Connect with Us

Ivica Daçiç, një kafe me Hashim Thaçin në Prishtinë

Foto Dite

Ivica Daçiç, një kafe me Hashim Thaçin në Prishtinë

Publikuar

-

Pjesë e konferencës më të madhe të organizuar në Prishtinë Ivica Daçiç, ministër i Punëve të Jashtme të Serbisë ka shfrytëzuar rastin për të pirë edhe një kafe me homologun e vet kosovar, Hashim Thaçi, ish-interlokutor në dialogun e Brukselit.

Po ashtu, në mesin e pjesëmarrësve në konferencë janë edhe ministrat e jashtëm dhe ata të infrastrukturës të vendeve të rajonit si dhe Komisionari i Bashkimit Evropian për Politikë të Fqinjësisë Evropiane dhe Negocim të Zgjerimit, Johanes Hahn.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Foto Dite

Foto lajm/ Murrizi me kolegët në majë të Korabit për të sfiduar listat e mbyllura

Publikuar

-

Nga

Fotolajm/ Murrizi me kolegët në majë të Korabit për të sfiduar listat e mbyllura

Deputetët e opozitës parlamentare, kanë zgjedhur malin e Korabit për të kaluar fundjavën.

Bëhet fjalë, jo për grupimin e atyre që u bënë lajm për dakordësinë e votës pro për marrëveshjen e 5 qershorit, por për ata që konsideruan arritje të opozitës parlamentare dakordësinë e Kryeministrit Rama për hapjen e listave për deputet.

Deputetët Ylli Shehu, Myslim Murrizi, Halit Valteri, Halil Jakimi, Korab Lita, Alban Zeneli e  Arlind Çarçani kapën “majën” e Korabit për të treguar këmishën e forcës përballë politikës së vjetër. /CNA.al

 

LEXO EDHE:  Kërkesa e Listës Serbe mund të zbatohet

LEXO EDHE:  Foto-Kishte ardhur nga Austria për pushime/ Zhduket pa gjurmë 15-vjeçarja

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Fotolajm/ Fëmijët shtyjnë furgonin e shkollës

Publikuar

-

Nga

Disa fëmijë me çanta në shpinë, janë fotografuar duke shtyrë një furgon buzë rrugës, në Barbullush të Shkodrës.

Mesa duket furgoni që ata po shtyjnë është pikërisht mjeti me të cilin ata udhëtojnë drejt shkollës.

Pranë tyre ndodhet edhe një grua, por që nuk dihet nëse është prind i ndonjërit prej fëmijëve apo mësuesja e tyre.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Fotolajm/ “Cannabis Store” në Itali

Publikuar

-

Nga

“Cannabis Store Amsterdam” është një dyqan-kafe, me produkte me bazë kanabisi, dhe ndodhet në Firence të Italisë dhe jo vetëm.

Ky është një rrjet dyqanesh, “tabacco”, të cilin mund ta gjesh edhe në disa qytetet të tjera të Italisë.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: