Connect with Us

Kosova: Nuk i prisha familjen askujt për të ndërtuar të timen, ky është drejtimi i duhur

Politikë

Kosova: Nuk i prisha familjen askujt për të ndërtuar të timen, ky është drejtimi i duhur

Publikuar

-

Une e kam ruajtur drejtimin tim ne jete qe ne fillim, tha kandidati demokrat per bashkine e Tiranes, Halim Kosova ndersa takonte banoret e njesise numer tre. Kosova u ngacmua nga pyetjet e publikut per drejtimin e duhur, dhe theksoi se drejtimin e duhur e ka pasur qe kur krijoi familje dhe nuk prishin familjen e dikujt tjeter per te ndertuar te tijen. Puna e dinjiteti, kane qene te parat ne jeten time, theksoi Kosova duke ia keshilluar kete rruge edhe te rinjve.

LEXO EDHE:  “Ku i merr paratë që paguan inceneratorët?”/ Basha akuza qeverisë

Kosova ka percaktuar si favor te tij perzgjedhjen e stafit dhe korrektesine qe do ta karakterizoje stafin e bashkise kur ai te jete ne krye. “Do ta gjeje belaja ata qe punojne me mua”, theksoi Kosova.

“Une do i mbyll te gjitha vendet ku zyrtaret kane futur doren ne xhepat tuaj”, premtoi ai.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Monika tallet me Metën/ Nuk më ndjek në Instagram se ka frikë mos i kërkoj dekorata

Publikuar

-

Nga

Fakti që Ilir Meta ka dhënë shumë dekorata gjatë ushtrimit të detyrës si president, nuk i ka bërë përshtypje vetëm Edi Ramës dhe qytetarëve, por edhe bashkëshortes së tij, Monika Kryemadhit.

Kryetarja e LSI-së u është përgjigjur pyetjeve të qytetarëve në ‘Instagram’, në prag të zgjedhjeve të 25 prillit. Pyetjes përse Meta nuk e ndjek në Instagram, ajo i është përgjigjur se ka dy mundësi. Sipas saj, Meta ka frikë mos i kërkon ndonjë dekoratë në inbox ose do të mbajë marrëdhënie institucionale.

Dy mundësi ka: Sepse do të mbajë marrëdhënie institucionale. Ka frikë mos i kërkoj ndonjë dekoratë në inbox. Po më mirë pyesni Ilir Metën”, shkruan Kryemadhi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rama jep lajmin mirë/ Së shpejti hapet aeroporti i Kukësit

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama ka ndarë një lajm të mirë mbrëmjen e sotme.

Aeroporti i Kukësit do të jetë gati brenda pak ditësh.

Pëmes një postimi, shefi i qeverisë shkruan se do të jetë aktiv shumë shpejt dhe fluturimi i parë duket se do të nis me çunat e Londrës.

“3D
*O çunat e Londrës bohuni gati se so mo pun mujsh”, shkruan Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Mona je e jona”/ Qytetarët në Korçë i “presin rrugën” Kryemadhin

Publikuar

-

Nga

Qytetarë të shumtë kanë dalë për të pritur Monika Kryemadhin në Libonik të Korçës, vend në të cilën ajo do të vijojë turin e fushatës elektorale.

Qytetarët, nuk i kanë kursyer thirrjet “Rama Ik”, por edhe thirrjet për Kryemadhin, duke thënë “Mona je e jona”.

Mesa duket ky takim ka lënë shije të mirë tek vetë shefja e LSI, e cila mbi videon e publikuar ka shkruar:

“Pritje emocionuese në Libonik të Korçës”, tha Kryemadhi./CNA.al

LEXO TE PLOTE