LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lista e “Hasanëve” të kuvendit. Ja ata që kanë ndryshuar parti

5 Maj 2015, 17:06, Aktualitet CNA

Kryebashkiaku i Kukësit nuk është i vetmi hasan që ka ndryshuar parti. Blushi nw shkrimin e tij tw fundit jep njw portret te goditur te hasanizimit.”Hasanizim do të thotë të kalosh nga një parti në tjetrën pa pasur asnjë besim as tek partia e vjetër dhe as tek partia e re. Hasanizim do të thotë të jesh gjithnjë në pushtet. Hasanizim do të thotë të mos besosh në asgjë. Në asnjë vend dhe asnjë qytet. Hasanizim do të thotë që gjithçka mundet dhe gjithçka duhet, pavarësisht se a mundet”. Në parlamentin shqiptar ka plot tipa tw tillw, madje edhe më keq se ai. Ja cilët janë ata që kanë ngritur dhe ulur flamur:

Tom Doshi/ Fillimisht socialist u bë demokristian i Nard Ndokës ndërkohë që ky qe ministër i shëndetësisë për tu rikthyer prap socialist kur ky e humbi këtë post.

Paulin Sterkaj/Fillimisht me PS-në në 2005-ën. Ai u fut në grupin demokrat pasi votoi bamir Topin për president. Garoi me ngjyrat e PD-së katër vite më pas në zgjedhjet e vitit 2009. Pasi u rizgjodh deputet, kaloi edhe njëherë me PS-në.

Shpëtim Idrizi /Pasi nano e bëri drejtor doganash e vuri edhe kandidat për deputet në 2005. Kur partia doli në opozitë duroi shumë pak si deputet i saj. Bëri dhe fushatën e Ramës për Tiranën në 2007 dhe u largua nga PS-ja për tu bërë cam. Si cam u bashkua me koalicionin e Berishës. Por tani që demokratët janë në opozitë, nuk duroi dot shumë as me ta. U radhit përsëri në koalicion me partinë mëmë.

Agron Duka/Ministër i Metës dhe Nanos. Deputet i PS-së që nga viti 2001. Humbi përballë Olldashit shijakun në vitin 2005. Por kur Rama pasi ia kishte premtuar dhe nuk e vuri deputet u largua nga PS-ja së cilës i kish bërë programin për bujqësinë në vitin 2013. U bë republikan. Ishte i gatshëm të garonte për Durrësin po të kishte mbështetjen e demokratëve.

Gjovalin Kadeli/I zgjedhur deputet nga PS-ja në vitin 2009. Kur rrezikoi të mos vihej në lista votoi qeverinë Berisha pas largimit të LSI-së në 2013 duke e mbajtur në pushtet. Kjo i siguroi një vend të sigurt në listat e PD-së. Por pas zgjedhjeve i braktisi demokratët për tu bërë LSI-st.

Asllan Dogjani/I zgjedhur deputet nga PS-ja në vitin 2009. Kur rrezikoi të mos vihej në lista votoi qeverinë Berisha pas largimit të LSI-së në 2013 duke e mbajtur në pushtet. Kjo i siguroi një vend në listat e PD-së, por humbja e thellë e demokratëve në Tiranë e la jashtë parlamentit. Tani mund ti vijë radha në listë të rifutet sërish. Nuk ka lajme se mund të ndryshojë prapë.

Kastriot Islami/Deputet me të majtën që prej kohës kur qe ende Partia e Punës. Rama e largoi në mënyrë arbitrare dhe të padrejtë nga grupi i PS-së. Shfrytëzoi rastin dhe votoi qeverinë Berisha pas largimit të LSI-së në 2013 duke e mbajtur në pushtet. Kjo i siguroi një vend të sigurt në listat e PD-së në Tiranë. Vazhdon të qëndrojë aty me stoicizëm.

Luan Duzha/ Deputet me PR-në në vitin 2013 kaloi menjëherë si mall tregu me Ilir Metën.

Ylli Shehu/ Nuk ka asnjë lidhje me adashin e tij të shquar futbollist. U bë i njohur si deputet me PR-në në vitin 2013. Nuk i rezistoi dot joshjes së Ilir Metës./lapsi

11:00 Aktualitet

Kim sensuale në NY

 Padyshim që superbomba Kim Kardashian duket sharmante dhe m...

Lajmet e fundit nga