Connect with Us

Aplikacioni qe ju kujton se keni harruar çadrën diku

Teknologji

Aplikacioni qe ju kujton se keni harruar çadrën diku

Publikuar

-

Humbja e një çadre është pjesë e jetës – e cila shpesh ju ‘përmbyt’ në shi që kushton të paktën 15 $. Por ideja e biznesit Davek në New York, i njohur për shitjen e cadrave, ka zhvilluar një koncept për t’u siguruar që çadrën nuk do e haroni më në asnjë vend.

Kompania kohët e fundit lancoinjë fushatë Kickstarter për të mbledhur fonde për Davek Alert Umbrella, një produkt 125 $që përmban një çip me Bluetooth që ju njofton në qoftë se ju e keni lënë rastësisht atë diku.Produkt, i cili është në dispozicion në ngjyrë të zezë dhe blu, aktualisht është shitur për $ 99 për për persona që e kanë mbështetur fushatën dhe të cilët e porosisin deri 12 prill.

Umbrella2-640x426

Çadra sinkronizohet me pajisjet Android, iOS dhe me një aplikacion përkatës që gjurmon distancën midis smartfonit tuaj dhe çadrës. Nëse aplikacioni vëren që ndodhen 30 fee larg nga cadra, atëherë programi ju dërgon një mesazh në telefonin tuaj.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Keni nevojë për një smartphone të ri?/ Zbuloni se kur është momenti i duhur për ta patur

Publikuar

-

Nëse keni ndërmend të blini një telefon të ri iu këshillojmë të mos e bëni tani. Vetëm në dy muaj, kompanitë më të mëdha në botë, duke përfshirë Apple, Google dhe Samsung do të nxjerrin modelet më të reja të telefonave për vitin 2019.

Nxjerrja në shitje e këtyre produkteve më të shitura do të bëjë që çmimet e smartphonëve të tjerë të jenë në ulje.

Në këtë mënyrë ju do të keni mundësinë të përfitoni një telefon më të mirë nëse tregoni dhe pak më shumë durim./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Video/ Lindja e një fëmije në hapësirë, ja çfarë pamje do të kishte

Publikuar

-

Nëse njerëzit do të sillnin në jetë një fëmijë në hapsirë do të kishte shumë ndryshime me fëmijët që lindin në Tokë. Së pari do të ndikohej nga graviteti zero i mjedisit.

Në një term tjetër, bebet e lindura në hapësirë do të kishin një pamje krejt ndryshe nga bebet që lindin në Tokë.

Në fund të fundit kjo është ende e pamundur pasi ekzistojnë rreziqe  të cilat duhet të rregullohen para lindjes së fëmijës së parë në hapësirë./ CNA.al, Marrw nga Insider.com

LEXO TE PLOTE

Life Style

Apple me surpriza/ Së shpejti do të sjellë rrjetin 5G

Publikuar

-

Sipas një shënimi të përditësuar nga analisti Ming-Chi Kuo i cituar nga MacRumors, Apple do të sjellë tre modele iPhone me shpejtësi të internetit 5G në vitin  2020.

Kuo, një vëzhgues i respektuar i Apple, fillimisht kishte thënë se dy nga tre iPhone të ardhshëm do të kenë sshpejtësi naviguese 5G, dhe gjtihashtu Apple do të shtonte aftësinë për të gjitha pajisjet e reja.

Sipas Kuo, Apple ka burime më të mëdha për zhvillimin e 5G në iPhone pasi bleu biznesin modem të Intel në një marrëveshje prej 1 miliard dollarësh.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: