk kanë fantazi seksuale që lidhen me përdhunimet. Gjithsesi ato mund të “aktrojnë” sikur janë duke përdhunuar për të përmbushur fantazitë e partnerëve.

Të të shohin teksa bën seks është eksituese për gratë dhe bën pjesë në fantazitë më të gjalla të grave. Në vendin e parë të sipas studimeve është fantazia e grave për të bërë seks në publik./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Cilësitë e një gruaje me klas/ Nuk kanë të bëjnë aspak me veshjet e shtrenjta

Publikuar

-

cilesite e nje gruaje me klas

Edukatë dhe mirësjellje

Një grua me klas nuk është kurrë agresive, ajo e ngre zërin shumë rrallë dhe i trajton të tjerët me respect dhe mirësjellje. Është shumë e gatshme që të zgjidhë problemet dhe keqkuptimet me dialog. Nuk i ka qejf thashethemet dhe nuk i kushton aspak rëndësi fjalëve që thuhen për dikë, apo diçka.

Buzëqeshja

Një grua me klas është e qeshur dhe  e njeh mirë vlerën e një buzëqeshje. Vështirë ta shohësh atë të acaruar apo të vrenjtur. Ajo e di mirë që buzëqeshja është çelësi më i mirë për të dalë nga situatat e sikletshme.

LEXO EDHE:  Sytë nga qielli, hëna pritet të japë “spektaklin” më të madh për vitin 2019

LEXO EDHE:  Galaxy S7 dhe LG G5 do përdorin skaner për njohjen e irisit të syrit

Aroma

Cilido qoftë stili i saj, një grua me klas di që t’i përshtasë edhe aromën në mënyrë perfekte. Ato më romantiket zgjedhin aroma lulesh, ndërsa gratë më të forta zgjedhin aroma më karakteristike.  Çdo grua me klas ka një aromë të vetën e cila e dallon nga gratë e tjera./CNA.al

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: