Connect with Us

Kosove, sekuestrohen sasi te medha ilaçesh kontrabande

Sociale

Kosove, sekuestrohen sasi te medha ilaçesh kontrabande

Publikuar

-

Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike, konkretisht Sektori për Hetimin e Krimeve Ekonomike në bashkëpunim me Prokurorinë Themelore në Prishtinë, pas hetimeve të zhvilluara ndermorri një operacion të suksesshëm në lidhje me produkte farmaceutike të dyshuara si të kontrabanduara.

Siç njofton Policia e Kosovës, sot janë kryer bastisje në disa lokacione, në tri qytete të Kosovës, ku janë sekuestruar një sasi e konsiderueshme e produkteve farmaceutike, të dyshuara si kontrabandë.

LEXO EDHE:  Kocijaçiç flet për fazën e re të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë

“Me këtë rast lidhur me dyshimet për veprat penale Kontrabandim me mallra, neni 317 i KPRK-së, Përdorim i shenjave të etiketimit, masave dhe peshave të rreme, neni 303 i KPRK-se, është konfiskuar një sasi e madhe e produkteve të ndryshme, farmaceutike të dyshuara si dhe një sasi e konsiderueshme e paketimeve për këto produkte”, thuhet në njoftimin e PK-së.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Kapriçot e motit/ Mos dilni pa çadër nga shtëpia

Publikuar

-

Nga

Vlerat e presionit të ulët dhe masat ajrore të paqëndrueshme dhe të lagështa kanë sjellë mbi vendin tonë mot me vranësira të dendura që në orët e para të mëngjesit.

Për momentin ka reshje shiu me intensitet të ulët në pjesën më të madhe të territorit, ndërsa sasia më e lartë e reshjeve gjatë natës u regjistrua në qytetin e Vlorës me 32.2mm shi.

Moti i vranët do të vijojë përgjatë gjithë ditës së sotme por reshjet e shiut mbeten të herëpashershme dhe të dobta përgjatë ultësirës perëndimore dhe zonat e ulta dhe intensitet deri mesatar përgjatë zonave malore në lindje.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, në zonën e Alpeve dhe lartësitë mbi 1000 metër në verilindje dhe juglindje reshjet e shiut kthehen në reshje dëbore.

LEXO EDHE:  Kocijaçiç flet për fazën e re të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë

LEXO EDHE:  Rinumërimi ndryshon rezultatin/ AAK kalon parti fituese e zgjedhjeve vendore

Temperaturat e mesditës pritet të arrijnë vlerat nga 7ºC në zonat malore deri në 16ºC në ato të ulta dhe ato bregdetare.

Edhe për nesër pritet një ditë me vranësira mesatare dhe të dendura si dhe kthjellime të cilat nisin në orët e vona të pasdites. Reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe në zonën e jugut dhe relievet malore deri mesatar në formën e shtrëngatave. Sa i përket temperaturave ato pritet të pësojnë rënie prej 4 deri në 5ºC si në vlerat e mëngjesit ashtu dhe ato mesditës.

 

LEXO TE PLOTE

Sociale

Horoskopi i ditës, 10 dhjetor 2019

Publikuar

-

Nga

DASHI 21. mars – 20. prill

Dita e sotme do jete shume e kënaqshme për ata qe janë ne një lidhje dhe ne çdo çast do e shprehin lumturinë qe do ndiejnë. Beqaret do fillojnë romanca te këndshme dhe emocionet do jene te fuqishme. Shpesh do ju duket vetja si ne ëndërr. Ne planin financiar gjerat do ecin mire nëse dini sa te shpenzoni dhe sa para te hiqni mënjanë.

