Connect with us

Sport

1-0, rezultati “Mbret” i Superiores

Publikuar

-

Pati fitore dhe humbje, asnjë barazim, pati gëzim dhe zhgënjime, pati ndryshim të kreut e hierarkisë në tabelën e klasifikimit, u luajt që nga Kukësi e deri në Korcë por të gjitha ndeshjet e javës së 17 të Kategorisë Superiore patën dhe një emërues të përbashkët. Të gjitha ndeshjet përfunduan me të njëjtin rezultat 1-0, një rast me të vërtetë i rrallë. Në një kampionat ku rivaliteti është në maksimum qoftë për titullin, Europën apo mbijetesën kujdesi është një kusht i panegociueeshëm, dhe në fakt një verifikim i thjeshtë i këtyre javëve të para të Kategorisë Superiore nxjerr në pah një fakt vërtet interesant. Rezultati 1-0 nuk ishte thjesht tendenca  e raundit të fundit, por ai mbretëron në gjithë sezonin e Superiores.

 

Në total në fushatën aktuale janë luajtur 85 ndeshje gjithsej, plot 30 prej të cilave kanë përfunduar me rezultatin 1-0. Plot 35% e takimeve të këtij edicioni kanë përfunduar në shifrat 1-0, cka përbën sipas të gjitha gjasave një rekord në gjithë Europën. Gjuha e ftohtë e shifrave që e dekreton rezultatin 1-0 mbret të këtij sezoni në Superiore, evidenton dhe peshën e rëndë që ka një gol në futbollin shqiptar, ku praktikisht një gol përkthehet në tre pikë, inflacion vërtetë marramendës ky për vlerën e një finalizimi në Kategorinë Superiore. A është kjo fryt i një kampionati nën logon e motos së famshme, “Sulmi kënaq tifozët por mbrojtja fiton trofetë?” Për të vërtetuar dicka të tillë, duhen pritur llogaritë e fundit.

LEXO TE PLOTE
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Partizani mund Flamurtarin/ Një hap larg kupave të Evropës

Publikuar

-

By

Partizani arriti të mposhtë Flamurtarin në atë që është quajtur si kryendeshja e javës së 26 të kampionatit shqiptar të futbollit. Partizani mposhti Flamurtarn duke fituar minimalisht 1-0, me një gol të Edgar Çanit. Në pjesën e parë, të dyja skuadrat patën rastet e tyre për të shënuar, por nuk ditën të shfrytëzonin.

Më pas, në të dytën Dalipi vendosi të hedhë në fushë Edgar Çanin, dhe ky ndërrim rezultoi fitues, pasi në minutën e53′-të, arriti të ndëshkojë Flamurtarin e Vlorës, duke u pozicionuar një hap më pranë kupave të Evropës. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sport

“Luftë” për një vend në kupat e Evropës/ Mbyllet pjesa e parë mes Partizanit dhe Flamurtarit

Publikuar

-

By

Ka përfunduar pjesa e parë e përballjes mes Partizanit dhe Flamurtarit në stadiumin, “Selman Stërmasi”, ku të dy skuadrat “luftojnë” për një vend në kupat e Evropës.

Pavarësisht përpjekjeve nga të dyja skuadrat për të kërcënuar portat kundërshtare, 45 minutat e para kanë përfunduar me porta të paprekura. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Artan Hoxha shpërthen ndaj FSHF-së: Masakroi Vllazninë me gjyqtarin “dështak”…

Publikuar

-

By

Gazetari investigativ, Artan Hoxha, ka sulmuar Federatën Shqiptare të Futbollit, pas humbjes së skuadrës së Vllaznisë ndaj Kukësit në stadiumin “Zeqir Ymeri”.

Gazetari Hoxha ka kontestuar fitoren e Kukësit, ndërsa shprehet se sot Vllaznia u masakrua nga gjyqtari i FSHF-së, i cili ka dështuar në testet e FIFA-s.

Ja komenti i plotë i gazetarit Artan Hoxha për ndeshjen Kukësi-Vllaznia:

FSHF masakron Vllaznine me gjyqtarin qe deshtoi ne testet e FIFA-s

Me 16 shkurt 2018 klubi me i vjeter i historise se futbollit Shqiptar, KF Vllaznia mbushi 99 vite nga dita e krijimit dhe ka hyre tashme ne 100 vjetorin e historise se tij.
Por sot pasdite ne Kukes, Vllaznia u trajtua sikur te ishte nje skuader kalimtare ne superlige nga gjykimi skandaloz.
Me shume se humbja 2-0 sot, Vllaznia u demtua qellimisht per ndeshjet e radhes. Gjyqtari Hamitaj, te cilin FSHF e kishte referuar si gjyqtar te FIFA-s, por deshtoi ne testimet e saj, akordoi kunder Vllaznise 1 karton te kuq te padrejte ndaj sulmuesit kryesor Xhevahir Sukaj, i cili nuk do luaj ne ndeshjen e radhes, dhe nuk dha nje 11-metersh 100% te sakte per Vllaznine.
Sikur te mos mjaftonte vetem kjo, gjyqtari akordoi ne dem te Vllaznise 7 kartona te verdhe ne vetem 14 faulle te shkaktuara nga Shkodranet.
Dhe kur te ndodh ne fund te majit si e kam paralajmeruar qe ne janar, se FSHF ka piketuar Vllaznine per ta rrezuar nga kategoria(larg qofte te me dale parashikimi) pikerisht ne vitin e 100 vjetorit te themelimit te saj, mos me thoni qe ky nuk do jete “suksesi” i radhes i Don Dukes. Gjate mbreterimit te tij ne krye te FSHF-se, Duka ia doli qe te rrezoje nga kategoria njera pas tjetres, skuadrat me te medha dhe me historike, fillimisht Flamurtarin, Besen, Partizanin, Dinamon, Elbasanin, Tiranen dhe tash sefundi Vllaznine.
Dhe mos harroni, Duka u zgjodh per here te pare ne 2002, president i FSHF-se me ndihmen dhe mbeshtetjen e forte te ish-presidentit te vrare te Vllaznise Myftar Cela,(presidenti qe nen drejtimin e tij i dha dy titujt e fundit kampion kombetar Vllaznise) dhe u votua per te marre mandatin e peste me 7 shkurt 2018, nga pronarja aktuale e Vllaznise se Shkodres, kryebashkiakja Voltana Ademi…. /CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

AKTUALITET

Kuriozitete00:15 - 20 March, 2018

Foto/ Netflix publikon filmat më horror që keni parë ndonjëherë

Netflix ka një listë të filmave që tregojnë se janë aq të frikshme dhe  të tmerrshme sa përdoruesit e tyre...

Kuriozitete00:00 - 20 March, 2018

Paralizohet pasi qëndroi në tualet 30 minuta me telefon

Një burrë nga Chongqing, Kina kohët e fundit u bë i paralizuar si rezultat i uljes në tualet për një...

Kuriozitete23:50 - 19 March, 2018

A është ndarja ngjitëse?

Herë pas here, edhe kur duket se marrëdhënia juaj po shkon më së miri, ju ndieni se për pak do...

Kuriozitete23:40 - 19 March, 2018

Foto/ Adoleshentja bëhet ‘hero’ në Twitter pasi dhuron fustanin e maturës

Mika Riddik nga Maryland kuptoi se sezoni i maturës po vjen dhe se shumë vajza do blinin apo qepnin fustanin...

Kuriozitete23:30 - 19 March, 2018

Foto/ Nëse konsumoni për një orë, restoranti ju jep falas biftek 6 kg

Një restorant anglez shërben një biftek të madh me peshë 6 kg për të gjithë ata klientë trima që guxojnë...

Kryesore Show Biz23:20 - 19 March, 2018

Foto/ Modelja e rrobave të banjos pushton Barbados

Modelja e rrobave të banjës, Olivia Buckland, ka “shpërqëndruar” pushuesit në Barbados këtë të hënë , ndërsa ka ekspozuar linjat...

Kryesore Show Biz23:10 - 19 March, 2018

Pas disa vitesh mungesë në kinematografi, rikthehet Julia Roberts

Kinematografisë i kishte munguar Julia Roberts. Këtë herë aktorja do të vijë si protagoniste në një serial televiziv të realizuar...

Kryesore Show Biz23:00 - 19 March, 2018

Selena shijon pushimet luksoze/ Lë pas krahëve Justin Bieber

Lajmet për rikthimin e saj me Justin Bieber, dhe më pas për ndarjen e tyre po bëjnë konfuzë gjithë botën....

Kryesore Show Biz22:53 - 19 March, 2018

Linda Rei ekskluzive për intv.al: Zbulohen mesazhet, ja e vërteta e ”Vipave të Bllokut” [FOTO]

Sot pasdite mediat online shkruan për një përplasje mes “Vipave të Bllokut” dhe Linda Reit. Gjithçka nisi nga një video...

Kryesore Show Biz22:50 - 19 March, 2018

Kristina Baki rrëfen për “Fun Day” të vërtetën se pse mbulohet me shami [VIDEO]

Kristina Baki është një ndër modelet më të suksesshme shqiptare. Ajo u komentua shumë në rrjete sociale këto kohë edhe...

Life Style22:50 - 19 March, 2018

Zuckerberg në telashe!/ Presioni që i ushtrohet në të katër anët

Themeluesi dhe shefi ekzekutiv i “Facebook”-ut, Mark Zuckerberg po përballet me thirrje gjithnjë e më të shpeshta, që të paraqitet...

Aktualitet22:43 - 19 March, 2018

Vjehrri i Lulzim Bashës privatizoi shkëmbinjt dhe një pjesë deti në Vlorë

Një sipërfaqe e truallit, ku vjehrri i Lulzim Bashës kishte ngritur pallatin në Vlorë, pallatin të cilin me vendim qeverie...

Politikë22:42 - 19 March, 2018

Kryebashkiaku Xhuljani feston Novruzin në Tiranë dhe bën foto me Bashën

Ish kryebashkiaku i famshëm i New York Rudi Xhuljani do të festojë Vitin e Ri iranian (Festën e Sulltan Novruzit)...

Fashion22:40 - 19 March, 2018

Nxirrini në dritë të diellit/ Xhinset me motive të qëndisura janë sërish në modë!

Xhinset e disa viteve më parë po rikthehen dhe këtë sezon në modë. Xhinset me lule. Shumë prej nesh nuk...

Aktualitet22:36 - 19 March, 2018

Çdo të ndodh nëse marrëveshja e kufirit Kosovë-Mali i Zi nuk votohet nesër?

Nesër pritet të jetë dita vendimtare sa i përket mbylljes së kapitullit për ratifikimin apo jo të marrëeshjes së kufirit...

Aktualitet22:30 - 19 March, 2018

Gazetari paralajmëron publikimin e emërimeve të paligjshme në arsim

Gazetari Adriatik Doçi, i cili një ditë më parë publikoi një investigim personal lidhur me një skandal në Zyrën e...

Kuriozitete22:30 - 19 March, 2018

Video/ Studiuesit gjejnë peshkaqen të gjallë brenda vullkanit nënujor!

Kur shkencëtarët dërguan një kamera robotike brenda Kavachi (një vullkan nënujor në ishujt Soloman), nuk kishte asgjë që mund ti...

Aktualitet22:26 - 19 March, 2018

Artan Hoxha tregon përse gjyqtari ndërroi vendimin për kryebashkiakun e Lezhës

Gazetari Artan Hoxha, i pranishëm në studion e emisionit “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu, ka bërë një deklaratë të fortë...

Kryesore22:18 - 19 March, 2018

Analisti paralajmëron arrestimin e një kryebashkiaku/ Deputeti nxjerr emrin

Analisti Arjan Curri, i ftuar në emisionin “Studio e Hapur” në News24, ka paralajmëruar arrestimin e një tjetër kryetari Bashkie,...

Aktualitet22:09 - 19 March, 2018

Rrëfimi i personit që denoncoi grabitjen e pronave në Lezhë

Së bashku me të ftuarit e tjerë në emisionin “To Night”, ku diskutohet rreth temës:”Si vidhen pronat në Shqipëri”, ka...

Aktualitet22:03 - 19 March, 2018

Kokaina e Maminasit/ “Arbër Çekaj ishte financues i Erion Veliajt”

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, është i ftuar në emisionin “Studio e hapur” të gazetares Eni Vasili, ku ka...

Aktualitet21:59 - 19 March, 2018

Pas pronave të falsifikuara të Lezhës fshihen “peshqit e mëdhenj” të Tiranës

“Unë besoj se në Lezhë ka shumë probleme me pronat dhe në shumë raste kemi politikanë dhe njerëz të fuqishëm...

Politikë21:51 - 19 March, 2018

Arrestimi i Frrokajt/ Gazetarja tregon pse “kaposhi” u kthye në “thelë”

Gazetarja e kronikës Klodiana Lala, e ftuar në emision “Studio e Hapur” në News24, ka shpjeguar përse të gjithë të...

Aktualitet21:45 - 19 March, 2018

Skandali i pronave në Lezhë/ Lala tregon kush i kreu procedurat

Gazetarja e kronikës Klodjana Lala, e ftuar në emisionin “Studio e hapur” të gazetares Eni Vasili, dha detaje nga dosja...

Aktualitet21:40 - 19 March, 2018

LSI merr në mbrojtje kryebashkiakun e Lezhës

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, ka marrë në mbrojtje kryetarin e Bashkisë së Lezhës, Fran Frrokaj, të...

Aktualitet21:39 - 19 March, 2018

Aferat me rrugën Tiranë-Elbasan/ Kryemadhi: Ish-ministrat e LSI fshehin një krim

Teksa ka komentuar çështjen e rrugës Tiranë-Elbasan, kryetarja  e LSI-së, Monika Kryemadhi, e ftuar në emisionin “Real Story” në Vizion...

Aktualitet21:31 - 19 March, 2018

Kryemadhi mesazh Ramës dhe Bashës: LSI nuk është më patericë e askujt

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, në një intervistë të dhënë për RTSH-në, është shprehur se partia e saj nuk është...

Aktualitet21:26 - 19 March, 2018

INVESTIGIM/ Lobim për qeverinë apo lobim për partinë?

Gazetari Elio Laze, ka bërë një investigim të tijin lidhur me lobimin në Washington DC të kompanisë amerikane “Ballard Partners”...

Trending

LAJM I REKOMANDUAR:
BSH, 20 milion euro ankand për financat

Banka e Shqipërisë  do të çel në 23 dhjetor ankandin për shitjen e 20 milionë euro bono thesari me afat...

Close