LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përcarje në PS-në e Korcës

5 Maj 2015, 10:16, Aktualitet CNA

Edhe Partia Socialiste në Korcë nuk ka shpëtuar nga përcarja. Pas debateve për listën në Këshillin Bashkiak, një nga përfaqësuesit dhe socialistët e vjetër ka dalë i pavarur.

Dje është regjistruar në KQZ si kandidat i pavarur për Këshillin Bashkiak të Korcës Agim Kacani, ish-këshilltar socialist.

Mos futja në listë nga ana e Partisë Socialiste e ka detyruar  Kacanin të kandidojë i pavarur duke braktisur partinë e tij politike.

 

Lajmet e fundit nga