LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aksioni i OSSHE/ Vidhnin energjinë, arrestohen 8 persona

3 Maj 2015, 07:08, Aktualitet CNA

Policia e Shtetit në bashkëpunim me OSSHE kanë inspektuar gjatë kësaj javë lidhjet e energjisë elektrike.

Në përfundim të inspektimit ka rezultuar se vetëm gjatë një jave janë ndërprerë 2167 lidhje të parregullta.

Gjithashtu, policia njofton se janë arrestuar 8 persona dhe 13 të tjerë janë shpallur në kërkim për vjedhje të energjisë elektrike. Mësohet se të arrestuarit nga policia janë pronarë biznesesh.

 

Lajmet e fundit nga