LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Drejt shkarkimit drejtori i Zyrës Arsimore të Devollit

5 Maj 2015, 12:33, Aktualitet CNA

Drejtori i Zyrës Arsimore të Devollit, Alban Fetolli është drejt shkarkimit nga posti që mban aktualisht.

Që prej emërimit të tij, janë shfaqur pakënaqësi nga ana e arsimtarëve, një pjesë e të cilëve ende nuk kanë gjetur zgjidhje.

Alban Fetolli ka bërë emërime të mësuesve kundrejtë shumave të konsiderushme. Burime për CityFM.al, bëjnë me dije se shumat shkojnë deri në 5 milionë lekë.

Gjatë drejtimit të Zyrës Arsimore së Devollit, Fetolli ka shkarkuar nga puna mësues më arsim përkatës dhe i ka zvendësuar ata me mësues me kontratë dhe kjo për shkak të  përfitmeve financiare dhe lidhjeve miqësore.

Kreu i Zyrës Arsimore të Devollit është emëruar në këtë post pa konkurrs, sic pretendohej nga Ministria e Arsimit, dhe pa asnjë mbështetje nga mësuesit. Për më tepër, për të marr pikët e nevojshme për të qënë në  krye të arsimit , Alban Fetolli ka falsifikuar notat e diplomës të Arsimit të Lartë.

 

11:00 Aktualitet

Kim sensuale në NY

 Padyshim që superbomba Kim Kardashian duket sharmante dhe m...

Lajmet e fundit nga