LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Opinion/Erion Veliaj detyrohet të gënjejë sërisht

5 Maj 2015, 05:49, Aktualitet CNA

Gjatë një rrëfimi të gjatë për jetën e tij dhe futjen në politikë kandidati socialist për bashkinë e Tiranës është pyetur nga Blendi Fevziu nëse ai ka gënjyer për momentin e njohjes me Edi Ramën. Veliaj tha fillimisht se ai e ka njohur kryeministrin aktual gjatë një pritjeje ambasade në vitin 2004. Por pas kësaj Fevziu iu referua një deklarate të Veliajt në 8 dhjetor të këtij viti ku ai thoshte se e mbante mend Edi Ramën si një artist rebel që organizoi lëvizjen e 8 dhjetorit. Kjo deklaratë shkaktoi shumë bujë dhe shumë humor pasi dihej publikisht, vetë Rama e ka përmendur në intervistat e tij se ai nuk ndodhej në Tiranë por në Korfuz në 8 dhjetor 1990. Por i kapur gafil veliaj ka thënë se kjo deklaratë iu fallcifikua me qëllim nga mediat dhe se ai i referohej perkujtimoreve që si drejtues i MJAFT, bënin më pas së bashku me të ndjerin Ardian Klosi në 8 dhjetor. Duke qenë se lapsi.al ka qenë një nga ato media që e kanë “zbuluar” në rastin më të mirë gafën e Veliajt, ne e nxorrëm atë nga arkivat tona për të parë se kush gënjen. Ai e paraqet Edi Ramën si një artist dhe profesor të studentëve që arriti të kuptojë se si mund ta transformonte Shqipërinë. ndoshta erioni nuk ka faj se ai në 8 dhjetor 1990 ka qenë vetëm 11 vjec, por fakti që këmbëngul në gafën e tij e shndërron atë në gënjeshtër./lapsi

Shiheni edhe njehere videon e asaj qe ka thene

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=e8P1watRrCc&feature=youtu.be” width=”560″ height=”315″]

 

13:00 Aktualitet

Hougnton buzëqesh

 Ylli i Celebrity Big Brother Chantelle Houghton u fotografu...

Lajmet e fundit nga