Martins largohet nga Skënderbeu – CNA
Connect with us

Sport

Martins largohet nga Skënderbeu

Publikuar

-

Golashënuesi më i mirë i Skënderbeut këtë sezon, braziliani Dhiego Martins me 7 gola, ka mbyllur gjithçka me kampionët. Lojtari është larguar nga Shqipëria për në Brazil dhe mësohet se nuk do të kthehet.

Lajmin e lamtumirës së sulmuesit Martins e ka konfirmuar vetë menaxheri i tij. “Po, Martins ka mbyllur gjithçka me Skënderbeun”, – ka thënë ai.

Nga ana tjetër, presidenti Takaj dhe trajneri Josa kanë pohuar se nuk dinë gjë për këtë fakt.

Drejtuesit e klubit korçar ende nuk e kanë publikuar listën e atyre që mund të largohen nga Skënderbeu. Pikërisht me këtë fakt shpjegohet edhe largimi enigmatik i sulmuesit brazilian.

Aktualitet

Kamera e fshehtë te ekipi i PSG-së/ Futbollistët shokohen nga rregullat e reja

Publikuar

-

By

Në shtëpinë e PSG-së ka vend edhe për buzëqeshje. Futbollistëve të kampionëve të francës u është organizuar një kamera e fshehtë ku fliste për ndryshme gjatë 90 minutëshit. Rabiot dhe Dani Avles u udhëzuan nga një zyrtarë i rremë i ligës me 6 rregulla të reja të çuditshme.

Futbollistëve ju desh pak kohë derisa Draxlser të zbulonte se bëhej fjalë për një kamera të fshehtë. Një kamera për arbitrin, të sharat nuk do të lejoheshin më dhe madje do të ndëshkoheshin me të verdhë. Gjithshtu futbollistët nuk do të lejoheshin të pështynin në fushë.

Një rregull tjetër ishte ai i ndalimit të modelëve të çudtishëm të flokëve, por edhe ngritja e dorës për të biseduar me arbitrin. Këto ishin disa nga rregullat që zyrtari i rremë i ligës u prezantoi dhe që shkaktoi shumë tension te futbollistëvet, derisa Draxler zbuloi se bëhej fjalë për një kamera të fshehtë, pikërisht në momentin me kulmor. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Shqipëri-Uells/ Këto janë formacionet zyrtare

Publikuar

-

By

Shqipëria pret Uellsin në miqësoren që do të luhet në “Elbasan Arena”. Një sfidë ku kuqezinjtë do kërkojnë të paktën të kthejnë fytyrë, pas asaj humbje poshtëruese 0-4 ndaj Skocisë, vetëm tri ditë më parë.

Këto janë formacionet zyrtare:

Shqipëria: Berisha, Veseli, Mavraj, Ismajli, Hysaj, Xhaka, Lila, Basha, Uzuni, Balaj, Grezda.

Uellsi: Uard; Roberts, Lokier, Lorencs, Ganter; Allen, King; Bruks,  Uilson, Xhejms; Vokes.

/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Juventusi e tepëron tani/ Kërkon të transferojë dy futbollistët më të talentuar në botë

Publikuar

-

By

Me blerjen e Ronaldos, duket se Juventusit i është hapur oreksi duke menduar goditje të tjera në merkato.

Kylian Mbappe dhe Marco Asensio janë dy objektivat e rinj që pritet të zbarkojnë te bardhezinjë në sezonin tjetër.

Kostot pjesërisht do të mbuloheshin nga paratë e fituara nga Dybala i cili me shumë mundësi do shitet, ndërsa pjesa tjetër do të vendosej nga klubi.

“Zonja” nuk ka nisur të bëjë llogaritë, por është e lehtë që shpenzimi në këtë rast do të ishte i nivelit të lartë, më Asension dhe Mbapen, të cilët aktualisht kanë në tregun e futbollistëve një vlerë të përbashkët prej rreth 300 milion eurosh. /CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet16:04 - 20 Nentor, 2018

Hungaria pranon kërkesën për azil të ish-kryeministrit Nikolla Gruevski

Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski përmes profilit të tij në rrjetet sociale ka njoftuar se shteti i Hungarisë i ka...

