Korçë, Arrestohet 21 vjeçari i shpallur në kërkim

18 Maj 2014, 22:00, Aktualitet CNA

Ditën e sotme, pas një pune të mirë organizuar të Sektorit për Aktet Terroriste dhe Krimeve të Rënda si dhe Komisariatit të Policisë Korçë është bërë e mundur kapja dhe ndalimi i shtetasit në kërkim: Bilbil Çela, 21 vjeç, banues në Korçë. Ndalimi i tij u bë pasi ky shtetas më datë 29.06.2013, në bashkëpunim me shtetasin Bledar Shulleri kanë goditur me mjete të mprehta (thikë), shtetasin me iniciale R.C, duke i shkaktuar atij dëmtime të rënda. Për Çelën Gjykata e Rrethit Gjyqësor Korçë ka dhënë dënimin me katër vjet e gjashtë muaj burgim, për veprën penale ?Plagosje e rëndë me dashje e kryer në bashkëpunim?.

Lajmet e fundit nga