Connect with Us

Hollivud, vidhet fustani me perla i veshur në Oskar

Kuriozitete

Hollivud, vidhet fustani me perla i veshur në Oskar

Publikuar

-

Fustani me perla i veshur në një nga aktivitetet e ceremonisë së ndarjes së çmimeve Oscar të këtij viti është vjedhur, deklaroi policia. Veshja e realizuar nga Calvin Klein, e aktores fituese të çmimit Oscar, Lupita Nyong, kap vlerën e 133 mijë eurove.

Policia thotë se fustani, i dekoruar me 6 mijë perla të bardha, u mor nga dhoma e hotelit të Nyong’o në West Hollywood të mërkurën.

Departamenti i Sherifit të Los Angeles tha se aktorja nuk ishte në dhomë në momentin e vjedhjes.
Fustani ishte një nga më të bukurit në tapetin e kuq të Oskarëve të këtij viti.
Nyong’o i tha agjencisë Reuters se ajo kishte ndihmuar në dizenjimin e fustanit, frymëzuar nga oqeani.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Imazhi i trishtueshëm i një zogu që po vdes nga një infeksion viral / I jepet çmimi i parë në konkursin ndërkombëtar të fotografive të ekologjisë

Publikuar

-

Nga

Një imazh i mrekullueshëm i një zogu “Frigatebird” që po vdes nga një infeksion viral në Guiana Franceze i është dhënë çmimi i parë në konkursin ndërkombëtar të fotografive të ekologjisë.

Fotografia fituese, e kapur nga David Costantini nga Muséum National d’Histoire Naturelle në Paris, tregon zogun e detit të sëmurë me shenja të qarta të një sëmundje virale nga e cila nuk ka gjasa të shërohet.

‘Imazhi i fuqishëm i David Constantini ilustron se ka specie të tjera të prekura thellësisht nga viruset dhe këto procese janë pjesë e natyrës dhe e mjedisit tonë,’ thanë redaktorët e seksionit të BMC Ecology Luke Jacobus dhe Josef Settele, të cilët rekomanduan hyrjen fituese.

Ata shtuan se është “diçka që duket veçanërisht e rëndësishme në kohën e pandemisë aktuale”.Konkursi u krijua për t’i dhënë ekologëve mundësinë për të ndarë aftësitë e tyre kërkimore dhe fotografike, dhe për të festuar kryqëzimin e artit dhe shkencës. Fotografi David Costantini tha: ‘Unë bëra fotografinë në Guiana Franceze, ku shpërthimet virale prekin çdo vit një popullsi të frigateve.

LEXO EDHE:  Tentoi të vjedhë minimarketin/ Policia i bën “gjëmën” hajdutit

LEXO EDHE:  Korçë/ Tentoi të grabisë një automjet, arrestohet 20 vjeçari

“Një projekt hulumtues në vazhdim po përpiqet të përcaktojë shkaqet dhe pasojat e kësaj sëmundje dhe të gjejë zgjidhje për ruajtjen e popullatës lokale të frigatebird.” Një frigate e sëmurë ishte midis disa kafshëve të paraqitura në konkursin e shtatë të BMC Ecology Image.

Grupi eklektik i imazheve, i cili gjithashtu përfshin meerkats boshe dhe një majmun femër Gelada, tregon ‘bukurinë dhe larminë e jetës në planetin tonë’ si dhe marrëdhëniet e ndërlikuara të saj, sipas ekipit që qëndron pas konkursit.

Vrapuesi kryesor ishte një pamje shumëngjyrësh e një hardhucë ​​jeshile pyjore që mat deri në 25 inç nga koka e saj deri tek bishti, gjendet në kodrat e Indisë dhe Sri Lanka./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Bukuria deri në perfeksion e Lady Dianës/ Ja çfarë thonë studiuesit

Publikuar

-

Nga

Perfeksioni i portretit të saj është shpjeguar nga një kirurg profesionist, i cili ka studiuar raportin e artë dhe ideal të bukurisë dhe harmonisë në tiparet e fytyrës së princeshës Lady Diana!

Ekziston një formulë shkencore që konfirmon përsosjen e parametrave dhe tipareve të fytyrës të së ndjerës Lady Diana.

Fytyra, hunda, vetullat janë disa nga karakteristikat e marra në konsideratë nga Julian De Silva, një kirurg i njohur në Qendrën për Kirurgji Kozmetike & Plastike në Londër, i cili ekzaminoi fytyrat e disa personaliteteve reale përmes formulës së Seksionit të Artë, në të cilit Grekët e lashtë bazuan idealin e tyre të bukurisë.

Sipas ekzaminimit të tij, vetëm ish-gruaja e princit Charles të Anglisë ishte në krye të renditjes, si një portret perfekt i ekzaminuar nga eksperti, duke marrë rezultatin më të lartë (89.05%), pak më të lartë se ajo e Ranias së Jordanisë (88.9%).LEXO EDHE:  Tentoi të vjedhë minimarketin/ Policia i bën "gjëmën" hajdutit

Sepse fytyra e Lady Dianës është gati perfekte! Fytyrat e princeshave të ekzaminuara ishin të izoluara në disa elementë, në mënyrë që të mund të vinin në pah pikat e forta dhe të dobëta të secilës.

LEXO EDHE:  Korçë/ Tentoi të grabisë një automjet, arrestohet 20 vjeçari

Sipas sistemit të kompjuterizuar të hartës së fytyrës, bazuar në parimet e përdorura nga Leonardo Da Vinci në Man Vitritvian, balli dhe vetullat e Lady D ishin pothuajse të përsosura, ndërsa buzët e saj ishin shumë të holla dhe mjekra e saj nuk ishte shumë klasike.

Rania e Jordanisë, nga ana tjetër, dallon për mjekrën e saj klasike dhe buzët e përsosura, por pak problem raportohet detaji i gjerësisë së hundës dhe madhësia e ballit. Vendi i tretë për Grace Kelly-n, me një pozicion gati të përsosur të syve./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

6 vjeçari me trupin me muskuj/ Stërvitet çdo ditë për të arritur ëndrrën e tij më të madhe

Publikuar

-

Nga

6 vjeçari me trupin me muskuj/ Stërvitet çdo ditë për të arritur ëndrrën e tij më të madhe

Sporti është aktiviteti i përsosur për fëmijët, i cili mund të sigurojë rritje të shëndetshme dhe t’i lërë ata të lëshojnë energjinë e tyre. Sidoqoftë, ky djalë i vogël është atletik në një nivel krejtësisht tjetër. Në moshën vetëm 6-vjeçare, djali iranian Arat Hosseini duket si një atlet profesionist. Sporti u bë jeta e tij për një arsye të mirë ai ka një qëllim të rëndësishëm për të arritur.

Ky djalë i jashtëzakonshëm u bë i famshëm pasi babai i tij postoi një video interesante të tij në Instagram. Vetëm në moshën 3 vjeç, Arati po shkallëzonte muret në shtëpinë e prindërve të tij. Më vonë, kur ai u bë 4 vjeç, babai i tij filloi të postojë më shumë video nga ai duke luajtur futboll , dhe njerëzit filluan ta donin atë.

Arat stërvit çdo ditë dhe ka arritur të arrijë një fizik me mendje, që shumë të rritur madje mund ta kenë zili. Por muskujt e tij nuk janë e vetmja gjë për të cilën mund të krenohet. Falë stërvitjes së tij, ai është në gjendje të kryejë disa poza të ndërlikuara gjimnastike dhe bëmat atletike.

LEXO EDHE:  190 mijë euro vjedhje/ Arrestohet 22-vjeçari shqiptarE gjithë kjo përpjekje ka një qëllim të veçantë për të riun Arat. Në të ardhmen, djali ka ëndërr të bëhet një lojtar i shquar i futbollit, ashtu si idhujt e tij, Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi . Ai nuk ka kohë për të humbur dhe merr pjesë në trajnimet e futbollit çdo ditë.

LEXO EDHE:  Çim Peka pranon vjedhjen/ Bën bashkëpunëtor Lulzim Bashën

Babai i Aratit, Muhamedi, kujdeset mirë për djalin. Ai e vuri re talentin e djalit të tij që në një moshë shumë të re dhe që prej asaj kohe ka udhëhequr trajnimin e tij dhe monitorimin e përparimit të tij. Për të ndihmuar zhvillimin e potencialit të tij, familja e Aratit madje u transferua në Liverpool, Angli nga Irani.

Aktualisht, djali stërvitet në Akademinë Liverpool. Një nga autoritetet e Klubit të Futbollit Liverpool u befasua kur pa Aratin dhe talentin e tij. Pas kësaj, përgatitjet u bënë që Arati të bashkohej me Akademinë Liverpool, ” tha babai i tij. Përveç kësaj, shumë klube të tjera të futbollit anglez dëshirojnë të nënshkruajnë një kontratë me djalin, kështu që Arat merr shumë oferta./ CNA.al

LEXO TE PLOTE