Connect with Us

7 truke franceze për të qenë të bukura

Life Style

7 truke franceze për të qenë të bukura

Publikuar

-

Femrat franceze njihen në të gjithë botën për sharmin e tyre. Ja disa truke të tyre, që i bëjnë ato të jenë gjithnjë në top formë:

Përdorni maska çdo javë

Maskat e fytyrës, duket sikur janë çelësi i tyre i suksesit. Trajtimet e fytyrës edhe në kushte shtëpie, janë shumë të këshillueshme prej tyre.

Hani shëdetshëm

Ushqimi i mirë, është një tjetër faktorë që i bën femrat franceze të jenë në formë të shkëlqyer.

Mos i lani flokët përditë

Është një tjetër këshillë që na vjen nga francezet. Sipas tyre larja e shpeshtë e dobëson flokun.

Mos përdorni shumë make-up

Një make-up i rënduar, nuk ju tregon aspak të reja përkundrazi ju rrit në moshë dhe ju do të dukeni jo të freskëta.

 Vendosni përditë parfum

Eh, Franca njihet për parfumet e saj të shkëlqyera. Ndaj dhe gratë franceze nuk e anashkalojnë për asnjë arsye hedhjen e parfumit edhe në përditshmërinë e yre.

Mos tregoni më shumë nga ç’është e nevojshme

Ky është një tjetër parim i grave franceze. Ato nuk  e teprojnë asnjëherë me dekoltenë e tyre.

Vendosni pak bizhuteri

Bizhuteritë e rënda nuk i shkojnë kujtdo, ndaj dhe është mirë që të vendosim pak por me shije.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Mevlani indiferent ndaj Ledjanës/ Veprimi i tij bën ndjekësit të dyshojnë

Publikuar

-

Nga

Mevlani indiferent ndaj Ledjanës/ Veprimi i tij bën ndjekësit të dyshojnë

Jasmina dhe Andi janë dy prej personazheve më të pëlqyer dhe të komentuar të Përputhen. Në puntatën e kaluar është transmetuar takimi mes tyre.

Pas takimit, Jasmina shpërtheu në lot duke u shprehur se, ndihej e lodhur nga e gjithë situata. Andi shkoi drejt saj për ta qetësuar dhe Ledjana i liroi vendin të ulej pranë Jasminës.

Ndërkohë ajo u ul në vendin e Andit, shumë pranë Mevlanit, por regaimi i tij ka marrë të gjithë vëmendjen.

Ndjekësit kanë vënë re që ai është treguar shumë indiferent, serioz dhe i ftohtë në atë moment. Menjëherë kanë vërshuar komentet në rrjetet sociale ku shumë prej ndjekësve ju duket e çuditshme pse Mevlani nuk reagoi në atë moment.

Për më tepër lexoni disa prej komenteve./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Ia arriti ta ndajë nga Sindi”/ Mevlani ia thotë në sy Olës: Super aktrim me Muratin

Publikuar

-

Nga

“Ia arriti ta ndajë nga Sindi”/ Mevlani ia thotë në sy Olës: Super aktrim me Muratin

Në episodin e kaluar të emisionit Përputhen, është transmetuar takimi i Olës me Muratin. Në lidhje me takimin e tyre, Mevlani është shprehur se, Ola po aktron me Muratin.

Mevlani tha se, ajo që donte të bënte ishte ta ndante nga Sindi dhe pasi e arriti këtë tani do ta parkojë në rreshtin e dytë.

Po mendoj për Olën që është një super aktrim sa i përket për Muratin.Sepse nuk mundesh me qenë aq i afërt për dy takime. Mundesh të jesh por kur shpreh edhe pëlqime për djem të tjerë. Ia arriti ta ndajë nga Sindi. Tashi nga java tjetër do e parkojë në rresht të dytë edhe pastaj e ka në dorë kur të dojë”, është shprehur Mevlan Shaba./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Në New York me peshqir në kokë/ Ronela Hajati: Ja si dilet nga shtëpia

Publikuar

-

Nga

Në New York me peshqir në kokë/ Ronela Hajati: Ja si dilet nga shtëpia

Ronela Hajati është një nga këngëtaret më të dashura të shoëbizit. Hajati ëshët shumë aktive në rrjetet sociale ku ndan me ndjekësit momente nga përditshmëria e saj.

Së fundi ajo ka treguar se ndodhet në New York dhe i ka befasuar të gjithë me pamjen e saj.

Ronela shihet se ka dalë nga shtëpia me një peshqir në kokë dhe krahas shkruan:“Ja si dilet nga shtëpia kur e ke me ngut”.

Kujtojmë se Ronela pak ditë më parë publikoi këngën e dytë të albumit “Rron”, e cila ka rezultuar shumë e suksesshme dhe është pëlqyer shumë nga ndjekësit e saj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE