Connect with Us

Samsung Galaxy S6 Plus

Teknologji

Samsung Galaxy S6 Plus

Publikuar

-

Kompania Samsung, me sa duket, është duke punuar në një pajisje të re, e cila besohet se do të jetë një version më i madh se Galaxy S6 Edge. Blogu i spekulimeve, SamMobile, ka zbuluar prova të telefonit të mistershëm nga firma Koreane, në punimet të cilët janë nën emrin kodues “Project Zero 2”. Origjinali Galaxy S6 ishte i referuar në brendësi si “Project Zero”, por puna është ndërlikuar kur raporti përmendi një ekran 5.5-inç Super AMOLED Dual-Edge të lakuar, i cili “tretë” së bashku të dy anët, sikurse homologu i tij S6 Edge. Telefoni gjithashtu është thënë se përfshin procesorin Hexa-Core Snapdragon 808, 32 GB memorie të brendshme, kamerën kryesore prej 16 MP dhe kamerën për selfie prej 5 MP, transmeton Koha.net. Po ashtu pritet të ketë madhësi të ngjashme, kjo pajisje mendohet se do të jetë krejtësisht e veçantë nga Galaxy Note 5 i ardhshëm, përderisa nuk do të ketë funksionalitetin S-Pen dhe ekranin e lakuar në të dy skajet. Raporti tregon se kjo pajisje e re do të lançohet me emrin Galaxy S6 Plus gjatë javëve të ardhshme, kështu që mund të lançohet së shpejti.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

“Burime të bazuara në bio”/ Shkencëtarët japin lajmin e mirë, shpiket makina e “gjelbër”

Publikuar

-

Prej shumë vitesh tymi i makinave ka shkaktuar fenomenin e ngrohjes globale dhe shumë shkencëtarë jane munduar t’i japin zgjidhje këtij problemi.

Por së fundmi një grup shkencëtarësh janë duke punuar që të kthejnë barërat e këqija në karburant për automjetet dhe të prodhohen, kështu e thënë shkurt makinat e ‘’gjelbra’’.

‘’BBC’’ shkruan se një grup kërkimor në Poloni është duke punuar që të përdorin bimët që nuk janë pjesë e zinxhirit ushqimor të njeriut, për t’i kthyer ato në pjesë për makinat dhe burim energjie.

LEXO EDHE:  Lancohet konkurenti i Skype

LEXO EDHE:  Capital T nuk ndalet/ Ja data e lancimit të videoklipit të ri

Ky projekt është quajtur ‘’Biomotive’’ dhe për realizimin e tij Bashkimi Europian ka dhuruar 15 milionë euro.

Një prej shkencëtarëve Wojciech Komala beson se projekti i tyre mund të çojë në reduktimin e emetimit të karbonit në atmosferë.

Ai ka thënë:

Ne po punojmë që të ulim gjurmën e karbonit duke përdorur burime të bazuara në bio.’’

Burimi: https://www.bbc.com/news/business-48988355

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Emocionet reale zëvendësohen me to”/ Cili është emoji më i përdorur në botë?

Publikuar

-

Në çdo moment gjatë komunikimit me njerëzit ne përdorim gjithmonë disa emoji në varësi të emocioneve tona.Ikonat e vogla kanë ndryshuar mënyrën se si miliarda njerez ne mbare botën komunikojnë. U krijuan per here te pare ne vitin 1998 nga inxhinieri japonez Shigetaka Kurita i cili punonte ne një kompani celulare. Për shumë njerëz komunikimi virtual duket “bosh”pa përdorimin e figurave të shumëllojshme që përfaqësojnë një shumësi emocionesh.

LEXO EDHE:  One M9+ së shpejti edhe në Evropë

LEXO EDHE:  Kim Kardashian do zgjerojë perandorinë e saj/ Ja çfarë do hedhi në treg

Dita e djeshme ishte “Dita Ndërkombëtare e Emoji-ve” por vetëm sot sondazhet tregojnë se cili është emoji më i përdorur gjatë vitit 2019.

Emoji më i përdorur sipas një klasifikimi të Universitetit të Miciganit është emoji që qesh me lot. Pas tij rënditen emoji zemër dhe në vend të tretë emoji puthje.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Teknologjia po na zëvendëson/ Ilustrimet që tregojnë ndryshimin drastik në jetën tonë

Publikuar

-

Teknologjia po “dominon” në jetën tonë ku gjatë gjithë kohës ne jemi të zënë në telefona, laptope dhe televizorë dhe komunikimi mes njerëzve po humbet.

Por a janë të gjithë këto një zëvendësim i përshtatshëm për familjen dhe miqtë? Ndoshta është koha që të gjithë ne të mendojmë për këtë para se të jetë tepër vonë.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: