Connect with Us

Komunikimi joverbal zbulon më shumë sesa fjalët

Life Style

Komunikimi joverbal zbulon më shumë sesa fjalët

Publikuar

-

Komunikimi joverbal zbulon më shumë sesa fjalët. Në fillimin e lidhjes asnjë mashkull nuk do t’ju tregojë se është i çmendur pas jush, por sjelljet e tij dhe gjuha e trupit i tregojnë ndjenjat e vërteta të tij.

– Jua prek dorën: Mashkulli i interesuar do ta zgjasë dorën dhe ta prekë tuajën, që të kuptojë se si do të reagojë prekja e tij dhe të kuptojë nëse ju pëlqen apo jo. Ai në fakt do të mundohet që të realizojë kontakt fizik çdo herë që do t’i jepet mundësia. Dhe ai në bazë të reagimit tuaj, edhe do ta kuptojë nëse do të hedhë hapin tjetër apo jo.

– Ju kap për dore kur ka njerëz: I dashuri i ri e vendos dorën e tij në pjesën e poshtme të shpinës, apo ju kap për dore kur kaloni me të në ndonjë vend që ka shumë njerëz, që të mos humbeni. Me këtë ai tregon se është i interesuar për ju, pasi meshkujt tregojnë interes me sjelljet e tyre mbrojtëse. Po ashtu, ai me këtë dëshiron t’ua bëjë me dije vardisësve tjerë potencialë se ai është me ju dhe se duhet të qëndrojnë sa më larg teje.

LEXO EDHE:  Nënat e forta u përsërisin vajzave këto fjalë

– Ulet pranë jush: Në takimet e para ai ulet përballë jush, por kur gjërat do të fillojnë të bëhen më serioze, ai do të ulet pranë jush pasi ashtu do t’ju ndjejë më të afërt.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Zbulohet surpriza/ Andi Shehi pjesë e klipit të këngëtares së njohur

Publikuar

-

Nga

Zbulohet surpriza/ Andi Shehi pjesë e klipit të këngëtares së njohur

Andi Shehi është një nga konkurrentët, i cili është përfolur shumë në mediat rozë pas daljes nga Përputhen.

Loja e tij me Tean, zemëroi të gjithë publikun të cilëti kryqëzuan në rrjetet sociale me komentet e tyre.

Por pas bujës së madhe, Andi ka vijuar me aktivitet e tij. Ai është bërë pjesë e një prej klipit më të ri të këngëtares Shkenda Dubovca, këngës “Si dikur”.

Kujtojmë se Andi jashtë emisionit është përfolur për një lidhje dashurie me ish konkurrenten Melisa Lleshi.

LEXO EDHE:  Hiqej si lypës/Pas vdekjes së tij u zbulua e vërteta shokuese

LEXO EDHE:  “Qani për mua vetëm 20 minuta”, fjalët e zgjuara dhe të guximshme të 9-vjeçarit me kancer para se të “ikte”

Së fundi pas deklaratës së Tea, Andi ka reaguar duke thënë se pasi të shtojë 30 mijë ndjekës në Facebook do të tregojë deklarata të forta për Tean dhe jetën e tij private./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Nuk ndalet Sara e Përputhen/ Vijon me fotot provokuese

Publikuar

-

Nga

Sara Malaj është një nga konkurrentet më të komentuara të Përputhen.

Pak ditë më parë ajo ndezi rrjetin duke publikuar një foto ku shfaqej gjysmë e zhveshur dhe zbulonte tatuazhet që kishte në trup.

Ndërkohë ajo vijon me fotot provokuese. Së fundi ka dhuruar një pozë shumë të nxehtë të cilën e ka ndarë me ndjekësit në rrjetet sociale.

Ajo shfaqet e veshur me një xhaketë të zezë, ku lehtësisht duket se nuk mban reçipeta, si dhe tregon këmbët./ CNA.al

 

LEXO EDHE:  Nënat e forta u përsërisin vajzave këto fjalë

LEXO EDHE:  Bleona Qereti ka dy fjalë për Albërije Hadërgjonajn: “Si është puna me familjen tuaj?!”

 

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Andi zbulon kush fshihet pas fotos së Jasminës/ Komenti i saj nuk pritej: A mund…

Publikuar

-

Nga

Andi zbulon kush fshihet pas fotos së Jasminës/ Komenti i saj nuk pritej: A mund…

Jasmin Kadriu dhe Andi Artani janë një nga çiftet që po formohen në Përputhen. dyshja ka patur shumë zënka dhe debate mes tyre dhe duket se vijonë edhe pasi janë deklaruar vetëm për nëjri-tjetrin.

Së fundi Jasmina ka publikuar një foto ku andi tregon se është fotografi.

Vetëm një dorë e artistit din me qit në foto një artiste kshtu si ti. Hint: Artisti që ka qit në foto jam une 🤫 veq mos folni ju. ❤️❤️❤”, shkruan ai.

Më pas Jasmina ka reaguar duke iu drejtuar se për një herë të vetme duhet të mendonte për të dhe jo për veten.

LEXO EDHE:  Hiqej si lypës/Pas vdekjes së tij u zbulua e vërteta shokuese

LEXO EDHE:  Agjensitë amerikane të zbulimit: Irani dhe Rusia sulmojnë sërish zgjedhjet në SHBA

Më pas ai e merr me të mira duke i shkruar: “A ti je dritë”/ CNA.al

LEXO TE PLOTE