1-0, rezultati “Mbret” i Superiores – CNA
Connect with us

Sport

1-0, rezultati “Mbret” i Superiores

Publikuar

-

Pati fitore dhe humbje, asnjë barazim, pati gëzim dhe zhgënjime, pati ndryshim të kreut e hierarkisë në tabelën e klasifikimit, u luajt që nga Kukësi e deri në Korcë por të gjitha ndeshjet e javës së 17 të Kategorisë Superiore patën dhe një emërues të përbashkët. Të gjitha ndeshjet përfunduan me të njëjtin rezultat 1-0, një rast me të vërtetë i rrallë. Në një kampionat ku rivaliteti është në maksimum qoftë për titullin, Europën apo mbijetesën kujdesi është një kusht i panegociueeshëm, dhe në fakt një verifikim i thjeshtë i këtyre javëve të para të Kategorisë Superiore nxjerr në pah një fakt vërtet interesant. Rezultati 1-0 nuk ishte thjesht tendenca  e raundit të fundit, por ai mbretëron në gjithë sezonin e Superiores.

 

Në total në fushatën aktuale janë luajtur 85 ndeshje gjithsej, plot 30 prej të cilave kanë përfunduar me rezultatin 1-0. Plot 35% e takimeve të këtij edicioni kanë përfunduar në shifrat 1-0, cka përbën sipas të gjitha gjasave një rekord në gjithë Europën. Gjuha e ftohtë e shifrave që e dekreton rezultatin 1-0 mbret të këtij sezoni në Superiore, evidenton dhe peshën e rëndë që ka një gol në futbollin shqiptar, ku praktikisht një gol përkthehet në tre pikë, inflacion vërtetë marramendës ky për vlerën e një finalizimi në Kategorinë Superiore. A është kjo fryt i një kampionati nën logon e motos së famshme, “Sulmi kënaq tifozët por mbrojtja fiton trofetë?” Për të vërtetuar dicka të tillë, duhen pritur llogaritë e fundit.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Parma rikthehet fuqishëm / Blerje e zgjuar nga ana e italianëve

Publikuar

-

By

Parma është gati të bëjë goditjen e radhës pas blerjes së Inglese dhe Grassi nga Napoili. Klubi i porsa ngjitur në Serie A është shumë pranë ish-lojtarit të Arsenal dhe Roma, Gervinho.

Dy vite pas lamtumirës së tij nga Italia, teksa zgjodhi të vazhdonte karrierën e tij në Kinë te Hebei Fortune, lojtari nga Bregu i Fildishtë është gati të rikthehet në Serie A.

Ardhja e tij do të jepte më shumë opsione trajnerit D’Aversa në sulm dhe do të ishte një armë e fortë sidomos në kundërsulm.

Dy sezonet e fundit ai i ka kaluar në Kinë, ku ka shënuar 4 gola dhe duke bërë nëntë asiste në 29 paraqitje.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Mësohet e vërteta/ Ja pse Florian Marku shtyu ndeshjen me rusin

Publikuar

-

By

Florian Marku kishte planifikuar të zhvillonte më 14 shtator në sallën e sportit “Bill Clinton” në Ferizaj, duelin me rusin Sergey Klyuev.

Por kjo ndeshje do të shtyhet për një kohë tjetër. Arseyja? “Luftëtari” shqiptar i MMA-së ka pësuar sot një aksident të frikshëm që e ka detyruar të marrë këtë vendim.

Ai ka pësuar një të çarë të thellë në brryl, siç shihet qartë në fotot që Marku ka publikuar në facebook, ku njofton shtyrjen e ndeshjes. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Shokon Partizani/ Transferon futbollistin komunist

Publikuar

-

By

Kur na ndajnë dhe dy ditë nga fillimi i Superligës për sezonin e ri, ekipi i Partizanit ka transferuar një mbrojtës të majtë.

Drejtuesit e klubit të kuq janë lodhur aq shumë për këtë përforcim, sa që kanë shkuar deri te mbrojtësi që luan me Korenë e Veriut.

Hyon-Uk So, 26-vjeçar, ka luajtur me disa ekipe ne Ballkan si Zrinjski Mostar apo Gosk Gabela, ekipe të Bosnjës. Ai grumbullohet dhe me kombëtaren e vendit komunist, Korenë e Veriut. /CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet20:35 - 15 August, 2018

Heshti për masakrën e Selenicës/ Qytetarët kryqëzojnë Ramën, pas reagimit për Genovan

Pas reagimit të kryeministrit Rama për tragjedinë e Genovas, ku humbën jetën 39 persona dhe i shprehte ngushëllime familjarëve, reagime...

Aktualitet20:30 - 15 August, 2018

U mbyt në lumin Mat/ Gjendet trupi i 46 vjeçarit

Pulumbarët kanë arritur të gjejnë trupin e pajetë të 46 vjeçarit Arben Marku në lumen e Matit. Ky i fundit...

Aktualitet20:18 - 15 August, 2018

Amerikë/ I arrestuari habit të gjithë me veprimin e tij (Video)

Një i dyshuar për dy vrasje në SHBA, ka habitur të gjithë të pranishmit në aeroportin e Michiganit me veprimin...

Sport20:16 - 15 August, 2018

Parma rikthehet fuqishëm / Blerje e zgjuar nga ana e italianëve

Parma është gati të bëjë goditjen e radhës pas blerjes së Inglese dhe Grassi nga Napoili. Klubi i porsa ngjitur...

Aktualitet20:06 - 15 August, 2018

Piu fostoksinë/ Ndërron jetë në spital 27-vjeçarja nga Kamza

Një 27-vjeçare nga Kamza ka ndërruar jetë gjatë mesditës së sotme në spitalin e Tiranës, pasi kishte pirë fostoksinë. Sipas...

Aktualitet20:03 - 15 August, 2018

E goditi rrufeja/ Ky objekt i shpëtoi jetën

Një 13 vjeçar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka arritur ti mbijetojë goditjes nga rrufeja. Në momentin e goditjes...

Aktualitet19:46 - 15 August, 2018

Ç’po kurdis Veliaj me Kumbaron/ Gazetarja zbulon paktin e radhës

Prej disa kohësh kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro kanë qenë në qendër...

Aktualitet19:46 - 15 August, 2018

Profesori i njohur sulmon Universitetet private

Profesori i njohur, Artan Fuga, ka reaguar në lidhje me lajmin për pakësimin e studentëve në Universitete. Në një postim...

Aktualitet19:45 - 15 August, 2018

Shkresa e ‘gabuar’ e ministrit që iu zbut zemra për fëmijët e të burgosurve politikë

Urdhri, Kiço  Ngjela: Mund të vdesin fëmijët, të rishihet heqja e triskave familjeve të të burgosurve. Kadri Hazbiu: tërhiqeni shkresën, gjuha...

Aktualitet19:26 - 15 August, 2018

Tropoja pa energji ditën e nesërme/ OSHEE: Ja zonat që preken

Tropoja dhe disa fshatra të saj, do të mbesin pa energji elektrike ditën e nesërme, nga ora 06:00 deri në...

Aktualitet19:23 - 15 August, 2018

Veliaj dështon sërish/ Qytetarët të frikësuar (Video)

Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj çdo ditë në media shfaqet i palodhur dhe gjithmonë me energji për t’i shërbyer komuniteteve...

Aktualitet19:21 - 15 August, 2018

“Ata më në nevojë do ndihmohen”/ Çako shkon në zonat e prekura nga tërmeti

Drejtori i Përgjithshëm i Emergjencave Civile, Haki Çako ka shkuar në zonat e dëmtuara në Dibër nga tërmeti i 11...

Aktualitet19:04 - 15 August, 2018

Provokon Rusia/ Gjashtë bombardues shkelin hapësirën ajrore të NATO-s

Disa avionë luftarakë britanikë kanë rënë në gjurmët e gjashtë bombarduesve rusë, të cilët po fluturonin në hapësirën ajrore të...

Aktualitet18:59 - 15 August, 2018

Sulm me bombë në Afganistan/ Humbin jetën 48 persona

Të paktën 48 persona kanë humbur jetën në Kabul në Afganistan, si pasojë e një sulmi me bombë. Sipas BBC...

Aktualitet18:59 - 15 August, 2018

Ironia e ish-deputetit socialist/ Tregon çfarë e lidh Edi Ramën me Enver Hoxhën

Ish-deputeti socialist, Andis Harasani, ndërsa ka ironizuar kryeministrin Rama, bën edhe një lidhje të këtij të fundit me ish-diktatorin Enver...

