Connect with Us

Pascal Craymer një bombë me të kuqe

Fashion

Pascal Craymer një bombë me të kuqe

Publikuar

-

Modelja Pascal Craymer duket një super bombë me këtë fustan të kuq. Ajo ka qenë e pranishme në një party në Londër, ku ka marr vëmendjen e të gjithëve sepse ky fustan i nxjerr në pah format e saj të shkëlqyera fizike. Dekolteja e hapur ka qenë një nga detajet më evidente të fustanit dhe që e ka bërë Pascal, të komentohet gjatë ngë të gjithë. Aktualisht modelja është beqare, prandaj të gjithë djemtë që duan të guxojnë e kanë rrugën e lirë.

LEXO EDHE:  FOTOT-Bjondina e ëmbël dhe seksi “çmend” ndjekësit me hiret e saj

pascal pascal1 pascal2 pascal3 pascal4

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Fashion

15 këshilla që çdo femër duhet të dijë për xhinset

Publikuar

-

Nga

Xhinset nuk do të dalin kurrë nga moda. Mund të ketë modele dhe trende të reja të tyre por që xhinset do na shoqërojnë gjithmon, kjo është e sigurt. Për këtë arsye ka disa gjëra që të gjitha vajzat duhet të dinë kur vjen puna tek përzgjedhja dhe veshja e tyre.

Më poshtë do të lexoni 15 këshilla që duhet të keni parasysh kur vendosni të blini një palë xhinse të reja.

1.Xhinset nuk duhet të lënë gjurmën e butonit ose të qepjes anësore mbi lëkurë për shkak se janë tepër të ngushta, ose të në kundërt do të hasni probleme me qarkullimin e gjakut.

2.Nëse ulesh, askush nuk duhet të shoh në çfarë ngjyre janë të brendshmet e tua.

3.Xhinset e ngushta nuk kanë ikur nga trended. Ki parashysh, mëso cilat marka dhe modele të shkojnë më shumë. Tendencat shkojnë e vijnë, por nëse xhinset e ngushta të rrinë mirë, mos iu nda.

4.Veshja e xhinseve nuk duhet të jetë aktivitet fiskulture për ty. Nëse të duhet të mbash frymën dhe të duhen 60 sekonda për t’i mbërthyer, ato nuk janë xhinset e duhura për ty, më mirë leri fare, sado të bukura të jenë.

LEXO EDHE:  Chloe Goodman na i tregon të gjitha

LEXO EDHE:  Ëndrra e çdo mashkulli/ Fotot më të zjarrta të Beniada Nishanit5.Mos harro fuqinë e kaviljeve: Xhinset treçerekshe ose ato pas këmbëve tregojnë pjesën më seksi të trupit të një femre: kyçet e këmbëve! Zgjidhni xhinse që zbulojne të paktën komplet kyçin e këmbës.

6.Gjej çizmet perfekte që shkojnë me të gjitha llojet e xhinseve. Ato do bëhen simbol i stilit tënd dhe do duken gjithmonë e më mirë.

7.Mos vish xhinse me aq shumë të çara sa kur të shkosh të takosh gjyshërit, të të japin lekë për një palë pantallona sepse do mendojnë që nuk ke para për të blerë një palë të reja.

8.Duhet të kesh të paktën një palë xhinse që t’i tregojnë vithet bukur. Nëse nuk ke, provo një palë Levi’s 501. Janë thjesht perfekte.

9.Nuk duhet t’i lash aq shpesh xhinset që nuk kanë vetinë të zgjerohen. Në të vërtetë ato përmirësohen në çdo veshje. Ndërsa xhinset që zgjerohen, po t’i lash do ngushtohen menjëherë. Dhe forma e rrumbullakosur e vitheve do zhduket!

10.Laji xhinset mbrapsht nëse nuk e ke bërë më parë. Kështu ruajnë ngjyrën./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Fashion

Duhet t’i hiqni nga garderoba/ Katër trende veshjesh që nuk janë më në modë

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

Moda është gjithmonë në ndryshim. Shumë tendenca të së kaluarës na rikthehen ashtu siç ka shumë tendenca që qëndrojnë vetëm për një vit maksimumi.

Për të evituar shpenzimet e tëpërta ne kemi një këllillë për ju. Sigurohuni që të keni gjërat bazë që janë gjithmonë në modë, duke rifreskuar vetëm disa detaje të garderobës tuaj vit për vit.

Më poshtë do të shihni 4 modele veshjesh që nuk janë më në modë dhe me çfarë mund ti zëvendësoni.

       1.Supersize puffers zëvendësohen nga modelet klasike

Puffers e mëdha në masë ishin një gjetje interesante për botën e modës por tani ato po humbasin popullaritetin e tyre. Pavarësisht se rrobat e masave të mëdha janë ende në modë në përgjithësi, puffet e mëdha po humbasin pozicionin e tyre duke u zëvendësuar nga modele klasike.

        2.Parkas me lesh po zëvendësohen nga xhupat e lëkurës (xhaketa aviatorësh)Rreth 2 vjet më parë, pothuajse të gjithë kishin një pallto si kjo dhe leshi me ngjyrë ose natyral ishte një ndër elementët më të gjetur të këtij modeli. Por sot, një veshje e tillë dimërore i përket të kaluarës. Tani, xhaketat e aviatorëve dhe palltot e gjata janë në modë, duke zëvendësuar krejtësisht parkat.

LEXO EDHE:  Nicole Trunfio edhe mami dhe seksi

LEXO EDHE:  Një nga modelet më s*ksi të Instagramit/ Fotot më të nxehta të Brielle Biermann

      3.Jelekë prej gëzofi që duken të gufuara dalin nga moda

Kjo nuk ka të bëjë vetëm me përdorimin e gëzofit natyral – sepse edhe gëzofi fals është duke u përdorur më pak këtë dimër. Jelekët e gëzofit janë në rregull, për sa kohë që nuk e kanë këtë stil vemje. Stilistët rekomandojnë që këto jelekë të zëvendësohen me fustane pa mëngë dhe xhaket/triko me ngjyra dhe textura të ndryshme.

      4.Kapuçët me majë të madhe dhe dekoracione do të zëvendësohen me kapelet Beanie

Një lloj i ri kapuçësh do të jetë në mod këtë sezon duke lënë pas kapuçët me majë të madhe dhe dekoracione të sezonit të kaluar. E njëjta vlen edhe për kapelet me rruaza, lule dhe dekorime të tjera të lezetshme.Në vend të këtyre, dizajnerët nxjerrin në pah modele më klasike, madje edhe kapelet fedora po kthehen.

Kapelet Beanie tani janë më moderne. Ky model është i mirë për të gjitha llojet e fytyrës dhe universal për çdo veshje dimërore. Po ashtu, ai mund të vishet me puffers, pallto dhe pallto prej leshi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Fashion

Të thjeshta dhe praktike/ Kombinimet që do na duhet patjetër gjatë këtij sezoni

Publikuar

-

Nga

Të gjithë ne duam të dukemi bukur. Por njëkohësisht duam të dukemi komodë. Bukuria dhe komoditeti mund të dukën larg njëri-tjetrit por është e mundur të dukëmi bukur dhe njëkohësisht të ndihemi shumë rrehat.

Më poshtë do të shihni disa kombinime që duhët ti provoni të gjithë sepse janë shumë praktike dhe të thjeshta.

1.Një xhup i fryrë “puffer” dhe një kostum sportiv është kombinimi i momentit i cili ishte gjithashtu edhe vjet shumë në trend!

2.Vendosni një pallto mbi çfarëdo lloj veshje dhe ja ku krijuat një pamje klasike, pavarësisht se çfarë këni veshur poshte

LEXO EDHE:  E shtrirë në vaskë duke pritur pizza-n/ Këngëtarja shqiptare “çmend” ndjekësit me foton seksi

LEXO EDHE:  E shtrirë në vaskë duke pritur pizza-n/ Këngëtarja shqiptare "çmend" ndjekësit me foton seksi3.Të apasionuarave pas modës, nuk mund t’ju ketë shpëtuar kombinimi: Fund + pulovër.

4.Një veshje “me disa shtresa”, do të thotë praktikisht “të vishemi trashë”, por me stil. Palltot maxi, pulovrat me thurje, këmishat etj, janë disa nga elementet për një veshje të tillë.

4.Gjasat janë që ju të keni një palë xhinse “skinny” në garderobën tuaj. Me një pallto të ngjashme, ju ndryshoni tërësisht veshjen tuaj. Këshillë: një palë xhinse të gushta duhet patjeter ti keni në garderobën tuaj.

LEXO TE PLOTE