LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Obama lançon iniciativën për librat elektronik

2 Maj 2015, 21:30, Aktualitet CNA

Presidenti Barack Obama ka njoftuar se botuesit e librave do të ofrojnë më shumë se 250 milionë dollarë për librat elektronikë, që do i shërbejnë studentëve me të ardhura të ulëta. Obama e njoftoi këtë iniciativë në një bibliotekë në lagjen e varfër Anacostia të Uashingtonit.  “Ne do të ofrojmë miliona dollarë për librat elektronik, në mënyrë që të rinjtë të kenë mundësinë të lexojnë më shumë libra,” tha Obama gjatë një takimi me të rinj. Obama iu tha studentëve se suksesi i tyre në jetë varet nga fakti nëse ata e duan leximin dhe mësimin, dhe nëse ata e dinë se si gjendet dhe përdoret informacioni.

Lajmet e fundit nga