LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama kërcënon Ditmir Bushatin/ Po nuk fitoi Veliaj do e bëj Minister të Jashtëm

5 Maj 2015, 07:37, Aktualitet CNA

Një debat i fortë ka ndodhur dje mes kryeministrit Edi Rama dhe Ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati. Gjithcka ka ardhur për shkak të mos angazhimit të Bushatit në fushatën  e Erion Veliajt në Tiranë tek njesia 8.

Burime nga selia rozë thanë për cityfm.al se debate më i madh në grupin parlamentar ditën e djeshme ka qenë Rama – Bushati. Rama ka kërkuar që ministrat të angazhohen në fushatën e kandidatit të Tiranës. Bushati nuk është paraqitur për fushatë në minibashkinë 8 dhe për këtë ka debatuar fort më kryeministrin.

Përgjigja e Ramës ka qenë e prerë ?nese nuk fiton Veliaj, mund ta bëje shumë mirë detyrën e Ministrit të Jashtëm?.

Ditmir Bushati ka qenë një kundërshtar i fortë dhe i hapur ndaj kandidimit të Erion Velisë që në fazën kur diskutoheshin emrat për kryeqytetin.

 

13:00 Aktualitet

Hougnton buzëqesh

 Ylli i Celebrity Big Brother Chantelle Houghton u fotografu...

Lajmet e fundit nga