Connect with Us

5 mënyra për të harxhuar kohën e lirë

Life Style

5 mënyra për të harxhuar kohën e lirë

Publikuar

-

Në ditët e sotme, kur angazhimet profesionale janë shtuar shumë nuk kemi mjaft kohë të lirë. Por në momentin që ajo gjendet, është mirë që atë ta harxhoni siç duhet… Ja disa këshilla praktike, se me çfarë mund të merreni në kohën tuaj të lirë…

Mos bëni asgjë

Tingëllon pak çuditshëm, por ndonjëherë edhe mirë të relaksohesh thjesht duke mos bërë asgjë.

Medito

Nuk është e thënë të krijosh një hapësirë të veçantë meditimi, atë mund ta bësh në çdo vend, në makinë teksa je në trafik, në zyrë, etj.

Dëgjo muzikë

Muzika është mënyra më e mirë për tu relaksuar, nëqoftëse ke kaluar një ditë tejet të ngarkuar.

Lexo një libër të mirë

Të lexuarit është konsideruar gjithnjë si një mënyrë e zgjuar për të kaluar kohën e lirë. Nëpërmjet imagjinatës që krijohet përmes librit, ju do të largoheni nga realiteti që ju rrethon.

Ushtrohuni

Vrapi, palestra, zumbaetj,  janë disa nga mënyrat më të mira për të “vrarë” kohën e lirë. Ato ju çlirojnë nga enegjitë negative, por në të njëjtën kohë janë të dobishme edhe për fizikun tuaj.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Kejvina Kthella tërbon rrjetin/ Tregon të pasmet bombastike me bikini

Publikuar

-

Nga

Kejvina Kthella tërbon rrjetin/ Tregon të pasmet bombastike me bikini

Kejvina Kthella është një nga modelet më seksi të momentit. Ajo nuk ndalet me fotot e saj provokuese dhe shumë të nxehta që i publikon në rrjetet sociale.

Së fundi ajo ka ndezur Instagramin me pozat shumë seksi nga Dubai.

Bukuroshja shqiptare shfaqet e veshur me bikini minimaliste ku tregon dhe format e saj të rrumbullakosura.

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Ndryshe nga vajzat e njohura të showbizit/ Ami shuan kuriozitetin e ndjekësve për operacionet plastike

Publikuar

-

Nga

Ndryshe nga vajzat e njohura të showbizit/ Ami shuan kuriozitetin e ndjekësve për operacionet plastike

Amarda Toska është një nga personazhet më të pëlqyera të showbizit. Ajo është aktive në rrjetet sociale ku, së fundi ka trealizuar një bashkëbisedim me ndjekësit e saj.

Të shumtë kanë qenë kuriozë të dinë nëse Amarda ka bërë ndonjë ndërhyrje në pamjen e saj.

Ajo ka mohuar të ketë prekur ndonjë gjë në fytyrën e saj apo në trup.

As qime të shtuara në vetulla, as qerpikë, as buzë, mollëza apo hundën…”, ka treguar Ami.

Ndërsa një prej ndjekësve e pyet nëse ka kryer ndonjëndërhyrje në mjekër pasi së fundi kështu ka dëgjuar të përflitet.

Amarda hedh poshtë të gjithë zërat duke thënë se nuk e di se ekziston një ndërhyrje e tillë.

Jooo këto lloj ndërhyrje hera e parë që e dëgjoj! Google e dashur dhe e vërteton”, i është përgjigjur Ami./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Ulet në prehrin e Geljanit/ Konkurrenti shpërthen ndaj Sarës

Publikuar

-

Nga

Ulet në prehrin e Geljanit/ Konkurrenti shpërthen ndaj Sarës

Episodi i kaluar i Përputhen ka nisur me një shpërthim nga ana e Shkëlqimit, një prej konkurrentëve të rinj.

Ai u shpreh se ishte tejet i nxhehur me gjstin e Sarës, që kishte bërë në sy të tij pak para se të niste emisioni.

Shkëlqimi tha se nuk e priste që Sara të bënte atë veprim duke qenë se sapo kishin realizuar takimine  tyre dhe ende nuk është transmetuar.

Ai zbuloi se pak para se të niste emisioni, Sara ishte ulur në prehrin e Geljanit, një prej konkurrentëve të rinj.

Madje në fund ai ka kërkuar që nuk dëshiron që takimi i tyre të transmetohet pas këtij gjesti./ CNA.al

LEXO TE PLOTE