Connect with Us

Të verdhë, të kuq, portokalli të gjitha ngjyrat e manikyrëve

Femra

Të verdhë, të kuq, portokalli të gjitha ngjyrat e manikyrëve

Publikuar

-

 

Cilat janë ngjyrat me te bukura te sezonit? Vera sjell me vete te gjitha tonalitete për thonj me te vërtet shik.

Nëse te kuqen tashme e mendojmë si një ngjyre për te gjitha sezonet për verën 2015 ajo do te shfaqet ne versionin e ngjyrës marsala. Siç mund ta dini behet fjale për një te kuqe me te erret duke anuar nga ngjyra vishnje e cila shkon shume me një ngjyre te nxire. Edhe manikyri i zi dhe i bardhe do te jene shume ne mode, stili optikal përfaqësues i viteve 70′ i sjell bashke ne një french manikyr te kthyer por mund ti mbani dhe te vetme me një efekt te shkëlqyeshëm.

LEXO EDHE:  Si të ruani ngjyrë e rrobave edhe pas shumë larjesh

Ne tendence nuk mund te mos ishin edhe ngjyrat nude dhe natyrale, nga manikyri klasik transparent tek ato qe mbulojnë lehtësisht dhe anojnë nga ngjyra roze e zbehte, roze antike, bezhe, ngjyre rëre dhe kamel. Thonjte duhet te jene perfekte për te nxjerre ne pah edhe ngjyrën e marre ne plazh dhe do te kombinohen lehte edhe me veshjet.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Tre rregulla bukurie që do t’ju bëjnë të dukeni mirë pa u munduar shumë

Publikuar

-

keshilla bukurie

Mblidh flokët gjatë gjumit

Mund t’i kapësh me një lidhëse, apo thjesht t’i largosh nga fytyra. Është shumë e rëndësishme që të largosh flokët nga fytyra gjatë gjumit.  Flokët kanë elemente të dëmshëm si pluhur apo elemente të tjera, që mund të shkojnë në lëkurën e fytyrës gjatë gjumit.

Hiq makeup-in para se të flesh

Pjesa më e madhe e grave bën tualet çdo ditë, kjo bën pjesë në normalitetin e tyre. Ka rëndësi që çdo natë para se të bini në gjumë të hiqni tualetin. Kjo duhet bërë për të çliruar poret dhe për t’i dhënë mundësi atyre që të marrin oksigjen.  Gjithashtu nëse qendroni për shumë kohë me makeup në fytyrë nga bllokimi i poreve mund t’ju krijohen akne, apo puçra.

Të qendrosh e hidratuar

LEXO EDHE:  Ngjyrat luajnë rol të rëndësishëm në jetën tonë/ Ja pse psikologjikisht bluja është e preferuara e shumicës së njerëzve

LEXO EDHE:  Çfarë i ndodh trupit tonë 6 orë pasi bëjmë manikyr

Hidratimi gjatë ditës ndihmon në uljen e fryrjes si dhe në eleminimin e toksinave në trup.  Kjo bën që edhe lëkura të duket më e butë si dhe të jetë më e shëndetshme.  Të pish ujë rregullisht gjatë ditës është një këshillë që mjekët dhe estetistët e japin me shumë entuziazëm. Kjo jo vetëm për shëndetin e lëkurës, por edhe për shëndetin e përgjithshëm./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Femra

Brenda mendjes së grave/ Ju zbulojmë fantazitë më të errëta të tyre

Publikuar

-

fantazite e grave

Një studim tregon se gratë mund të arrijnë orgazmën edhe me anë të imagjinatës. Ajo çka imagjinojnë më shumë gratë është një burrë i tretë në marrdhënien e tyre.

Një tjetër  ekspert shprehet, se gratë nuk kanë fantazi seksuale që lidhen me përdhunimet. Gjithsesi ato mund të “aktrojnë” sikur janë duke përdhunuar për të përmbushur fantazitë e partnerëve.

Të të shohin teksa bën seks është eksituese për gratë dhe bën pjesë në fantazitë më të gjalla të grave. Në vendin e parë të sipas studimeve është fantazia e grave për të bërë seks në publik./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Cilësitë e një gruaje me klas/ Nuk kanë të bëjnë aspak me veshjet e shtrenjta

Publikuar

-

cilesite e nje gruaje me klas

Edukatë dhe mirësjellje

Një grua me klas nuk është kurrë agresive, ajo e ngre zërin shumë rrallë dhe i trajton të tjerët me respect dhe mirësjellje. Është shumë e gatshme që të zgjidhë problemet dhe keqkuptimet me dialog. Nuk i ka qejf thashethemet dhe nuk i kushton aspak rëndësi fjalëve që thuhen për dikë, apo diçka.

Buzëqeshja

Një grua me klas është e qeshur dhe  e njeh mirë vlerën e një buzëqeshje. Vështirë ta shohësh atë të acaruar apo të vrenjtur. Ajo e di mirë që buzëqeshja është çelësi më i mirë për të dalë nga situatat e sikletshme.

LEXO EDHE:  FOTOT-Fjala e fundit e teknologjisë tek avionët/ Ndenjëset që ndryshojnë ngjyrën kur pastrohen nga mikrobet

LEXO EDHE:  Si të ruani ngjyrë e rrobave edhe pas shumë larjesh

Aroma

Cilido qoftë stili i saj, një grua me klas di që t’i përshtasë edhe aromën në mënyrë perfekte. Ato më romantiket zgjedhin aroma lulesh, ndërsa gratë më të forta zgjedhin aroma më karakteristike.  Çdo grua me klas ka një aromë të vetën e cila e dallon nga gratë e tjera./CNA.al

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: