Connect with Us

Nicki Minaj vazhdon me pozat hot

Fashion

Nicki Minaj vazhdon me pozat hot

Publikuar

-

Reperja Nicki Minaj nuk heq dorë nga fotot e saj provokuese. Ja tek e shohim në këtë fotosesion të ri, ku duket shumë seksi. Arma e saj e fortë, dihet që janë të pasmet e saj e mëdha, të cilat nuk lë vend pa na i treguar. 32 vjecarja i ka postuar në Instagramin e saj këto foto “hot”, të cilat kanë marrë pëlqimin e fansave të saj.

LEXO EDHE:  Foto-Denoncim/ Kryeplaku i fshatit gjakos qytetarin

Baby got back: Nicki Minaj shared this photo of herself on Instagram on Thursday, writing, 'Boot by #MiuMiu ~ pink wig thick... giv'em whiplash'

Subtly covered: The star wore a black bra and matching thong beneath a leather-like eyelet onesie 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Fashion

5 ide si të kombinoni xhinset e zeza për tu dukur trend

Publikuar

-

Nga

Pothuajse të gjitha vajzat kanë në garderobë një palë xhinse të zeza. Gjithmon që nuk e dimë çfarë të veshim një palë xhinse të zeza janë shpëtim.

Më poshtë do të gjeni disa ide si të kombinoni xhinset e zeza për tu dukur gjithmon trend dhe në modë,

        1.Me pulovër over-size

Xhinset e zeza mund të vishen sidomos me pulovra oversize gjatë këtij sezoni, ashtu si edhe me bluza të shkurtra, me çizme me taka, me çizme të kuqe, apo me çfarëdo që të kap syri të parën në garderobë.

LEXO EDHE:  VIDEO-Me poza nga shtrati/ Ledjanën se keni parë kurrë më seksi

LEXO EDHE:  Foto+18/Ria Antoniou ‘çmend’ meshkujt në kalendarin e 2019-ës

    2.Me xheke “puffer”Edhe një xheke e tillë ju duhet patjetër

  1. Me një xhaketë klasike

Pak rëndësi ka ngjyra e xhaketës, me xhinse të zeza çdo lloj ngjyre dhe modeli do ju shkojë.

  1. Me xhaketë të shkurtër

Në këtë mënyrë do të theksoni belin tuaj.

  1. Me këmishë të bardhë

Kontrasti perfekt. Me një kombinim të tillë gjithmonë do dukeni trend dhe bukur./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Fashion

12 veshje standarte që duhet t’i keni patjetër pjesë të garderobës

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

Të gjitha vajzat duan veshje, shumë veshje. Edhe kur kanë shumë  veshje sërish kanë nevojë për veshje të tjera. Me pak fjalë pasurimi i garderobës është gjithmonë shumë acarues dhe i paplotë.

Gjithsesi duhet të këmi parasysh që ekzistojnë, për fat të mirë, disa veshje standarte të cilat duhet patjetër të jenë pjesë e garderobës dhe që mund të na shpëtojnë në shumë raste kur kemi urgjenca.

Xhinse të ngushta

Xhinset e ngushta duhet të jenë patjetër në garderobën tuaj. Nëse dini t’i zgjidhni me kujdes, ato mund të rrinë mjaft rehatshëm, janë në çdo ngjyrë, dhe për më tepër mund t’i kombinoni me çfarë do lloj bluze apo këmishe të doni.

Fustan i shkurtër i zi

Qoftë për një kafe në mëngjes apo për një gotë në darkë me shoqërinë,me taka, me sandale apo edhe me atlete,një fustan i shkurtër i zi do t’ju hynte kudo në punë.

 

 

Një bluzë e thjeshtë e bardhë

Një bluze e bardhë dhe e thjeshtë ju nxjerr gjithmonë nga situata. Ju mund ta vishni atë me çdo gjë duke nisur që nga pantallona, fund, xhinse të shkurtëra, mund t’i vini bizhuteri sipër saj, mund t’a vishni me taka ose me atlete, ajo hyn në punë me çdo gjë.

Xhaketë e thjeshtë xhins

Për një pamje të thjeshtë përditshmërie, por që doni ta miksoni pak veshjen tuaj dhe me klasin, një xhaketë e thjeshtë xhinsi do t’ju hynte shumë në punë, lehtë e kombinueshme dhe e përshtatëshme në çdo stinë, një xhaketë e tillë nuk duhet të mungojë në garderobën tuaj.Xhaketë e zezë lëkure

Një veshje klasike, por edhe sportive ndërkohë, nuk duhet të mungojë në garderoën tuaj. Ideale për një takim të parë apo për të lënë mbresa, xhaketa e zezë e lëkurës, është gjithëçka që ju duhet për sezonin e vjeshtës.

LEXO EDHE:  VIDEO-Me poza nga shtrati/ Ledjanën se keni parë kurrë më seksi

LEXO EDHE:  Mbetëm pa fjalë! Ja si dukej Orinda Huta 25 vite më parë

Një pale taka

Edhe pse ndoshta nuk jeni tipi i takave të larta, pasja e një palë takash të zeza në shtëpi do ju nxirrte fare mirë nga çdo situatë. Çdo lloj veshjeje, do të ishte në një nivel tjetër me veshjen e takave të zeza.

Atletet e bardha

Arsyet pse një palë atlete të bardha duhet të jenë në garderobën tuaj janë të shumta, por më e rëndësishmja është komforti që ato të japin dhe rehatia. Nëse keni një ditë të gjatë në punë ose kudo, zgjidhja më e mirë do të ishin një palë atlete të bardha.

Xhaketa sportive

Një xhaketë sportive kthen në shik çdo veshjeje tuajën. Qoftë fustan, pantallona të shkurtra apo xhnse, një xhaketë sportive e kthen veshjen tuaj në një veshje trendi dhe me personalitet.

 Çizme të zeza

Në sezonin e vjeshtë-dimër, një nga aksesorët më të rëndësishëm që nuk duhet të mungojë është dhe një pale çizmesh të zeza. Ato kombinohen fare lehtë me çdo gjë, janë të përshtatëshme për çdo ambjent, si dhe të japin një pamje femërore.

Streçe të zeza  

Çdo vajzë pothuajse ka në garderobën e saj një palë streçe të zeza. Përveç rehatisë që ato mundësojnë, ato shkojnë gjithashtu qoftë me taka apo me atlete, me bluzë të thjeshtë apo me këmishë, apo me bluzë tutash, streçet e zeza janë gjithmonë një zgjedhje praktike./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Fashion

15 këshilla që çdo femër duhet të dijë për xhinset

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

Xhinset nuk do të dalin kurrë nga moda. Mund të ketë modele dhe trende të reja të tyre por që xhinset do na shoqërojnë gjithmon, kjo është e sigurt. Për këtë arsye ka disa gjëra që të gjitha vajzat duhet të dinë kur vjen puna tek përzgjedhja dhe veshja e tyre.

Më poshtë do të lexoni 15 këshilla që duhet të keni parasysh kur vendosni të blini një palë xhinse të reja.

1.Xhinset nuk duhet të lënë gjurmën e butonit ose të qepjes anësore mbi lëkurë për shkak se janë tepër të ngushta, ose të në kundërt do të hasni probleme me qarkullimin e gjakut.

2.Nëse ulesh, askush nuk duhet të shoh në çfarë ngjyre janë të brendshmet e tua.

3.Xhinset e ngushta nuk kanë ikur nga trended. Ki parashysh, mëso cilat marka dhe modele të shkojnë më shumë. Tendencat shkojnë e vijnë, por nëse xhinset e ngushta të rrinë mirë, mos iu nda.

4.Veshja e xhinseve nuk duhet të jetë aktivitet fiskulture për ty. Nëse të duhet të mbash frymën dhe të duhen 60 sekonda për t’i mbërthyer, ato nuk janë xhinset e duhura për ty, më mirë leri fare, sado të bukura të jenë.

LEXO EDHE:  VIDEO-Me poza nga shtrati/ Ledjanën se keni parë kurrë më seksi

LEXO EDHE:  Foto/ Të famshmit që i dhanë fund lidhjeve të tyre këtë vit5.Mos harro fuqinë e kaviljeve: Xhinset treçerekshe ose ato pas këmbëve tregojnë pjesën më seksi të trupit të një femre: kyçet e këmbëve! Zgjidhni xhinse që zbulojne të paktën komplet kyçin e këmbës.

6.Gjej çizmet perfekte që shkojnë me të gjitha llojet e xhinseve. Ato do bëhen simbol i stilit tënd dhe do duken gjithmonë e më mirë.

7.Mos vish xhinse me aq shumë të çara sa kur të shkosh të takosh gjyshërit, të të japin lekë për një palë pantallona sepse do mendojnë që nuk ke para për të blerë një palë të reja.

8.Duhet të kesh të paktën një palë xhinse që t’i tregojnë vithet bukur. Nëse nuk ke, provo një palë Levi’s 501. Janë thjesht perfekte.

9.Nuk duhet t’i lash aq shpesh xhinset që nuk kanë vetinë të zgjerohen. Në të vërtetë ato përmirësohen në çdo veshje. Ndërsa xhinset që zgjerohen, po t’i lash do ngushtohen menjëherë. Dhe forma e rrumbullakosur e vitheve do zhduket!

10.Laji xhinset mbrapsht nëse nuk e ke bërë më parë. Kështu ruajnë ngjyrën./CNA.al

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: