Connect with Us

Korcë/ E zë korrenti, humb jetën 33 vjecari

Aktualitet

Korcë/ E zë korrenti, humb jetën 33 vjecari

Publikuar

-

Një 33 vjecar ka humbur jetën pas kontaktit me rrymën elektrike.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në fshatin Voskop të Korcës.

Burime nga policia bëjnë me dije, se punonjësi i kabllorit, Elton Tilka  ishte duke rregulluar linjën në momentin kur ka humbur jetën.

Policia ka shkuar menjëherë në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të shkaqeve të kësaj ngjarje.

LEXO EDHE:  Ushtruan veprimtari të jashtëligjshme/ Procedohen penalisht katër korçarët

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Vonesa e Ramës/ Deputeti nuk i kursen batutat: Ka futur tavën në furrë, ishalla nuk i digjet

Publikuar

-

Nga

Mungesa e kryeministrit Rama në seancën plenare, vec përplasjeve ka sjëllë dhe batuta në Kuvend.

Deputeti i opozitës, Saimir Korreshi u shpreh se Rama ka futur tavën në furrë, ndaj po vonohet.“Ne dëgjuam përralla me mbret nga kryeministri. Asnjë nuk bëri për të qeshur, ne brenda rregullores nuk kemi të drejtën për të bërë mbledhje. Me aeroplan do ikim tek selia e PD se nuk është bërë linja hekurudhore. Zoti kryeministër ka futur tavën në furrë, ishalla nuk i digjet themi ne nga Lushnja”, tha ai./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Po gënjeni shqiptarët” / Deputeti i opozitës sulmon Ramën dhe Nikollën

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Kreu i grupit parlamentar të PD, Alfred Rushaj ka kërkuar përgjigjen nga kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla pse kryeministri Rama nuk është ende prezent pasi njoftoi se do të ishte në parlament në orën 17:00.

Përveç kësaj, Rushaj është shprehur se kryeministri po tallet me zgjedhësit e tij, dhe se Nikolla po pranon të thotë gënjeshtra në emër të tij.

Mirë që gënjen të gjithë shqiptarët, po ju gënjen edhe juve zonja kryetare?LEXO EDHE:  Korçë/ Nxjerr djalin për të lypur, akuzohet 37-vjeçarja

LEXO EDHE:  Niko Peleshi kryeson listën e kandidatëve në Korçë/ Kush është më i votuari nga PD

Këtu shoh kryeministrin që tallet me zgjedhësin e tij, shoh kryetaren e Kuvendit që pranon që në emër të kryeminsitrit të thotë gënjeshtra.

Do të ishte e udhës, të përgjigjeshit pse nuk erdhi në orën 5. Nuk është fjala për Edi Ramën, është fjala se nëpërmjet gojës së kryetares ka njoftuar se në orën 17:00 do të vijë përballë të ballafaqohet me diskutimet për programin”, ka thënë Rushaj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Zbulohet strategjia e Bashës për të hequr vëmendjen nga takimi i Berishës

Publikuar

-

Nga

Vijon prej mëngjesit seanca maratonë në Kuvend. Opozita me Bashën në krye, e kanë ndërprerë disa herë tashmë me justifikimin se duan Ramën në Kuvend.

Siduket Lulzim Basha po e shtyn seancën që të flasë gjatë kohës që do jetë live aktiviteti i Berishës, i cili nis në orën 18:00.

Basha po përpiqet të justifikohet dhe atij po i shërben edhe kryeministri Edi Rama me mungesën e prencës së tij.

LEXO EDHE:  Raporti i OSBE per politikanet, Rauning: e hartuam mbi bazen e te dhenave te shtypit

LEXO EDHE:  Korçë/ Nxjerr djalin për të lypur, akuzohet 37-vjeçarjaMegjithëse kryeparlamentarja Nikolla njoftoi se ai do mbërrinte  në Kuvend rreth orës 17:00, tashmë kanë kaluar më shumë se 40 minuta, dhe Basha ende nuk ka folur.

Siduket Luli po shpreson të ndajë mediat dhe ekranet në 2, gjatë fjalës së tij për të hequr vëmendjen nga takimi i ish kryeministit Sali Berisha me strukturat e PD në Tiranë./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE