Connect with Us

Gabimet që jua mohojnë dashurinë!

Life Style

Gabimet që jua mohojnë dashurinë!

Publikuar

-

 

Ndoshta është e vërtetë që ne bëjmë gjithçka që është në fuqinë tonë për të gjetur një dashuri, por në këtë kërkim pandërgjegjshëm bëjmë gabime për shkak të të cilëve, kjo dashuri që ne aq shumë e gjurmojmë na bëhet krejtësisht e paarritshme.

Këto dy gabime ne i bëjmë më së shpeshti dhe vështirë se ndonjëherë do të jemi të lumtura nëse nuk i largojmë nga praktika.

Tërhiqeni nga djemtë e këqij

Ka në të diçka që na tërheq, veçanërisht nëse ai nuk është shumë i interesuar për ne. Kërkimi dhe vrapimi për këtë lloj të meshkujve është një rregull e pashkruar për pikëllim. Lumturia e papërshkrueshme të cilën e ndjejmë kur më në fund e përvetësojmë zgjat relativisht shkurt dhe trashëgon një ndjenjë nervozizmi, ankthi dhe pikëllimi, sepse meshkujt e këqij mbeten të këqij.

Por, simpatia për këtë lloj të papërballueshëm të meshkujve me të vërtetë është shkak dhe pasojë e një problemi shumë më të madh.

LEXO EDHE:  U prezantua si motra e Klodian Rashës/ Familjarët e 25 vjeçarite mohojnë, kush ishte e reja

Nuk keni vetëbesim

Vajzat që vrapojnë pas meshkujve të këqij në nënvetëdije besojnë se ato nuk meritojnë më të mirë. Prandaj, nuk përpiqen për më mirë. Pa një nivel mjaft të lartë të vetëbesimit, gratë pranojnë rregullat e lojës të cilat në fakt nuk i përgjigjen, për hir të dashurisë dhe vëmendjes afatshkurtër.

Problemi kryesor te çdo sjellje është se femra mashkullit i dërgon porosi se nuk duhet të respektohet dhe të vlerësohet. Kjo më tej mund të çojë në probleme edhe më serioze, kështu që ndoshta është më mirë me kohë t’i ktheheni ndonjë lloji tjetër të meshkujve.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Më mungon, dashuri”/ Del biseda e këngëtares shqiptare me Neymar

Publikuar

-

Nga

“Më mungon, dashuri”/ Del biseda e këngëtares shqiptare me Neymar

Pak ditë më parë, këngëtarja Beatrix Ramosaj, tregoi se mban kontakte me futbollistët e famshëm, Neymar dhe Mbappe.

E ftuar në emisionin “Shiko Kush Luan”, ajo ka treguar pak nga biseda me yllin e futbollit Neymar.

Futbollisti i shkruan “Më mungon” dhe Beatrix i thotë “Më mungon gjithashtu, mezi pres të të takoj.”

E vënë në siklet nga publikimi i mesazheve, ajo shton se kjo është mënyra se si flet me njerëzit  e dashur dhe se të dy futbollistët i ka shok shumë të mirë.

LEXO EDHE:  E mohoi shtatzëninë, Rezarta Shkurta fotografohet me barkun e rrumbullakosur

LEXO EDHE:  Gjashte shenja qe i dashuri nuk ju harron

Beatrix ka treguar edhe bisedën e fundit me Mbappe që ka qeë gjatë periudhës së karantinës dhe I ka shkruar: “uroj të jesh mirë”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Çfarë tregon shenja juaj e zodiakut për inteligjencën?

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht nëse jeni një Dash autoritativ ose një Gaforre e kujdesshme, çdo shenjë e zodiakut ka tiparet e saj tërheqëse. Këto matje astrologjike mund të parashikojnë gjithçka, nga pajtueshmëria juaj romantike te shëndeti juaj . Por, kur bëhet fjalë për inteligjencën, cila shenjë ka më shumë tru?

Ujori dhe Akrepi janë shenjat më të zgjuara të zodiakut, thonë astrologët por për dy arsye shumë të ndryshme. Të lindurit nën shenjën e Ujorit kanë nivelet më të larta të inteligjencës analitike, e cila matet me aftësinë njohëse dhe IQ. Akrepët, nga ana tjetër, kanë zgjuarsi; ata janë më së miri në vlerësimin dhe kuptimin realisht të botës në përgjithësi.

Kjo nuk do të thotë që shenjat e tjera të zodiakut nuk janë inteligjente në mënyrat e tyre. Në fakt, Binjakët dhe Peshorja kanë shumë zgjuarësi mendore gjithashtu, sipas Neil Crabtree, një astrolog në Shkollën e Astrologjisë Mayo. Gaforrja dhe Peshqit janë më inteligjentët emocionalisht; me fjalë të tjera, ata janë të shkëlqyeshëm në njohjen dhe arsyetimin me ndjenjat e tyre dhe të të tjerëve.

Nga ana tjetër, shenjat e tokës Demi, Virgjëresha dhe Bricjapi, demonstrojnë inteligjencë praktike. Dhe shenjat e zjarrit (Dashi, Luani dhe Shigjetari) priren të jenë më intuitivët, duke i bërë ata më të prirur për të ndërmarrë rreziqe dhe për të mbushur pozicione drejtuese.

LEXO EDHE:  Vladimir Gjuta mohon tritolin te farmacia e Tahirit

LEXO EDHE:  Merr fund dilema/ Khloe Kardashian reagon për herë të parë pas lajmeve për shtatzëninë

Tani që e dini se ku qëndron inteligjenca juaj, zbuloni forcën më të madhe të karrierës së shenjës tuaj zodiakut . Ju do të jeni në rrugën e suksesit në jetë në asnjë kohë!/ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“E gjeta veten lakuriq në shtratin e tij”/ Aktorja e famshme akuzon drejtorin e “The Fast and The Furious” për abuzim seksual

Publikuar

-

Nga

“E gjeta veten lakuriq në shtratin e tij”/ Aktorja e famshme akuzon drejtorin e “The Fast and The Furious” për abuzim seksual

Asia Argento ka akuzuar drejtorin e “The Fast and The Furious”, Rob Cohen se e ka droguar dhe sulmuar seksualisht , duke thënë se ngjarja ndodhi gjatë xhirimeve të filmit të vitit 2002 “xXx”. Duke folur së pari me “Il Corriere della Sera” dhe media të tjera italiane, Argento tha se Cohen, i cili drejtoi “xXx”, e bëri atë të pinte një shishe GHB , një substancë e njohur si një ilaç “përdhunimi” .

Një zëdhënës i Cohen e mohoi me forcë akuzën. Insider iu është drejtuar të dyve si Argento dhe Cohen për koment.

Variety raporton se Argento i tha “Il Corriere della Sera”: “Ai abuzoi me mua, duke më bërë të pija GHB, ai kishte një shishe të tillë”. Ajo dha një deklarate për Variety: “Në atë kohë, unë me të vërtetë nuk e dija se çfarë ishte. U zgjova në mëngjes lakuriq në shtratin e tij”. Aktorja gjithashtu tha për Variety se ajo flet për pretendimet në librin e saj të ardhshëm autobiografik, “Anatomia e një Zemre të egër”, e cila do të dalë në Itali në 26 Janar.

Në një deklaratë për Deadline , një përfaqësues për Cohen tha: “Z. Cohen kategorikisht e mohon akuzën e Asia Argento për sulm ndaj saj. Kur ata punuan së bashku, ata kishin një marrëdhënie të shkëlqyeshme pune dhe Z. Cohen e konsideronte atë si një mikeshë, kështu që ky pretendim që daton që nga viti 2002 është befasues, veçanërisht duke pasur parasysh ato që janë raportuar në lidhje me të në vitet e fundit “.

LEXO EDHE:  Grida Duma mohon zërat: Nuk jam divorcuar

LEXO EDHE:  U “kap mat” me modelen nga Burreli/ Robert Berisha sqaron njëherë e mirë statusin e tij

Cohen është akuzuar më parë për sulme seksuale. Në vitin 2019, vajza transgjinore e Cohen Valkyrie Ëeather akuzoi drejtorin për sulmet seksuale ndaj tyre kur ishin fëmijë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE