Connect with Us

Nutella së shpejti do të jetë një luks

Kuriozitete

Nutella së shpejti do të jetë një luks

Publikuar

-

Adhuruesit e çokollatës më të famshme ​në botë, Nutella, kanë marrë një lajm të hidhur, shkaku i mungesës së lajthive mund të çojë në një rritje të madhe të kënaqësisë së preferuar. Çmimet e lajthisë në vitin e kaluar janë rritur për 65 për qind, dhe vetëm në muajin e fundit pothuajse dhjetë për qind, pasi plantacionet e mëdha në Turqi janë prekur nga stuhitë e rënda. Duke pasur parasysh se çmimi i kakaos u rrit pothuajse dhjetë për qind në vitin e kaluar, adhuruesit e çokollatës dhe produkteve të produkteve duhet të jetë gati për një rritje të mëdha. Nga Ferrero, i cili është i blerësi më të madh i lajthive nga Turqia nuk ka komentuar ende lajmin e çmimeve të mëdha, por ka shumë të ngjarë që ajo në mënyrë të pashmangshme do të vij, duke pasur parasysh rritjet e blerjes së çmimeve për produktet bazë për prodhimin e Nutella-s.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Fotot-Investigimi gjatë pandemisë/ Sa të pastër janë hotelet? Gazetarët shokohen nga ajo që gjejnë

Publikuar

-

Nga

Pandemia e koronavirusit na ka mësuar se pastërtia dhe higjena është tepër thelbësore për të shmangur infektimin.

Vendet si hotelet duhet të marrin seriozisht situatën e Covid-19 dhe pastërtinë, duke marrë parasyshse jeta e njerëzve varen nga kjo.
Një emision televiziv në SHBA bëri një investigim në hotel për të parë nëse ndërrohen çarçafët apo jo.

LEXO EDHE:  Shfaqet me xhaketën luksoze/Loredana “akuzohet” sërish nga komentuesit

LEXO EDHE:  Video-E pabesueshme/ Vajzë ha një vazo me Nutella për katër minuta

Ata stampuan logot e tyre që mundtë shiheshin vetëm në dritën ultra violet. Por sipas investigimit pastërtia në disa hotele mungonte dhe kur u kthyen çarçafët nuk ishin zëvendësuar apo larë. Për më tepër ju ftojmë të ndiqni galerinë e mëposhtme./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Foto-E rrallë/ Aeroplani i vjetër shndërrohet në një shtëpizë fantastike për pushime

Publikuar

-

Nga

Foto-E rrallë/ Aeroplani i vjetër shndërrohet në një shtëpizë fantastike për pushime

Një aeroplan që në shikim të parë mund të mos duket vendi ideal për pushime, por me disa ndryshime, mund të bëhet një suitë e mrekullueshme për muaj mjalti.

Sipas mediave të huaja,një aeroplan i viteve 50-ta, nga Electric Canberra, u shndërrua në një shtëpizë komode për dy persona, me pamje të mrekullueshme në fshatin Somerset.

Vila quhet “The Sky Cabin”, dhe është vendi i përsosur për një ëeekend romantik.
Pronari i kabinës, Dan Harring, e bleu pjesën e përparme të aeroplanit në Bristol në vitin 2018.

LEXO EDHE:  Larg luksit/ “Merve” nuk është aspak siç e njihni në serial, ja jeta e saj e vërtetë

LEXO EDHE:  Video-E pabesueshme/ Vajzë ha një vazo me Nutella për katër minuta

Në hyrje të vilës, është një zonë e shtruar me një tavolinë dhe karrige, të cilat janë të pozicionuara në mënyrë të përsosur për të parë perëndimin e diellit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Të shtrirë në mes të rrugës gjysmë të zhveshur/ Britanikët shfrenohen 3 muaj pas karantinës

Publikuar

-

Nga

Të shtrirë në mes të rrugës gjysmë të zhveshur/ Britanikët shfrenohen 3 muaj pas karantinës

Pas 3 muajsh karantinë, britanikët i kanë thyer të gjitha rregullat duke përfunduar në rrugët e qytetit gjysmë të zhveshur dhe të dehur.

Britania i është rikthyer normalitetit duke bërë që shumë të rinj të rinisin të frekuentojnë pubet dhe restorantet deri në orët e vona.

Pamjet e publikuara nga mediat e huaja tregojnë se të rinjtë kanë bërë nëj jetë të shfrenuar, ku shumica e vajzave shihen të shtrira në mes të rrugës nga pirja e tepërt e alkoolit.

LEXO EDHE:  Se si do t’i rezistojmë buzëkuqit Nutella një Zot i madh e di!

LEXO EDHE:  Ed Sheeran nuk pyet për "luksin"/Sa ka shpenzuar për 18 banesa dhe 1 restorant?

Forcat e policisë kanë kryer arrestime dhe siç do t’i shihni në fotot e mëposhtme, po ndihmojnë disa prej të rinjve të cilët janë në gjendje të keqe për shkak të alkoolit./CNA.al

LEXO TE PLOTE