DEMI 21. prill – 21. maj

Rutina do mbizotërojë gjithë ditën sot ne jetën tuaj ne çift. Here pas here do bini ne melankoli dhe do mërziteni tej mase. Beqaret do influencohen negativisht nga Merkuri. Personat qe ju pëlqejnë ka mundësi te fillojnë te dalin me një mikeshën e tyre. Buxheti nuk do ketë aspak tronditje. Do dini mire sa te shpenzoni dhe sa te hiqni mënjanë.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Do jeni shume indiferente ndaj partnerit tuaj gjate kësaj dite dhe kjo mund te sjelle debate te forta mes jush. Nëse e lini shume gjate pas dore edhe ai do mërzitet dhe do filloje te kërkojë strehim tjetër. Beqaret duhet te përgatiten shpirtërisht për ndryshime dhe gjithçka do ju shkoje për mrekulli. Financat do dini si t’i menaxhoni me se miri dhe nuk do keni aspak probleme.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Do i qëndroni shume besnike partnerit tuaj gjate kësaj dite dhe nuk do tundoheni aspak nga joshja qe do ju bëjnë persona te trete. Beqaret nuk duhet ta ndalojnë veten për asnjë gjë sepse përndryshe do vazhdojnë te mbeten te vetmuar për shume kohe. Financat do dobësohen paska për shkak te disa shpenzimeve te nevojshme qe do ju duhet te kryeni.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Do qëndroni shume besnike sot juve qe jeni ne një lidhje dhe as qe do tundoheni te shikoni dike tjetër. Beqaret do jene te pavëmendshëm dhe do humbin mundësi shume te mira. Dikush tjetër do tregohet me i shkathet dhe do ua rrëmbejë nga duart. Financat do jene te mbrojtura. Nuk do keni asnjë lloj tronditjeje kështu qe mund te jeni te qete ne këtë pike.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Marrëdhënia ne çift do jete shume e e mire sot sesa disa kohe me pare. Do i sqaroni te gjitha hatërmbetjet dhe do ndiheni me te qete. Beqaret do realizojnë takime te rëndësishme te cilat mund t’ua ndryshojnë jetën njëherë e mire. Bëjini sytë katër, por edhe mos u ngutni për asgjë. Te ardhurat do fillojnë te përmirësohen fale strategjisë qe ju do përdorni.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Ka rrezik te bëni gabime sot ne jetën tuaj ne çift dhe pa dashur do e lëndoni tej mase partnerin tuaj. Kjo mund te sjelle pasoja ne lidhjen tuaj. Beqaret do jene te papërqendruar dhe as qe do përfitojnë aspak nga mundësitë qe do iu jepen për takime. Me vone do i kërkojnë, por nuk do i gjejnë dot me. Ne planin financiar gjendja do jete e qëndrueshme dhe mund te kryeni edhe ndonjë investim.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Dite goxha e turbullt do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Do kapeni edhe pas gjerave elementare dhe do keni debate te vazhdueshme. Beqaret nuk duhet te kenë besim te verbër tek askush, por nga ana tjetër nuk duhet te humbasin asnjë mundësi për njohje. Ne planin financiar do jete Planeti ai qe do ju ndihmoje te bëni një menaxhim me te mire te situatën dhe ta mbani situatën nen kontroll.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Ne planin sentimental ndikimi i yjeve do jete edhe pozitiv edhe negativ. Sot do kaloni edhe momente te zjarrta dhe pasionante, por edhe çaste delikate te mbushura me debate. Ata qe janë vetëm do realizojnë takime shume te veçanta dhe me shume gjase rrjedha e jetës do ndryshoje njëherë e mire. Buxhetin do dini ta menaxhoni me shume përkujdes dhe maturi.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Nuk do i shprehni aq sa duhet ndjenjat tuaja sot dhe nuk do mund te ruani dot një klime te ngrohte ne jetën tuaj ne çift. As beqaret nuk do kenë fat ne dashuri, kështu qe do vazhdojnë te mbeten te vetmuar. Kalojeni kohen e lire me miqtë apo me familjaret. Ne planin financiar fatmirësisht nuk priten probleme te mëdha. Vështirësi mund te keni, por me pak kujdes do i kaloni.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Ata qe janë ne një lidhje do jene me te hapur dhe me bashkëpunues sot kështu qe marrëdhënia ne çift ka për te qene e begate. Ne disa momente mundet edhe te qeshin se bashku për gabimet qe kane bere ne te shkuarën. Ata qe ende janë vetëm sot do kenë takime te jashtëzakonshme. Me financat silluni mire ne mënyrë qe te mbroni edhe te ardhmen.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Do bëni shume lëshime ndaj partnerit sot dhe ai do e vlerësojë tej mase duke iu bere disa premtime te jashtëzakonshme. Mbrëmja ka për te qene fantastike për ju. Beqaret mire është qe te dalin sa te mundin dhe te njihen me persona te ndryshëm pasi vetëm kështu do kenë mundësi te ndryshojnë status. Me shpenzimet do dini si te silleni gjithë kohës dhe gjendja do mbetet e mire.

LEXO TE PLOTE

Sociale

A do të shfarosen lagje nga tërmeti në Shijak?/Ja si përgjigjet inxhinieri

Publikuar

-

Nga


Në studion e emisionit “Open” vijon të diskutohet për situatën pas tërmetit dhe zgjidhjet që duhet të vijnë. Përveç analistëve të përhershëm të pranishëm janë edhe përfaqësues ekspertë të qarqeve shkencore.

Në një lidhje të drejtëpërdrejtë me emisionin, inxhinieri i ndërtimit Markel Baballëku dha një pasqyrë të gjendjes së ndërtesave të dëmtuara në qytetin e Shijakut, nisur nga komenti i Inxhinierit Arben Meçe i cili u shpreh se Shijaku është nga qytetet më të dëmtuara prej tërmetit të 26 nëntorit dhe lagje të tëra rrezikojnë të shfarosen.

Ndryshe nga sa deklaroi kolegu i tij Meçe, Markel Baballëku tha se qyteti i Shijakut nuk përbën ndonjë rrezik të madh, pasi sipas vlerësimit, vetëm një shkollë duhet shembur ndërsa dëmët e tjera janë të riparueshme. Mirëpo, duhet të vijojnë të bëhën vlerësime më të imtësishme për ndërtesat e tjera. “Vlerësimi i ndërtesave është bërë si sport masash. Vlerësimi nuk është kaq i thjeshtë. Ne kemi mosnjohjen e këtij fenomeni dhe pak janë personat që e kanë të plotë informacionin në lidhje me vlerësimin e cilësisë së ndërtesave. Duhet të bëhët një vlerësim i imtësishëm. Në prëgjithësi në Shijak, përveç një shkolle që duhet të shembet nuk kishte probleme të tjera”, tha Baballëku.CNA.al

LEXO TE PLOTE