Aktualitet11:00 - 20 Nentor, 2018

Vendimi për Kosovën/ Sekretari i Përgjithshëm INTERPOL: Na shantazhoi Serbia

Sekretari i Përgjithshëm i INTERPOL-it, Jurgen Shtock gjatë fjalës së tij ku po diskutohej për anëtarësimin ose jo të Kosovës...

Aktualitet10:48 - 20 Nentor, 2018

Dështoi në dy faza/ Kosova nuk bëhet anëtare e INTERPOL

Kosova nuk ka arritur të marrë 2/3 e votave, pas dështimit në raundin e parë, duke humbur mundësinë përfundimisht për...

Aktualitet10:04 - 20 Nentor, 2018

“Doli nga Serbia, por nuk e ndaluam”/ Vuçiç zbulon detaje nga arratisja e Gruevskit

“Ish-kryeministri maqedonas, Nikolla Gruevski ka kaluar nga Serbia për të hyrë në Hungari”,- kështu ka deklaruar Presidenti serb Aleksandër Vuçiç....

Aktualitet21:52 - 19 Nentor, 2018

BE pret Londrën – Marrëveshja për Brexit miratohet

BE miraton marrëveshjen me Britaninë e Madhe dhe shpreson që qeveria britanike të rezistojë deri të dielën në samitin e...

Aktualitet16:08 - 19 Nentor, 2018

Rritja e çmimit të karburanteve/ Përshkallëzohen protestat në Francë

Protestat në Francë kundër rritjes së çmimit të karburanteve janë përshkallëzuar. Mësohet se pas bllokimit të rrugëve në disa autostrada,...

Aktualitet15:54 - 19 Nentor, 2018

Gjigandi mediatik Euronews vjen në Shqipëri

Lajmi se gjigandi mediatik Euronews dhe grupi “IN Media” nënshkruan partneritetin e tyre për të lançuar Euronews Albania, televizionin dhe...

Aktualitet18:59 - 18 Nentor, 2018

Dimri paralizon rajonin, bllokohen 2 maune në Maqedoni

Prej dy ditësh në vendin tonë, në disa zona, ka nisur rënia dëborës, çka u bë problem edhe ditën e...

Aktualitet17:06 - 18 Nentor, 2018

U largua nëpërmjet Shqipërisë/ Mediat malazeze publikojnë fotot e Gruevskit

Mediat malazeze kanë zbuluar foto të arratisjes së Nikolla Gruevskit disa orë para se atij t’i dorëzohej refuzimi i kërkesës...

Aktualitet16:39 - 18 Nentor, 2018

Media gjermane thumbon Hungarinë/ Nuk i njeh ligjet për mikun e Obran, “refugjatin” Gruevski

Hungaria i kërcënon refugjatët me burg, nëse hyjnë ilegalisht në vend. Por me sa duket ligji nuk vlen për mikun...

Aktualitet15:47 - 18 Nentor, 2018

Sulmet ajrore ndaj ISIS/ Të paktën 40 persona kanë humbur jetën

Të paktën 40 persona kanë humbur jetën nga sulmet ndaj bazave të ISIS në Siri. Mediat raportojnë se midis viktimave...

Aktualitet15:25 - 18 Nentor, 2018

Shpallja e pavarësisë/ Gazetari tregon të pathënat e udhëtimit të Ismail Qemalit

Gazetari Ilir Ikonomi ka treguar të pathënat e udhëtimit të Ismail Qemalit drejt Shqipërisë për shpalljen e pavarësisë. Në një...

Aktualitet14:48 - 18 Nentor, 2018

Shkundet Italia/ Regjistrohen lëkundje të forta tërmeti

Një tërmet me magnitudë 4.1 ballë ka goditur gjatë ditës së sotme Italinë. Mësohet se tërmeti është regjistruar rreth orës...

Aktualitet12:26 - 18 Nentor, 2018

Panairi i librit/ KLSH merr pjesë në edicionin e XXI-të

Në datat 14-18 nëntor 2018, Kontrolli i Lartë i Shtetit mori pjesë në edicionin e XXI të Panairit të Librit, në...

Aktualitet10:19 - 18 Nentor, 2018

Panik në Greqi/ Çfarë ka ndodhur në Athinë gjatë natës

Kryeqyteti i Greqisë, Athina ka qenë nën shtetrrethim të plotë gjatë natës. Mësohet se policia ka arrestuar 19 persona gjatë...

