Connect with Us

Thyhet rekordi i udhëtimit me balonë

Showbizz

Thyhet rekordi i udhëtimit me balonë

Publikuar

-

Pilotët e një balone të mbushur me helium, qe po fluturojnë mbi Oqeanin Paqësor, të premten e 30 janarit, thyen rekordin e kohëzgjatjes së udhëtimit me një balonë të tillë, duke shënuar më shumë se 138 orë në ajër.

Pilotët Troy Bradley dhe Leonid Tiukhtyaev u drejtuan drejt jugut, përgjatë bregdetit të Kalifornisë, kur ata tejkaluan rekordin e deritani me kohëzgjatje prej 137 orësh, 5 minuta dhe 50 sekonda.

LEXO EDHE:  “Opozita ka vazhduar një avaz”/ Rama: Balonë tabake pa bisht

Ky rekord ishte vendosur në vitin 1978 kur Ben Abruzzo, Maxie Anderson dhe Larry Neëman bënë fluturimin e parë trans-Atlantik me balonë.

Kur u shënua rekordi i ri, pjesëtarët e ekipit të kontrollit të misionit brohoritën dhe mbajtën në duar telefonët e tyre për të dokumentuar këtë moment.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Showbizz

Përkëdhelje, përqafime, shikime dhe flirte/ Si do të përgjigjet Donaldi për raportin me Beatrix

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Afrimiteti mes Donaldit dhe Beatrixës po komentohet pafund në rrjetet sociale po ashtu edhe brenda shtëpisë së Big Brother Vip.

Nga momentet që Trixa dhe Donaldi po kalojnë brenda Big Brother po tregojnë se ka një pëlqim mes tyre.

Në një bisedë, Dj Pm ka pyetur Donaldin se si do të përgjigjet nëse do ta pyesin në lidhje me raportin me Trixën.

LEXO EDHE:  Turizmi hapsinor/ Së shpejti udhëtime në stratosferë dhe fluturime komerçiale

LEXO EDHE:  “Opozita ka vazhduar një avaz”/ Rama: Balonë tabake pa bisht

Donaldi është shprehur se ai nuk i bën gjërat kot dhe se do të thotë çfarë t’i vijë në moment.

Se di, ça të më vij, s’bëj gjë kot, se kam vështirë të flas”, ka thënë Donaldi./ CNA.al 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Big Brother Alb VIP Edition (@bigbrotheralb_vip)

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Momente intime mes Beatrix dhe Donaldit/ Çfarë po ndodh mes dyshes?

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Pas daljes së Semit, raporti mes Donaldit dhe Beatrixës duket se po bëhet edhe më i ngushtë.

Të gjithë banorët brenda shtëpisë po aludojnë se mes tyre ka pëlqim dhe për këtë ata bazohen tek veprimet e tyre.

Brenda shtëpisë ata po shfaqen çdo herë e më të afërt.

Së fundi nuk kanë munguar as momentet intime mes tyre, kur Trixa shihet e shtrirë në prehrin e tij ndërsa Donaldi e përkëdhel tek dora.

Një moment tjetër, i cili po komentohet shumë në rrjet është mënyra se si Donaldi sheh Trixën teksa ajo fle.

LEXO EDHE:  E quajti “balon tabake”/ Ish-deputetja e PD i kthet keq Ramës: Mësues vizatimi, kam diplomë në ekonomi

LEXO EDHE:  “Opozita ka vazhduar një avaz”/ Rama: Balonë tabake pa bisht

Nuk dihet se si do ta komentojnë Donaldi dhe Beatrix këtë raport të tyre, por ndjekësit tashmë e kanë shumë të qartë atë që po ndodh./ CNA.al

 

 View this post on Instagram

 

A post shared by Big Brother Alb VIP Edition (@bigbrotheralb_vip)

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Big Brother Alb VIP Edition (@bigbrotheralb_vip)

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Më shau nga robt dhe më kërcënoi”/ Antonela flet për sherrin me Valonin

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Antonela Berisha edhe pse ka pak ditë që është bërë pjesë e Big Brother Vip është ambientuar shumë shpejt me banorët dhe ka filluar menjëherë lojën.

Ajo është përfshirë në shumë debate me banorët e tjerë.

Antonela në një bisedë me Donaldin ka treguar pse është prekur nga Valoni dhe ka qarë.

Ajo shprehet se Valoni e ka ofenduar shumë keq madje është ndjerë dhe e kërcënuar nga ai.

LEXO EDHE:  Turizmi hapsinor/ Së shpejti udhëtime në stratosferë dhe fluturime komerçiale

LEXO EDHE:  Turizmi hapsinor/ Së shpejti udhëtime në stratosferë dhe fluturime komerçiale

Ta tha që më shau me rob. Nuk tallem, dhe më kërcënoi, më tha që do ma kishte kthyer kryet mbrapsh”, ka thënë ndër të tjera Antonela./ CNA.al 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Big Brother Alb VIP Edition (@bigbrotheralb_vip)

LEXO TE PLOTE