LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Edi Rama: Drejtuesit e PD-së kanë frikë mos i shohin me mua

5 Maj 2015, 16:19, Aktualitet CNA

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar kandidatin e Aleancës për Shqipërinë Europiane për bashkinë e Lezhës, Viktor Tushaj.

Duke shprehur konsideratën për Tushajn, Rama tha se vota më 21 qershor nuk është një votë politike, por është një votë për të vendosur se kush është njeriu që do bëjë më shumë për qytetin.

Rama solli edhe një shembull me një kryetar bashkie të së djathtës që i kërkonte takim për komunitetin, por kishte frikë mos e shikonin.

?Në 4 vitet e tjera me Viktorin do të bëjmë shumë herë më tepër se në këto 18 muaj.

Po më thoshte dikush atë që tha dhe Monika, pse duhet ta votojmë një kryetar bashkie që e kemi pasur për 8 vjet?

Në radhë të parë, vota më 21 qershor nuk është një votë politike, por një votë për të vendosur se kush është njeriu që mund të bëjë më shumë punë për qytetin.

Para ca kohësh një kryetar bashkie i PD më çoi një mesazh ku më thoshtë, ?zoti kryeministër, komuniteti im ka probleme shumë të mëdha dhe kam nevojë për një takim urgjente, dhe unë i thashë që nesër në zyrën time. Ktheu përgjigje dhe tha: Jo në zyrë se më shohin?.

Tani si mund të bashkëpunojë qeveria me kryetarë bashkie që kanë frikë se i shohin, si mund të disktuojmë projekte me kryetarë bashkie që nuk e kanë veten në dorë??

Prandaj, jo vetëm socialistët, progresistët, vajzat dhe djemtë që nuk kanë komplekse, por edhe demokratët e flaktë duhet ta mendojnë dy herë, sepse nuk po zgjedhin një deputet.

Qeveria është kjo dhe do të jetë edhe pas 21 qershorit. Me voten e 21 qershorit duhet të mendojnë se kush është kandidati që do na bëjë më shumë punë.

Dua ta bëj të qartë që Viktor Tusha nuk është kandidti  i LSI, është kryetari i bashkisë i Aleancës për Shqipërinë Europiane. Është njeriu për të na përfaqësuar 100% bashkë pa asnjë dallim dhe diferencë.

Që do të thotë se sot ne kemi vendosur që të mbështesim rikonfirmimin e Viktorit sepse Viktori ka eksperiencën që i duhet një kryetari bashkie?, tha Rama.

11:00 Aktualitet

Kim sensuale në NY

 Padyshim që superbomba Kim Kardashian duket sharmante dhe m...

Lajmet e fundit nga