Aktualitet22:49 - 17 Nentor, 2018

Ndahen çmimet e letërsisë në Panairin e 21 të Librit

Sot në Panairin e 21-të të librit, një ditë para mbylljes në Pallatin e Kongreseve janë ndarë çmimet e këtij...

Aktualitet22:30 - 17 Nentor, 2018

Presidenti Trump në Kaliforni pas zjarreve shkatërrimtare

Presidenti Trumps ndodhet në Kaliforni për të parë nga afër shkatërrimin e shkaktuar nga zjarret dhe për të takuar njerëz,...

Aktualitet19:30 - 17 Nentor, 2018

U shpall ‘non grata’/ Eurodeputetja qipriote nuk i ndal sulmet ndaj shqiptarëve

Eurodeputetja qipriote, Eleni Theocharous u shpall ‘non grata’ nga qeveria, pas dekaratave antishqiptare në varrimin e 35-vjeçarit, Kostantinos Kacifas. Por...

Aktualitet17:10 - 17 Nentor, 2018

Foto- ‘Tanku’ i Gruevskit/ Ja makina 600 mijë euro për të cilën akuzohet

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski, që tashmë ndodhet në arrati është dënuar me dy vite burg, për aferën korruptive të blerjes së...

Aktualitet16:08 - 17 Nentor, 2018

‘Largohet nga Hungaria’/ Zyrtari i lartë tregon vendndodhjen e Gruevskit

Arratisja e ish-kryeministrit Maqedonas, Nikolla Gruevski ka qenë kryefjalë e mediave maqedonase, por jo vetëm. Referuar agjencisë së mediave bullgare...

Aktualitet10:33 - 17 Nentor, 2018

Kasapi: Kur shohim gjendra tumorale në mishin e derrit, e presim dhe ua shesim konsumatorëve

Nëse mendoni se mishi që blini te kasapët është i cilësisë më të mirë, duhet ta mendoni sërish pas deklaratës...

Aktualitet09:07 - 17 Nentor, 2018

CIA zbulon kush urdhëroi vrasjen e gazetarit

Vrasja e gazetarit Jamal Khashoggi dyshohet të jetë urdhëruar personalisht nga se princi saudit i kurorës Mohammed bin Salman. Në...

Aktualitet23:01 - 16 Nentor, 2018

Gjykata del kundër Donald Trump/ Riktheni lejen për gazetarin e CNN

Gjykata e Uashingtonit ka urdhëruar Shtëpinë e Bardhë t’i kthejë lejen e hyrjes reporterit të CNN-it, Jim Acosta, pas debatit...

Aktualitet22:25 - 16 Nentor, 2018

Shkrimtarja flet pa dorashka/ Është e tmerrshme të jesh burrë

Shkrimtarja Mimoza Ahmetin ka thënë se është e tmerrshme të jesh burrë. Në një intervistë në studion e emisionit “Provokacija”...

Aktualitet19:52 - 16 Nentor, 2018

Ciceroni ka jetuar në Shqipëri/ Gazetari zbulon banesën e tij

Gazetari Ilir Ikonomi ka postuar në rrjetet sociale një foto të vilës së Esat pashë Toptanit. Krahas kësaj fotoje gazetari...

Aktualitet18:18 - 16 Nentor, 2018

Panairi i librit/ Shqiptarët nuk kanë lekë për të blerë

Panairi i Librit vizitohet çdo nëntor nga mijëra qytetarë. Shumë shkojnë për kureshtje e këtu e kemi fjalën për nxënësit...

Aktualitet16:20 - 16 Nentor, 2018

Berlusconi sërish në telashe/ Zbulohen detaje të tmerrshme nga festat

Ish-kryeministri italian, Silvio Berlusconi është sërish në telashe. Mediat italiane raportojnë se Berlusconi do dalë sërish përpara gjyqit, këtë herë...

Aktualitet15:15 - 16 Nentor, 2018

Pas dehjes, Junker “lë nam” sërish/ Shfaqet me dy këpucë të ndryshme

Jean Claude Junker, President i Komisionit Europian, prej kohësh është bërë objekt të qeshurash pas veprimeve të çuditshme që bën...

Trending

Read previous post:
Militantet e al-Shabaab vrasin 25 policë në Kenia

Al Shababi, grup militant i lidhur me Al Kaidën, ka vrarë rreth 25 policë të Kenias. Një zëdhënës i grupit...

Close