Në Lazarat luftë, PD tifo për botërorin – CNA
Connect with us

Aktualitet

Në Lazarat luftë, PD tifo për botërorin

Publikuar

-

Ndërkohë që në Lazarat policia përballet me plumbat e disa prej banorëve të këtij fshati dhe është duke zhvilluar një operacion kontrolli gjë që nuk ndodhte prej kohësh, Partia Demokratike shpërndan njoftim për mediat se për kë bëjnë tifo deputetët e tyre.

Në një situatë të tillë kur policia kërkon mbështetje nga qytetarët dhe politika, për aksionin e ndërmarrë në fshatin më famëkeq përsa i përket kultivimit dhe trafikimit të drogës, këshilltarët dhe deputëtët e Bashës, janë më të interesuar të tregojnë se cila është shkuadra që mbështesin në Kupën e Botës.

Më poshtë është lista me emrat e deputetëve dhe skuadra të cilën ata mendojnë se do të fitojë Kampionatin Botëror, Brazil 2014.

Nr.

Emër/Mbiemër

Skuadra e football-it – Boteror 2014

1.         

Sali Berisha

 Me ke fiton J

2.

Edi Paloka

 Gjermani

3.

Eduard Halimi

 —

4.

Gent Strazimiri

 Brazil

5.

Myqerem Tafai

 —

6.

Majlinda Bregu

 Asnje

7.

Halim Kosova

 Gjermani

8.

Florion Mima

 Hollande

9.

Gert Bogdani

 Itali

10.

Jorida Tabaku

 Itali

11.

Keltis Kruja

 Gjermani

12.

Kastriot Islami

 Gjermani

13.

Dashamir Shehi

 Angli

14.

Arben Imami

 

15.

Genc Ruli

 

16.

Ridvan Bode

 France

17.

Eleina Qirici

 Hollande

18.

Edmond Spaho

 Gjermani

19.

Gjergji Papa

 Gjermani

20.

Astrit Patozi

 Gjermani

21.

Arben Ristani

 —

22.

Liljana Elmazi

 Gjermani

23

Eduard Selami

 USA

24.

Jozefina Topalli

 Itali 

25.

Helidon Bushati

 Itali

26.

Voltana Ademi

 Gjermani

27.

Flamur Noka

 Gjermani

28.

Igli Cara

 Hollande

29.

Albana Vokshi

 Gjermani

30.

Oerd Bylykbashi

 Angli

31.

Ardian Turku

 

32.

Bedri Mihaj

 —

33.

Mesila Doda

 —

34.

Kozma Dashi

 —

35.

Luçiano Boçi

 

36.

Aldo Bumçi

 Itali

37.

Albina Deda

 Brazil

38.

Genc Pollo

 —

39.

Astrit Veliaj

 —

40.

Sherefedin Shehu

 —

41.

Roland Keta

 Brazil

42.

Bedri Hoxha

 Itali

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

“Lufta” Qeveri-Presidencë/ Zbardhet roli i Metës në shkatërrimin e Kushtetueses

Publikuar

-

By

“Mungesa e Gjykatës Kushtetuese vjen si pasojë e mos kryerjes së detyrës së presidentit Ilir Meta, në kohën kur duhet të shpallte vakancën, në vitin 2016”.

Kështu është shprehur ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj, e ftuar në emisionin “Tempora”, duke iu kundërpërgjigjur Presidentit Ilir Meta, i cili ankohet për mungesën e Gjykatës Kushtetuese.

Meta, reformën në drejtësi e ka quajtur ramaforma në drejtësi.

Por, sipas Gjonajt, nëse Presidenti do të ishte i shqetësuar për ngritjen dhe funksionimin e Gjykatës Kushtetuese do duhej të kishte hedhur shortin e KED, si në 2017, ashtu edhe në 2018.

“Nëse Presidenti do ishte i shqetësuar për ngritjen e Gjykatës Kushtetuese do duhej të kishte shpallur vakancën e parë kur është njoftuar që në 2016, për dorëheqjen e një anëtari të saj. Por në fakt e ka shpallur dy vite më vonë gati në shkurt të vitit 2018. Të gjitha këto vonesa nuk janë për shkak të qeverisë. Qeveria i ka bërë të gjitha detyrat e saj dhe Ministria e Drejtësisë ka ushtruar të gjithë funksionin kushtetues dhe ligjor”, ka thënë Gjonaj./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Reforma në drejtësi/ Ministrja Gjonaj kapet duke gënjyer

Publikuar

-

By

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj, nuk shkëputet dot nga linja e gënjeshtrave të Qeverisë.

Madje ajo guxon të gënjejë, hapur teksa deklaron se reforma në drejtësi sot nuk pengohet nga politika.

“Nëse më përpara edhe pas miratimit, kishte rrezikshmëri që të pengohej nga politika, sot nuk ka asnjë pengesë nga politika. Sot merr kohën e saj që do ti duhet çdo sistemi që ndryshon nga fillimi, me një arkitekturë dhe institucione të reja të marri periudhën e saj tranzitore që i duhet për të ringritur sistemin e ri”, ka thënë Gjonaj në emisionin”Tempora”.

Faktet se politika i ka duart në drejtësi janë të shumta, duke nisur që nga emërimi i prokurores së përgjithshme të përkohshme Arta Marku, tek skandali që vitin e kaluar përfshiu Krimet e Rënda apo së fundi tek përzgjedhja e disa prokurorëve skandaloz për në SPAK./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Kërcënoi Arben Malajn”/ Taulant Balla pranon fajin

Publikuar

-

By

Partia Sociale që mbrëmë ka njoftuar se do të kërkonte shkarkimin e Arben Malajt nga bordi i Bankës së Shqipërisë.

Sot, gjatë ditës, Malaj reagoi, duke thënë se ka marrë edhe mesazhe kërcënuese nga kolegët e tij dhe drejtori gishtin ndaj kreut të grupit parlamentar të PS, Taulant Balla.

Ky i fundit i ftuar në emisionin “Përballë” të gazetarit Lutfi Dërvishi ka mohuar të ketë kërcënuar Malajn.

“Nuk do doja të bëja asnjë koment. Do të jenë kolegët e Grupit Parlamentar që kanë kerkuar marrjen e kësaj mase disiplonore që do të flasin. Në asnjë Bankë Kombëtare në botë, asnjë anëtar që paguhet nga buxheti i shtetit, nuk bëhet pjesë e aktiviteteve publike”, është shprehur Balla.

Më tej ai ka pranuar se ka faj, por e ka lidhur me propozimin që ai ka bërë për emërimin e zotit Malaj në bordin e BSH-së.

“Unë di vetëm që kam fajin dhe përgjegjësinë që kam propozuar zotin Malaj që të bëhet anëtar i bordit të Bankës së Shqipërisë. Me ne, nëse shkel ligjin shkarkohesh, është një shkelje flagrante e ligjit nga Malaj. Une mbaj pergjegjësi që kam ngulmuar të ishte edhe ish-ministri i Financave, Arben Malaj”, është shprehur Balla./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama

Trending