Aktualitet18:37 - 15 August, 2018

Mbytet anija në lumin Nil/ 22 persona humbin jetën

Në lumin e Nilit, të paktën 22  persona kanë humbur jetën, si pasojë e mbytjes së një anije. Ky lajm...

Aktualitet18:37 - 15 August, 2018

Sanksionet e Amerikës nuk e trembin Turqinë/ Rrëzohet kërkesa për lirimin e pastorit

Gjykata e Izmirit në Turqi ka refuzuar kërkesën për lirimin e pastorit amerikan Andrew Bunson. Ky i fundit akuzohet për...

Aktualitet18:31 - 15 August, 2018

Dyfytyrësia e deputetit të Lulit/ Çfarë fshihet pas akuzave ndaj Ramës  

Deputeti i Partisë Demokratike në qarkun e Vlorës duket se është deputet kontravers, dhe i pakuptimtë. Çfarë bën një herë,...

Aktualitet18:20 - 15 August, 2018

Katastrofa e Genovas/ Qeveria italiane merr masat

Pas mbledhjes në Këshillin e Ministrave, Kryeministri Italian Giuseppe Conte ka dhënë një deklaratë për mediat, në lidhje me tragjedinë...

Aktualitet18:11 - 15 August, 2018

Bllokohet aksi rrugor Mirditë- Fushë Arrëz/ Shkak shembjet e dherave

Gjatë pasdites së sotme ka pasur shembje dherash në aksin rrugor Mirditë- Fushë Arrëz. Mësohet, se ka patut shembje në...

Aktualitet18:06 - 15 August, 2018

Erdogan telefonon kancelaren Merkel/ Ja çfarë pritet të ndodh në ditët në vijim

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka zhvilluar një telefonatë me kacelaren gjermane Angel Merkel. Kjo gjë është bërë e...

Aktualitet18:03 - 15 August, 2018

Ndikimi rus në Ballkan/ Zbulohen prapaskenat e takimit Putin-Vuçiç

Një ndër zërat që ka reaguar në lidhje me mundësinë e korrigjimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë, është edhe...

Aktualitet17:42 - 15 August, 2018

Aksidentoi për vdekje të miturin/ Zbardhet vendimi për 35 vjeçaren

Shkaktarja e aksidentit të katër ditëve më parë në Divjakë të Lushnjes, ku humbi jetën një 6 vjeçar, ka dalë...

Aktualitet17:40 - 15 August, 2018

Kërcënohej për detyrën/ Jep dorëheqjen prokurori special i Kosovës

Elez Blakaj,  prokurori i Prokurorisë Speciale të Kosovës ka dhënë dorëheqjen nga posti që mbante. Lajmi për dorëheqjen e tij...

Aktualitet17:40 - 15 August, 2018

Ronaldo, Higuain, Icardi?/ Ky do të jetë golashënuesi më i mirë në Serie A

Këtë sezon do të jetë një garë e fortë për golashënuesin e Serie A. Në garë do të jenë Ronaldo,...

Aktualitet17:27 - 15 August, 2018

Hapet gara për Unazën e Madhe/ Ja kur përfundon aksi

Qeveria ka shpallur zyrtarisht tenderin për fillimin e punimeve të pjesës së mbetur të Unazës së Madhe të kryeqytetit. Autoriteti...

Aktualitet17:26 - 15 August, 2018

I vuri zjarrin Kodrave të Sharrës/ Arrestohet autori

Policia ka bërë të mundur identifikimin e autorit të zjarrëvënies së qëllimshme në Kodrat e Sharrës ditën e djeshme. Në...

Aktualitet17:23 - 15 August, 2018

Ambasada italiane në Shqipëri: Bashkohemi me dhimbjen e familjeve të viktimave

Ambasada italiane në Tiranë ka reguar për atë ç’ka ditën e djeshme në qytetin e Genovas. Ajo falenderon autoritetet dhe...

Trending

Read previous post:
BSH, 20 milion euro ankand për financat

Banka e Shqipërisë  do të çel në 23 dhjetor ankandin për shitjen e 20 milionë euro bono thesari me afat...

Close