Connect with Us

Parashikimi i astrologut rus: Në mars nis lufta e III-të Botërore

Bota

Parashikimi i astrologut rus: Në mars nis lufta e III-të Botërore

Publikuar

-

Lufta e tretë Botërore do të fillojë në mars të vitit 2014. Ka qenë ky parashikimi i bërë nga astrologu rus, Pavel Globa, 2 vite më parë, një parashikim i cili në ditët e sotme mbështetet nga një pjesë e konsiderueshme analistësh. Më 25 mars të vitit 2011, gjatë një konference të astrologëve në Moskë, Globa tha se kishte parashikuar se Lufta e Tretë Botërore do të niste ose gjatë lojërave Olimpike Dimërore të Sochit ose pas përfundimit të tyre, në muajin mars. Atëherë një deklaratë e tillë nuk ngjalli shume interes, por tani që situata mes Rusisë dhe Ukrainës është tensionuar së tepërmi, aq sa rrezikohet që dy vendet të përfshihen në luftë, të shumtë janë ata që i janë rithyer parashikimit të Globa-s.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kosova & Rajoni

Foto-Nis verifikimi i votave të ardhura nga Serbia/ stafi i KQZ-së i veshur si në Çernobil

Publikuar

-

Nga

Zyrtarët e KQZ-së në Kosovë kanë rifilluar procesin e shqyrtimit dhe vlerësimit të zarfeve me fletëvotime që kanë ardhur nga shteti i Serbisë.

Ky proces po zhvillohet me masa të detajuara mbrojtëse.

Zyrtarët po kryejnë procesin me maskë, veshje të veçanta, dorëza e kapela, kjo pas alergjisë që disa zyrtarë morën ditë më parë teksa ishin duke u marrë me zarfet me vota të ardhura nga Serbia.

LEXO TE PLOTE

Bota

Tragjike/ Gjenden 39 trupa të pajetë brenda një kamioni

Publikuar

-

Nga

Gjenden 39 trupa të pajetë në një kamion në Essex në Angli.

Sipas raportimeve paraprake bëhet fjalë për 38 të rritur dhe një adoleshent të vdekur.
Kamioni vinte nga Bullgaria dhe hyri në Angli përmes Holyhead.

Shoferi i kamionit, një 25-vjeçar nga Irlanda Veriore, është arrestuar me dyshimin për vrasje.

Kamioni është gjetur në Parkun Industrial ‘Waterglade’ në Avenue Avenue, Greys.

LEXO EDHE:  Atë që muaji i lindjes parashikon për ju..

Autoritetet kanë nisur një nga hetimet më të mëdha të vrasjeve në Britani.

LEXO TE PLOTE

Bota

Parlamenti britanik rrёzon planin e Johnson pёr Brexit

Publikuar

-

Nga

Parlamenti britanik votoi kundёr planit kohor tё kryeministrit Boris Johnson pёr Brexitin. Vendimi konsideorhet si goditje e rёndё pёr qёllimin e Johnsonit pёr daljen nga BE-ja mё 31 tetor.

Pas njё dёshtimi tё rёndё nё votimin e parlmentit britanik kryeministri Boris Johnson e pezulloi legjislacionin e tij pёr marrёveshjen e Brexit-it. Ai do tё negociojё me BE-nё pёr njё shtyrje tjetёr tё afatit. Por njёkohёsisht ai duhet tё avancojё edhe pёrpgatitjet pёr njё dalje pa marrёveshje nga BE-ja, tha Johnson tё martёn (22.10) nё mbrёmje nё parlament.

“Pasiguri edhe mё e madhe”

Kryeministri njёkohёsisht u shpreh i zhgёnjyer, qё dhoma e ulёt e parlamentit sёrish kёrkoi shtyrjen. „Ne po pёrballemi me pasiguri edhe mё tё mёdha tani”, tha Johnson. “BE duhet tё vendosё tani, se si do tё reagojё ndaj kёrkesёs sё parlamentit pёr njё shtyrje tё re. Qeveria duhet tё ndjekё drejtimin mё tё pёrgjegjshёm dhe tё pёrshpejtojё pёrgattjet pёr njё rezultat No-Deal.” Deputetёt mё parё nё votim e rrёzuan planin e ngjeshur kohor tё Johnson-it pёr Brexit-in. Gjithsej ishin 322 deputetё kundёr Johnsonit, dhe 308 pro planit tё tij.

LEXO EDHE:  Po vjen lufta e tretë Botërore?/ Njihuni me fillimin dhe acarimin e konflikteve mes fuqive të mëdha

Johnson pati kёrcёnuar, se shtegu pёr njё Brexit No-Deal hapet, nёse plani i tij dёshton dhe dalja mё 31 tetor ёshtё e pamundur. Pushteti pёr ecurinё e mёtejshme duhet tё jetё nё Britaninё e Madhe dhe jo nё Bruksel.

Pёrmbajtja e marrёveshjes me BE-nё prej 110 faqesh pёr Brexit-in iu bё e ditur deputetёve tё hёnёn (21.10) nё mbrёmje. Shumё parlamentarё kёrkuan mё shumё kohё pёr t’u njohur me dokumentin. Ka nevojё pёr diskutime lidhur me qendrimin mbi tё drejtat e punёmarrёsve, normave pёr mjedisin dhe nё radhё tё parё mbi ҁёshtjen e unionit doganor qё lidhet me problemin e Irlandёs sё Veriut.

Dokumenti i Johnson-it parashikon, qё Britania e Madhe tё dalё nё fakt si e tёrё nga unioni doganor me BE-nё. Por de facto Irlanda e Veriut nё njё pjesё tё madhe do tё mbetet e lidhur me rregullat e tregtisё tё BE-sё. Nё parim marrёveshja e zhvendos kufirin nё jug tё ishullit irlandez. Kjo has nё rezistencёn e partisё protestante irlandezo-veriore, DUP./ DW

LEXO TE PLOTE