Connect with Us

Selena Gomez vajza seksi e Meksikës

Fashion

Selena Gomez vajza seksi e Meksikës

Publikuar

-

Këngëtarja Selena Gomez është duke kaluar disa ditë pushime në Meksiko. Ja tek e shohim me këtë bikini seksi trup, që duket fantastike. Ka qenë vet këngëtarja ajo që ka postuar një foto të tillë në Instagram, që më pas është gjendur nëpër të gjitha portalet e mundshme të showbizit. Vajza 22 vjeçare shfaqet më e tonifikuar se kurrë dhe duket se po i shijon pa masë këto pushime.

LEXO EDHE:  Modelja që mahnit me tiparet e saj qiellore/ Fotot më seksi të bjondinës së Instagramit

Yacht buddies: The 22-year-old also showed she was hanging out with producer Hit-Boy on her idyllic getaway, the two of them relaxing on a luxury vessel 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Fashion

Po mendoni të ndryshoni garderobën tuaj?/ Eventi “Emmy Awards” sapo ju dha një ide

Publikuar

-

Nga

Eventi “Emmy Awards” 2021 u përfol më së shumti për fustanet dhe kostumet e mahnitshme me të cilat u paraqitën yjet e Hollywood-it.

Por kishte një detaj që na shumë në sy. Rripat. Rripa të theksuara pas belit me ngjyra të ndryshme i pamë tek shumica e artistëve gjatë gjithë eventit.

Ne fakt nuk kanë faj sepse një detaj i tillë të ndihmon te dukesh më elegante dhe  e kuruar.

Prandaj dhe ne kemi nje lajm të mirë. Këtë truk mund ta “vidhni edhe ju. Keshtuqë ju sugjerojme te beni një ndryshim të vogël në garderobën tuaj.

LEXO EDHE:  FOTO-Konkurrentja e Përputhen ndez Instagramin/ Pozon gjysëm e zhveshur

LEXO EDHE:  Nuri i shtatzënisë/ Moderatorja poston fotot e ëmbla me barkun e rrumbullakosur

Por si fillim, hidhini një sy rripave më të mirë të natës:  1. Beanie Feldstein

Me një brez metalik ngjyrë rozë, jo shume të ekzagjeruar, aktorja ka shtuar shkelqimin në fustanin e saj.

  1. Yara Shahidi

Një futan “Dior” i cili duket edhe më elegant nga rripi i thjeshtë ngjyrë jeshil.

  1. Amy Poehler

Rripi në xhaketë, nje truk seksi që të gjitha ju mund ta provoni.

  1. Keri Russell

Me një fustan “të zhytur” me rruaza dhe shkelqim, edhe rripi i Russell dalloi në pamjen e saj./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Fashion

Preferohet nga të gjitha vajzat/ Si ta vendosim buzëkuqin e lëngshëm për tu dukur bukur

Publikuar

-

Nga

Buzëkuqët e lëngshëm historikisht kanë qënë të preferuarit e vajzave. Ngjyra më të theksuara, zgjasin pothuajse gjatë gjithë ditës, vajzat kanë arsye pse e duan kaq shumë këtë lloj buzëkuqi.

Gjithsesi ka disa rregulla që mund të na ndihmojnë për ta bërë aplikimin e buzëkuqit të lëngshëm sa më të bukur.

1.Mos nxitoni.

Në momentin që jeni në pasqyrë kini parsysh të fokusoheni në vendosjen e buzëkuqit. Nga nxitimi mund të tejkalohet vija e buzës dhe nuk do të dukeni bukur.

2.Përdorni fondatinë ose pudër pluhur para aplikimit.

Në mënyrë që ngjyra të duket më shumë dhe ngjyra e saj të balancohet me fytyren tuaj duhet patjetër që para aplikimit të buzëkuqit të vendosni në buzët tuaja fondatinë ose pudër pluhur.

LEXO EDHE:  Poza të nxehta dhe pushime luksoze/ Kandidatja seksi e Lulit zhduk fotot nga rrjetet sociale

LEXO EDHE:  “Vajte 10 muaj pa bërë gjë”/ Arjan Konomi i bën komentin epik Mevlanit3.Kujdes me masën.

Mjafton vetëm një kalim i buzëkuqit dhe jeni në rregull, keni marrë rezultatin e dëshiruar.

4.Hidratim.

Kini parasysh, hidratimimi nuk është i nevojshëm vetëm për fytyren por edhe per buzët veçanësrist nëse ato janë të çara. Një balsam buzësh i mirë para vendosjes së buzëkuqit do ju ndihmonte shumë.

5.Përdorni furçë.

Nëse dëshironi që masa e buzëkuqit të jetë e përhapur si duhet, nje furçë e butë ju hyn shumë në punë. Kalojeni furçën përgjate buzëve per të përhapur sa duhet buzëkuqin./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Fashion

Moda e viteve 1990/ Supermodelet më të suksesshme të kohës

Publikuar

-

Nga

Moda e viteve ’90 ishte deri diku e vështirë të përcaktohej. Kjo sepse herë pas here kishte përplasje tendencash.

Ndërsa vitet 1980 ishin të gjitha për supet e mbushura me volum, xhaketa të fryra, flokë të fryra, në fillim të viteve 1990 ky volum ra dhe kërkoheshin veshje më praktike.

Një shwmbull konkret ishin fundjavat ku vajzat preferonin të dilnin me pantallona të shkurtra motoçikletash, xhup, xhinse me bel të lartë dhe çanta me logo të gjera. Flokët e rrëmujshme dhe stili pak rebel.

Vitet ’90 gjithashtu krijuan supermodele të famshme, përfshirë Linda Evangelista e cila u kthye në modelen më të kërkuar e cila fitonte rreth 10.000 dollarë në ditë”.

Koleksionit i ‘Versace’s Fall 1991” është eventi më i madh i asaj kohe ku Evangelista bashkë me Naomi Campbell, dhe Cindy Crawford , të cilat shkëlqyen dhe i dhanë modës një emër tjetër.  / CNA.al

Linda Evangelista.Linda Evangelista, është një modele kanadeze e modës dhe një nga supermodelet kryesore të viteve 1990. Ajo konsiderohet si një nga modelet më të arritura dhe me ndikim të të gjitha kohërave, dhe është paraqitur në mbi 700 kopertina revistash. Evangelista është i njohur kryesisht për të qenë “muza” e gjatë e fotografit Steven Meisel, si dhe për frazën: “Ne nuk zgjohemi për më pak se 10.000 dollarë në ditë.” Ajo mban rekordin për paraqitjet e saj të shumta në kopertinën e Vogue Italia, të gjitha të fotografuara nga Meisel.

LEXO EDHE:  Foto humoristike/ Berisha tallet me Gjiknurin e Nikollën

LEXO EDHE:  FOTO-Konkurrentja e Përputhen ndez Instagramin/ Pozon gjysëm e zhveshur

Naomi Campbell

Naomi Elaine është një modele, aktore dhe biznesmene britanike. E zbuluar në moshën 15-vjeçare, ajo u vendos në mesin e modeleve më të njohura dhe më të kërkuara të fundit të viteve 1980, 1990 dhe 2000s. Përveç karrierës së saj të modelimit, Campbell ka nisur sipërmarrje të tjera, duke përfshirë një album në studio R&B dhe disa paraqitje aktrimi në film dhe televizion. Campbell është gjithashtu e përfshirë në punë bamirësie për shkaqe të ndryshme.

Cindy Crawford

Cynthia Ann Crawford e lindur më 20 shkurt 1966 është një modele, aktore dhe personalitet amerikan. Gjatë viteve 1980 dhe 1990, ajo ishte ndër supermodelet më të njohura dhe një prani e kudogjendur në kopertinat e revistave, pistat dhe fushatat e modës. Ajo më pas u zgjerua në sipërmarrje aktrimi dhe biznesi.

LEXO TE PLOTE