Connect with Us

Korcë/ Ushtroi dhunë ndaj vajzës dhe gruas, arrestohet 45 vjecari

Kronika

Korcë/ Ushtroi dhunë ndaj vajzës dhe gruas, arrestohet 45 vjecari

Publikuar

-

Burime nga policia e Korcës bëjnë me dije se është bërë e mundur kapja dhe arrestimi i shtetasit Nexhmi Hamati banues në fshatin Laktesh në Pogradec.

Të njëjtat burime saktësojnë se 45 vjecari ka ushtruar në mënyrë të përsëritur dhunë fizike ndaj vajzës 18 vjec dhe bashkëshortes së tij 42 vjec, me iniciale A.H.

Materialet i kaluan Prokurorise të Rrethit Gjyqësor Korçë,për veprën penale “Dhuna në familje”. parshikuar nga neni 130/a/4 i Kodit Penal.

LEXO EDHE:  SPAK godet te tatimet e Korçës/ Arrestohet drejtori dhe një specialist

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Shpërthim i fuqishëm në Tiranë/ Dyshohet për një viktimë

Publikuar

-

Nga

Shpërthim i fuqishëm në Tiranë/ Dyshohet për një viktimë

Një shpërthim ka ndodhur pak minuta më parë në zonën e Vasil Shantos në Tiraë.VIjon…

LEXO TE PLOTE

Kronika

Krim brenda familjes në Tiranë/ Kunati vret kunatën

Publikuar

-

Nga

Kërcet arma në Durrës/ Plagosen babë e bir

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para pak minutash në Tiranë.

Sipas informacioneve të para bëhet  fjalë për një vrasje brenda familjes në Bathore.

Mësohet se kunati ka vrarë kunatën.Nuk dihen ende shkaqet dhe rrethat e këtij krimi tragjik, por pritet që policia të zbardhë detaje.

Vijon..

LEXO TE PLOTE

Kronika

613 kg kokainë në banane/ Dënohet me 14 vite burg Arbër Çekaj

Publikuar

-

Nga

613 kg kokainë në banane/ Dënohet me 14 vite burg Arbër Çekaj

Gjykata e Posaçme ka dënuar me 21 vite burg Arbër Cekajn, i akuzuari për trafikimin e sasisë më të madhe të kokainës të kapur ndonjëherë në vendin tone.

Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkoi 21 vite burg për biznesmenin Çekajn dhe GJKKO mori të njëjtin vendim.

Duke qenë se përfiton ulje dënimi, Cekaj do të bëjë vetëm 14 vite burg. Ndërkohë, Donald Lushaj u dënua me 16 vite burg që i shkurtohen në 10 vite e 8 muaj dhe Armando Pezaku me 13 vite që me uljen i mbeten 8 vite e 8 muaj.Kujtojmë se në fillim të vitit 2018 u kapën 613 kg kokainë të fshehura në banane, në portin e Durrësit, ngarkesë e cila po shoqërohej nga shoferi Armando Pezaku dhe menaxheri i “Arbri Garden”, Donaldo Lushaj, të cilët u paraqitën për të kryer zhdoganimin.

LEXO EDHE:  SPAK godet te tatimet e Korçës/ Arrestohet drejtori dhe një specialist

LEXO EDHE:  U përplas nga makina/ Zbardhet identiteti i viktimës

Kontenieri me banane vinte nga Kolumbia për llogari të “Arbër Garden”, pronar I të cilit ishte Arbër Çekaj. Ai u arratis në Gjermani ku kërkoi edhe azil, por më pas u ekstradua drejt Shqipërisë për tu përballuar me drejtësinë shqiptare./ CNA.al

LEXO TE PLOTE